Udostępnij

Stół dostarczyła nam firma JUVENTAS, Polski producent stołów do masażu. Stół TRIS bo tak został nazwany przez producenta to stół którego cechą charakterystyczną są trzy podpierające blat nogi. Występuje w wersji nóg drewnianych i aluminiowych i właśnie ten drugi będziemy testować. Do nas trafił TRIS o szerokości 60cm i wyposażeniem: półka pod ramiona, podłokietniki i podgłówek regulowany. Aluminiowy TRIS, który miałem okazje testować prezentuje się dobrze zarówno złożony jak i rozłożony.

Stół dostarczyła nam firma JUVENTAS, Polski producent stołów do masażu. Stół TRIS bo tak został nazwany przez producenta to stół którego cechą charakterystyczną są trzy podpierające blat nogi. Występuje w wersji nóg drewnianych i aluminiowych i właśnie ten drugi będziemy testować. Do nas trafił TRIS o szerokości 60cm i wyposażeniem: półka pod ramiona, podłokietniki i podgłówek regulowany. Aluminiowy TRIS, który miałem okazje testować prezentuje się dobrze zarówno złożony jak i rozłożony.

Paczka która otrzymaliśmy z firmy była dobrze zapakowana i zabezpieczona. Trochę to trwało zanim rozpakowałem go i postawiłem w gabinecie. Pierwsze wrażenie to kolor tapicerki, przy zamówieniu stołu nie określałem koloru a kolor okazał się być mocno czerwony, taki rzucający się w oczy 🙂 fajny.

Kształt TRISa taki surowy, rogi blatu proste, nogi kwadratowe ale nie razi. Tak jak pisałem, prezentuje się dobrze.

Kolejne wrażenie, tym razem negatywne, to ciężar TRISa. Jest ciężki, w/d naszej wagi, stół bez wyposażenia waży 15,5kg a z wyposażeniem trochę ponad 17kg. Miałem okazję testować bardzo podobny stół innej firmy i tamten był lżejszy.

Stół składany do masażu - TRIS firmy Juventas

Ok, ale mamy w TRISie 3 pary nóg, bo stół ma za zadanie być wytrzymałym i stabilnym, nieuginającym się podczas pracy, np.: terapii manualnej (czyt. chiropraktyki, kręgarstwa) i takie zadanie spełnia! Próbowałem.

„Otworzyłem” go, musiałem się trochę po gimnastykować by zamek (klamra) puścił bo poły stołu odskoczyły zbyt mocno. Trzeba jakby ponownie zacisnąć połówki by odczepić klamrę. Po operacji ukazało się wnętrze TRISa. Mam wrażenie, że jest ciasno wewnątrz, 3 pary nóg i akcesoria ledwo się tam mieszczą ale mieszczą. Przyjrzałem się bliżej i okazało się, że akcesoria mają swoje nie zawadzające miejsce a problem jest ze środkową parą nóg. Na jednej połowie muszą się zmieścić ułożone na siebie 2 pary nóg. Może gdyby nie śruby, rączki regulacyjne dałoby się je złożyć płycej a tak po ułożeniu wystają one poza płaszczyznę wnęki i stąd problem z przyleganiem połówek stołu. 

TRIS położony na odpowiednim boku (przeciwny bok do rączek) jest zabezpieczony podnóżkami, także nie ma obawy o uszkodzenie tapicerki … albo podłogi u klienta 🙂

Regulacja wysokości stołu, rzekłbym nic skomplikowanego, w sumie bardzo prosta ale może być uciążliwa przy ciągłym regulowaniu wysokości TRISa. W tym przypadku proponowałbym raz dobrać wysokość i więcej nie wracać do tematu. Akcesoria, wyjmuje i wkłada się bez problemu, dobrze rozmieszczone ich miejsce i pewne mocowanie. Stół postawiłem bez problemu i pomimo swojej wagi, stanął stabilnie. Przywarł do podłogi, linki stabilizujące napięły się prawidłowo i praktycznie TRIS był gotów do pracy. Jeszcze tylko:

