Udostępnij

Jeżeli chcesz szybko poznać podstawy zarabiania w Internecie (zarabiania na blogu i nie tylko) – przeczytaj ten wpis.

Jeżeli chcesz szybko poznać podstawy zarabiania w Internecie (zarabiania na blogu i nie tylko) – przeczytaj ten wpis.

Jeżeli chcesz szybko poznać podstawy zarabiania w Internecie (zarabiania na blogu i nie tylko) – przeczytaj ten wpis.

Jeśli chcesz zarabiać w internecie, masz kilka możliwości, choć nie jest ich wcale tak dużo, jak by się zdawało na początku.

Możliwości te to:

  1. udostępnianie płatnej ciekawej zawartości (np. artykuły),
  2. sprzedaż własnych produktów lub usług, “fizycznych” (np. strona firmy przeprowadzkowej czy sklep z częściami samochodowymi),
  3. sprzedaż własnych produktów lub usług “niefizycznych” (np. napisane przez siebie ebooki czy projektowanie stron www),
  4. umieszczenie na swojej stronie reklam cudzych produktów, usług, stron.

1. Udostępnianie płatnej treści
Sprowadza się do tego, że tworzysz coś, wrzucasz na stronę i każesz płacić za dostęp do tego. Działają tak na przykład archiwa artykułów prasowych i serwisy z tekstami na jakiś konkretny temat (np. o ebiznesie).

2. Sprzedaż fizycznych produktów
Najbardziej oczywiste, traktujesz internet jak ogłoszenie w książce telefonicznej czy sklepową witrynę. Tu dość łatwo zacząć biznes, nie trzeba wynajmować pomieszczenia, kupować wyposażenia i wydawać pieniędzy na zapas sprzedawanego towaru. Tanie konto www, darmowe oprogramowanie sklepu internetowego, kontakt z hurtownią pozwalający na zamawianie tylko potrzebnego towaru.

3. Sprzedaż niefizycznych produktów
Sprawa jeszcze prostsza, bo praktycznie wymaga tylko siedzenia przy komputerze. Łatwiej sprzedawać produkty niż usługi, bo ebook czy raport czy cokolwiek innego powstaje raz a dzięki sklepowi internetowemu możesz sprzedawać go w nieskończoność. Pracujesz raz, zarabiasz przez długi czas (jest to zresztą definicja pasywnego dochodu). Jeśli sprzedajesz usługi, musisz je wykonywać za każdym razem, gdy uda Ci się je sprzedać.

4. Reklamy
Typowe dla dużych i mniejszych portali, coraz popularniejsze na stronach osobistych, blogach, stronach o czyimś hobby, etc. Najprostsze rozwiązanie, bo też nie wymaga nakładu pracy.

Na swoich stronach przetestowałem zwłaszcza punkt ostatni, czyli reklamy. I mam tu na myśli zarówno zwykłe reklamy, bannery, rozliczane za kliknięcia czy wyświetlenia ale i mniej typowe reklamy, czyli… programy partnerskie.

Jeśli miałbym określić przyszłość zarabiania na blogach, będzie nią właśnie umieszczanie na tychże blogach cudzych reklam. Autor skupia się na pisaniu nowych postów, ściąganiu gości i zatrzymywaniu ich u siebie, zarabiając niejako przy okazji. Ponieważ te metody przetestowałem, nimi będę zajmować się przede wszystkim.

 

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: Zarabianie-na-blogu.pl


Udostępnij

Komentarze

komentarze