Udostępnij

jest to metoda stymulująca organizm do procesów samouzdrawiania. Pomaga na każdy rodzaj dolegliwości zarówno fizycznych jak i psychicznych…

jest to metoda stymulująca organizm do procesów samouzdrawiania. Pomaga na każdy rodzaj dolegliwości zarówno fizycznych jak i psychicznych…

Czym jest Reiki?

Reiki wywodzi się z Japonii, jest to metoda stymulująca organizm do procesów samouzdrawiania. Pomaga na każdy rodzaj dolegliwości zarówno fizycznych jak i psychicznych.

Słowo Reiki wywodzi się z języka japońskiego i oznacza uniwersalną energię życiową, która znajduje się w każdym z nas, we wszystkich żywych istotach, a także we wszystkim co nas otacza. Pod koniec XIX wieku wielki mistyk i nauczyciel – dr Mikao Usui po wielu latach poszukiwań odkrył w jaki sposób można pracować z tą energią by zastymulować organizm do procesów samouzdrawiania oraz jak przy pomocy Reiki rozwijać duchowo swoje wnętrze. Wiedza ta przekazywana jest w tradycji ustnej aż do dziś.

Uniwersalna energia życia wypełnia całe nasze ciało, płynie przez kanały nazywane meridianami i centra energetyczne zwane czakrami. Kiedy przepływ ten jest zablokowany lub utrudniony, powstaje nierównowaga energetyczna, co w dalszej kolejności powoduje zakłócenia w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, pracy organów wewnętrznych i powoduje choroby.

Celem Reiki

jest usunąć blokady energetyczne tamujące swobodny przepływ energii oraz dostarczyć organizmowi tyle energii ile mu w danej chwili potrzeba by osiągnął poziom równowagi i odzyskał swoje naturalne predyspozycje do samouleczenia.

Ogromną zaletą energii Reiki jest to, że terapeuta nie musi dokładnie znać dolegliwości klienta ponieważ energia sama dociera do tych miejsc w organizmie, które potrzebują pomocy i usuwa przyczyny powstawania danej dolegliwości. Wyklucza to możliwości błędów, które mogłyby być popełnione przez terapeutę, co często ma miejsce w innych technikach. Zabieg Reiki nie jest w stanie nigdy nikomu zaszkodzić. Osoba przyjmująca Reiki otrzymuje tyle energii, ile w danym momencie potrzebuje, ile jest w stanie przyjąć – nigdy więcej. Reiki działa zawsze zgodnie z wolą osoby potrzebującej, oraz w zakresie adekwatnym do jej rzeczywistych potrzeb. Oznacza to, że terapeuta nie jest w stanie w żaden sposób przeładować klienta energią ani zrobić czegokolwiek wbrew osobie, której wykonuje zabieg.

Jak działa Reiki?

Energia dociera zawsze do samej przyczyny danej dolegliwości i eliminuje ją u źródła. Konsekwencją tego jest fakt, iż w przeciwieństwie do medycyny konwencjonalnej i innych technik energetycznych, które eliminują jedynie objawy dolegliwości, Reiki usuwa je na stałe bez możliwości nawrotów.

Kolejną zaletą Reiki jest to, że usuwa przyczyny wszelkiego rodzaju dolegliwości. Nie ma dla niej znaczenia czy jest to ból głowy, problemy skórne, wrzody, problemy psychiczne czy choroby tak poważne jak np. nowotwory. Każda dolegliwość naszego ciała fizycznego zawsze ma jakieś przyczyny. Każda choroba zanim stanie się dla nas fizycznie odczuwalna manifestuje się najpierw na planie energetycznym. Dzięki Reiki możliwe jest usunięcie przyczyn choroby, przez co jej objawy zaczynają zanikać.

Możliwe jest również zapobiegnięcie wystąpieniu choroby poprzez doenergetyzowanie potrzebującego miejsca zanim efekt braku równowagi zacznie przekładać się na ciało fizyczne. Dlatego też Reiki jest wspaniałą terapią nie tylko dla osób cierpiących na jakieś konkretne dolegliwości, jest też idealna jako działanie profilaktyczne, dzięki któremu w przyszłości można uniknąć bólu i problemów związanych z chorobami. Doskonale sprawdza się jako zabieg relaksująco-rozluźniający dla ludzi pracujących i żyjących w dużym tempie, stresie, poświęcających dużo swojej energii pracy czy np.: opiece nad ciężko chorą osobą. Taki styl życia predysponuje te osoby do szybkiego wypalania się zarówno zdrowotnego jak i wewnętrznego dlatego terapia Reiki jest dla nich idealna gdyż uzupełnia ich bieżące siły do prowadzenia intensywnego trybu życia a jednocześnie zabezpiecza ich przed wystąpieniem szeregu dolegliwości.