 1. podgłówek regulowany – świetny, bezproblemowy mechanizm regulacji, wystarczający w zupełności i prosty w obsłudze. Moim zdaniem ciut za lekko „siedzi” w swoich otworach i za mocno kolebie się góra dół
 2. podłokietniki – montaż prosty, podobnie jak w podgłówku zbyt luźne mocowanie. Problem objawi się w momencie przełożenia rąk z pozycji leżenia przodem z rękami wzdłuż ciała na półkę pod ramiona. Trzeba uważać by przy tym ruchu nie strącić podłokietników (czarno-biała część filmu).
 3. półka pod ramiona –  wszystko jest w porządku, stabilna, mocowanie wygodne i proste. 3 stopniowa regulacja wysokości półki ale mam wrażenie, że w przypadku testowanego stołu pasek od półki ciut za krótki do najniższych otworów w nogach.

Tapicerka wygląda na mocną, pianka pod tapicerką miękka i leży się na niej wygodnie. Masowałem na tym stole przez jakiś czas. Masowani nie narzekali na twardość TRISa a wyraźnie się o to ich pytałem. Także jest w porządku.

Stabilność stołu mnie zadziwia. Jakby był przyśrubowany do podłoża. Próbowałem go przewrócić bujając się na nim, szarpałem naprawdę mocno a TRIS kolebał się w takt moich wymachów ale szybko i pewnie wracał do swojej pierwotnej pozycji. Wielki plus.

Podsumowanie:
Rozkładany, średnio mobilny, wytrzymały i stabilny, ciężki, stół raczej do terapii manualnej (chiropraktyki)
Rozkładanie i składanie stołu stwarza problemy, jest zbyt „ciasny” przy tych czynnościach. Wymiary stołu klasyfikują TRISa do stołów mobilnych ale waga daje wiele do życzenia. Jest ciężki nawet bez akcesorii. Akcesoria są dobrze i starannie wykonane ale otwory w których się je montuje jakby za luźne, akcesoria dyndają się. Regulacja wysokości, łatwa choć proponuję uregulować raz i zapomnieć. Tapicerka wygląda na mocną i wytrzymałą a pianka pod nią jest komfortowa, masowani nie narzekali. STABILNOŚĆ to wyjątkowa zaleta tego stołu. Przy wykonywaniu czynności podczas masażu czy chiropraktyki ani drgnie, np.: próba wywrócenia stołu – nieudana.

Ocena – 3,86
Stosunek ceny do jakości stołu – 3,93

 

 

zapraszam do obejrzenia filmu z testów TRISa:

 

 

 

 

 

 

Jak przeprowadzamy oceny?
Ponieważ chodzi o stoły składane a więc mobilne, testujemy je w 6 kategoriach:

 1. Dokumentacja – 6
  wyrób medyczny tak/nie: tak (vat8%) – 6
  gwarancja: tak (3 lata) – 6
 2. Wizualnie – 2
  kształt: prosty – 2
  rogi proste/obłe: proste – 2
  nogi kwadratowe/okrągłe: kwadratowe – 2
 3. Mobilność – 2,4
  waga: 2
  wymiary: 2 
  rozkładanie i składanie stołu: 2
  AKCESORIA: odpinanie i zakładanie akcesoriów:  1, mocowanie: 2, same akcesoria: 1
  transport: 2
 4. Komfort osoby masowanej – 3,75
  testujący 1: 4
  testujący 2: 3
  klient 1: 5
  klient 2: 3
 5. Konstrukcja – 5
  stabilność: 6
  odgłosy: 3
  zabezpieczenie stołu: 6
 6. Cena – 4

dokumentacja, kryteria testów – http://www.serwis-masazysta.pl/strona/2100/dokumentacja-kryteria-testow


Udostępnij

Komentarze

komentarze