Udostępnij

Kraina relaksu w centrum Wrocławia

Kraina relaksu w centrum Wrocławia

Zdrowie jest jedną z najważniejszych i najcenniejszych wartości. O dobrej formie świadczy m.in. prawidłowa postawa, promienna skóra oraz pełnia energii do działania. Żyjąc w mieście, w codziennym pośpiechu i natłoku obowiązków, coraz ciężej zachować właściwą kondycję i witalność. Idealnym sposobem na odzyskanie wewnętrznej równowagi są wyjątkowe zabiegi, oparte na technikach tradycyjnego masażu tajskiego, oferowane we wrocławskim Centrum Terapii Chaiyo.

Tradycyjny masaż tajskiMagiczne słowa Nuat Boran, oznaczające tradycyjny masaż tajski, wyzwalają uczucie tęsknoty za odpoczynkiem i relaksem. Już teraz każdy może odzyskać harmonię i poprawić swoją kondycję, bez konieczności wyjazdu na wakacje, w samym centrum Wrocławia. „Charakterystyczne dla naszych zabiegów jest układanie ciała osoby masowanej w wybranych pozycjach zapożyczonych z jogi, stąd masaż ten często nazywany jest „jogą dla leniwych”. Wykorzystujemy również elementy akupresury i refleksologii, co sprzyja redukcji napięcia, przywraca naszemu ciału elastyczność i w rezultacie zapewnia szybki przyrost sił witalnych”mówi Monika Możdżeń, z Centrum Terapii Chaiyo we Wrocławiu. 

Unikalne połączenie wielowiekowych metod leczniczych znacząco poprawia kondycję nie tylko fizyczną, ale również emocjonalną i intelektualną. Co ważne – masaż tajski przyśpiesza przemianę materii, stymuluje krążenie krwi i limfy, wzmacniając tym samym cały układ odpornościowy. Wyjątkowo piękny zapach olejków m.in. z lawendy, palisandru, jaśminu oraz aromatycznych ziół – trawy cytrynowej, czy cynamonowca, których dobroczynne działanie wykorzystywane jest w zabiegach Chaiyo, wprowadza we wszechogarniający relaks. Orientalny wystrój wnętrza oraz nastrojowa muzyka pozwalają zaznać atmosfery błogiego spokoju i odprężenia.

Masaż tajski jest doskonałą terapią dla wszystkich – tych, którzy pragną się po prostu zrelaksować i oderwać od codziennych obowiązków, ale również osób aktywnie uprawiających sport, ludzi starszych, czy młodych matek, które chcą szybko wrócić do formy sprzed ciąży.

„Regularne zabiegi pozwalają złagodzić dolegliwości narastające wraz z wiekiem, a w przypadku aktywnych sportowców – ograniczają możliwość wystąpienia kontuzji. Każda osoba aktywnie uprawiająca sport z pewnością doceni masaż powysiłkowy, dzięki któremu czas regeneracji mięśni zostaje skrócony do minimum”dodaje Monika Możdżeń, z Centrum Terapii Chaiyo. Młodym mamom Chaiyo proponuje z kolei wyjątkową terapię pociążową, opartą na specjalnie dobranych zabiegach relaksująco – wyszczuplających. Masaż, z zastosowaniem ciepłych kompresów ziołowych i balsamu kamforowo – eukaliptusowego, umożliwia ujędrnienie i wyszczuplenie całego ciała w atmosferze relaksu i wyciszenia.

Masaż tajski jest integralną częścią kultury i tradycji Tajów. Według legendy wiedza, która stanowi jego podstawę pochodzi z czasów, kiedy żył sam Budda. Płaskorzeźby przedstawiające te techniki pracy z ciałem można po dziś dzień podziwiać w słynnym, pochodzącym z XII wieku, kompleksie świątynnym Angkor, na terenie obecnej Kambodży, a także w świątyni Wat Pho w Bangkoku, gdzie wiedzę i umiejętności zdobywały pracujące w Chaiyo terapeutki.  Na początku XX wieku cała dostępna wówczas wiedza na temat masażu tajskiego została zebrana i uznana za oficjalną Tajską Medycynę Królewską.

Więcej na: www.tajskimasaz.pl


Udostępnij

Komentarze

komentarze