Reiki działa również oczyszczająco na cały organizm. Żyjąc w obecnych czasach często jemy niezdrowe pokarmy, oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, palimy papierosy itd. Tego typu szkodliwe substancje są przeważnie trudno usuwalne i pozostają na długo w naszym organizmie. Po zabiegach Reiki energia inicjuje proces oczyszczania całego organizmu z wszelkich toksyn i zbędnych zanieczyszczeń, które zdążyły się w nim nagromadzić. Proces oczyszczania może przebiegać na różne sposoby. Często przybiera formę częstszego niż normalnie oddawania moczu, wypróżniania się lub też pocenia się. Jeżeli ktoś ma słabe zatoki oczyszczanie może przybrać objawy kataru. W przypadku oczyszczania płuc palacza możliwe jest odkasływanie.

Oczyszczanie przybiera najwłaściwszą formę dla danej osoby. Oczyszczanie organizmu może też przebiegać bezobjawowo niemniej jednak konsekwencją całego procesu jest uczucie lekkości i wewnętrznej czystości. Zdarzają się też sytuacje, że dana osoba nie potrzebuje oczyszczać swojego ciała fizycznego ale za to potrzebuje oczyścić swoje emocje lub umysł. W takich przypadkach Reiki działa równie sprawnie i skutecznie.

Często zdarza się, że tłumimy swoje emocje, nie mówimy tego co nam leży na sercu i za każdym razem gdy to robimy czujemy jak zaciska nam się rgular1; w gardle. Czasem tłumimy złość, która odkłada się w wątrobie, kumulujemy lęk, który leży nam na żołądku czy też zbieramy stresy, które zbijają w kamień nasze barki. We wszystkich tych przypadkach podobnie jak przy fizycznych zanieczyszczeniach Reiki uwalnia nas od wszystkich skumulowanych negatywnych emocji pozostawiając odczucie ulgi, lekkości, czystości.

Jak wygląda sam zabieg?

Zabieg wykonuje się w pozycji leżącej na specjalnie przygotowanym do tego celu stole do masażu. Ważnym jest, by osobie doświadczającej zabiegu było ciepło, z tego względu pozostaje ona w ubraniu oraz, jeśli zachodzi taka potrzeba, jest także przykryta kocem. Przekazanie energii osobie potrzebującej następuje poprzez przykładanie dłoni w poszczególnych miejscach na ciele. Dotyk jest jedynie delikatnym przyłożeniem rąk i wolny jest od jakichkolwiek ucisków czy innych technik mechanicznych.

Początkowo osoba leży na plecach a terapeuta dotyka pozycji na przodzie ciała, następnie osoba przekręca się na brzuch a terapeuta dotyka tylnej części ciała. Zabieg wykonywany jest w odpowiednio przygotowanym pomieszczeniu, przy cicho grającej muzyce i zapachu kadzideł. Wrażenia z odbioru zabiegu Reiki są indywidualne dla każdego, kto doświadcza zabiegu. Najczęściej jednak osoby potrzebujące odczuwają przepływ energii jako przyjemne ciepło lub mrowienie w ciele. Czasem osoby widzą różnokolorowe światło, które wnika w nich lub mają inne osobiste odbiory.

Długość terapii

Długość terapii jest bardzo różna w zależności od osoby i dolegliwości. Warunkiem skuteczności zabiegów Reiki jest wykonywanie ich w odpowiedniej serii. Przyjmuje się, że podstawę terapii, jej niezbędne minimum, stanowią cztery zabiegi wykonywane dzień po dniu. Później wykonywany jest jeden zabieg w odstępie około tygodnia po skończeniu podstawy. Przy lekkich dolegliwościach lub też zwykłej potrzebie odstresowania ta ilość może być wystarczająca jednak przy poważniejszych schorzeniach kontynuuje się zabiegi dalej średnio raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Liczba jest dostosowywana indywidualnie dla każdej osoby.

Terapeuta

Zabieg metodą Reiki powinna wykonywać osoba odpowiednio do tego celu przygotowana. Przygotowaniem jest ukończenie seminarium I i II stopnia Reiki prowadzonego przez Mistrza Reiki. Pracy z energią Reiki nie można nauczyć się samodzielne, niezbędna jest tzw. inicjacja Reiki r11; rodzaj zabiegu przeprowadzanego przez Mistrza Reiki, który umożliwia przekazywanie energii innym. Ponadto wiedza, umiejętności i doświadczenie właściwego Mistrza są wprost nieocenione, nie mogą być zastąpione informacjami zawartymi w jakimkolwiek podręczniku.

Źródło:

http://www.medycynanaturalna.waw.pl

Autor:

 Marta Piekarska

autor: Banasinski
link:


Udostępnij

Komentarze

komentarze