Udostępnij

15 milionów ludzi już widziało. Teraz Twoja kolej!

Wystawa BODIES REVEALED już od marca w Warszawie.

 

15 milionów ludzi już widziało. Teraz Twoja kolej!

Wystawa BODIES REVEALED już od marca w Warszawie.

 

BODIES REVEALED wzbudza niezwykłe zainteresowanie w każdym mieście, w którym się pojawia. Wystawę zobaczyło już ponad 15 milionów osób na całym świecie. Po ogromnym sukcesie, jaki odniosła w Krakowie i Gdańsku, gdzie była prezentowana w 2013 roku, ta niezwykła ekspozycja wkrótce zagości w Warszawie. Rozszerzoną wersję będzie można oglądać od 12 marca do końca czerwca na terenie Studia Tęcza.

Wystawa BODIES REVEALED prezentuje kompletną anatomię ludzkiego organizmu i pokazuje odwiedzającym wszystkie jego układy. Eksponaty prezentowane są w salach, z których każda poświęcona jest innym układom w ciele człowieka, m.in.: kostnym, mięśniowym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, oddechowym, pokarmowym, rozrodczym i moczowym. Niektóre ciała zostały przedstawione w dynamicznych pozach, tak aby można było zobaczyć układ ludzkich mięśni podczas codziennego ruchu, odpoczynku czy uprawiania sportu. Wszystko to sprawia, że wystawa jest najlepszym i najbardziej zaawansowanym technicznie atlasem anatomii człowieka na wyciągnięcie ręki.

Niezwykła sztuka plastynacji

Ekspozycja otwiera przed nami świat dostępny do tej pory jedynie dla studentów szkół medycznych. Wystawę BODIES REVEALED tworzą ciała i różne ich fragmenty, wypreparowane za pomocą fachowej metody plastynacji. Polega ona na usunięciu z tkanek organizmu wody oraz tłuszczów, a następnie – nasyceniu ich odpowiednimi polimerami już na poziomie komórkowym. Dzięki temu tkanka nie ulega rozkładowi oraz zachowuje swój kształt i kolor. W ten sposób bardzo często przygotowuje się modele anatomiczne używane w naukach medycznych, a dzięki BODIES REVEALED efekty osiągane dzięki plastynacji mogą podziwiać wszyscy.

Wystawa, która zmieni Twoje życie

Wystawa pomaga uświadomić każdemu jak skomplikowaną i jednocześnie fascynującą istotą jest człowiek. Wiedza zdobyta podczas zwiedzania ekspozycji jest tak namacalna, że w każdym wzbudza silne refleksje i nierzadko prowadzi do zmiany trybu życia. BODIES REVEALED pozwala zobaczyć i zrozumieć jaki wpływ my sami mamy na własne ciała. Eksponaty ilustrują szkody wyrządzone narządom przez nadmierne jedzenie, brak ruchu, czy też stosowanie używek jak papierosy i alkohol. Na wystawie możemy zobaczyć zdrowe płuca obok płuc zniszczonych przez nikotynę. Taki obraz ma na nas silniejszy wpływ niż jakiegokolwiek podręcznik. Wiedza zdobyta na wystawie pozwoli jeszcze bardziej świadomie dbać o swoje ciało i na pewno poprawi jakość naszego życia

Nauka dla małych i dużych

“Walor edukacyjny jest najważniejszy dla organizatorów” mówi Petr Suchanek, Dyrektor produkcji. “Właśnie dlatego odwiedzający wystawę są oprowadzani przez studentów medycyny i rehabilitacji. Ich wiedza i otwartość w doskonały sposób pozwalają zaspokoić ciekawość zwiedzających, odpowiedzieć na nurtujące ich pytania oraz fachowo opisać prezentowane eksponaty. Dzięki nim każda osoba, która odwiedzi BODIES REVEALED wyjdzie nie tylko pod wielkim wrażeniem samej wystawy, ale również z głową pełną najważniejszych faktów

i informacji z zakresu budowy i funkcji ludzkiego organizmu..”

BODIES REVEALED przeznaczona jest dla dorosłych i dzieci w każdym wieku. Rodzice nie muszą się obawiać, że ich pociechy nie zrozumieją wystawy. Oprowadzający studenci dostosowują przekazywane informacje zależnie od wiedzy, zainteresowań i przede wszystkim wieku zwiedzających.

 

Ekspozycję można oglądać od 12 marca do końca czerwca, w godzinach od 9.00 do 19.00, na terenie Studia Tęczaj przy ulicy Anny German.

 

Bilet indywidualny

Pon-Pt

So-N

Dorośli

50 zł

60 zł

Studenci / Seniorzy powyżej 65 lat

40 zł

50 zł

Dzieci (6-15 lat)

35 zł

40 zł

Bilet rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci)

125 zł

145 zł

Osoby niepełnosprawne

35 zł

40 zł

 

 

Bilety grupowe

 

 

Szkoły – minimum 10 uczestników
(opiekun za darmo)

30 zł

40 zł

Dorośli – minimum 10 uczestników

40 zł

50 zł

 

 

Więcej informacji:

http://www.bodiesrevealed.pl/
www.facebook.com/BodiesRevealed

***

WystawaBODIES REVEALD poświęcona jest ludzkiemu ciału. Pokazuje w wersji trójwymiarowej spojrzenie w głąb układów człowieka – od skóry przez kości, od głowy po palce u nóg. Wszystkie eksponaty poddawane są metodzie plastynacji, tak aby uzyskać niezwykły efekt, dostępny zwykle jedynie dla osób pracujących i kształcących się na uczelniach medycznych. Misją wystawy BODIES REVEALD jest zachwycić, informować i nauczyć zwiedzających rozumieć piękno i funkcjonowanie ludzkiego ciała. Głównym celem wystawy jest zwrócenie uwagi odwiedzających na konieczność troski o najważniejsze, co mamy — nasze ciało.


Udostępnij

Komentarze

komentarze