Udostępnij

Twórcą metody YUMEIHO® był Saionji Masayuki – dyrektor MIĘDZYNARODOWEGO INSTYTUTU PREWENCJI MEDYCZNEJ W TOKIO…

Twórcą metody YUMEIHO® był Saionji Masayuki – dyrektor MIĘDZYNARODOWEGO INSTYTUTU PREWENCJI MEDYCZNEJ W TOKIO…

 logo YUMEIHO®, Serwis-Masażysta.pl

Teoria Yumeiho mówi, że wiele trapiących nas schorzeń bierze swój początek w asymetrycznym ułożeniu kości miednicy. Asymetria taka powoduje zakłócenie położenia środka ciężkości człowieka, a to z kolei nieprawidłową pracę kręgosłupa, stawów i mięśni. Taki stan rzeczy doprowadza w końcu do degeneracji stawów, trwałego napięcia lub osłabienia odpowiednich grup mięśni a końcówki nerwów, które uciskane są przez skrzywiony kręgosłup wywołują nie tylko ból, ale też tzw. irytację organów wewnętrznych, co stwarza większą ich podatność na choroby.

terapia Yumeiho®, Serwis-Masażysta.plGłównym celem terapii YUMEIHO® jest skorygowanie położenia kości miednicy, prawidłowe ustawienie kręgosłupa dzięki czemu uruchamia się samoleczące siły organizmu i dociera do przyczyny schorzenia. YUMEIHO®  to system terapeutyczny składający się z pewnej ilości zabiegów (w zależności od schorzenia) gdzie jeden zabieg trwa ok. 40 minut, a terapeuta wykorzystuje podczas jego trwania 100 różnych technik. Przede wszystkim są to: masaż ugniatająco uciskowy oraz mobilizacja stawów przeprowadzana w oryginalny i bezbolesny sposób.

YUMEIHO®  jest bardzo efektywną terapią w następujących schorzeniach: bóle kręgosłupa, bóle pleców, bóle stawów, dyskopatie, kręgozmyki, skoliozy, migreny, bóle mięśni, otyłość, różnica w długości kończyn dolnych, bóle menstruacyjne, asymetrie układu kostnego i mięśniowego, wady postawy itd. 

YUMEIHO® to także profilaktyka, czego przykładem może być przygotowana przez specjalistów japońskich (japoński systemu yumeiho yobouigaku-taikei®) – kontrola wad postawy (najczęściej u dzieci), a więc długości kończyn i stanu kręgosłupa. W ramach kontroli odbywa się również korekcja miednicy, kręgosłupa i stawów biodrowych w przypadkach niezaawansowanych zmian. System YY-T jest systemem prewencyjnym. Nie dopuszcza on do pojawienia się niebezpiecznej skoliozy dwułukowej. 

Dodatkowo zostały stworzone, bardzo ciekawe, tzw testy samodiagnostyczne umożliwiające zainteresowanemu sprawdzenie własnej  postawy, sprawdzenie ew. krzywizn kręgosłupa, ułożenia- przemieszczenia miednicy, poprzez sprawdzenie długości kończyn dolnych. Trafność testów potwierdzona jest wieloletnimi obserwacjami specjalistów od YUMEIHO®. 

YUMEIHO - Taiso, Serwis-Masażysta.pl

Prócz samej terapii masażowo-chiropraktycznej YUMEIHO® proponuje system ćwiczeń pod  nazwą Yumeiho®-Taiso, który składa się z 48-miu ćwiczeń. System powstał w oparciu o fakt, że niektóre elementy terapii Yumeiho® można wykonać na samym sobie np. w domu, pracy lub na przystanku oczekując na tramwaj. Yumeiho®-Taiso jest przeznaczone dla każdego bez względu na wiek ponieważ wykonanie poszczególnych ćwiczeń jest bardzo proste. Całość zajmuje tylko ok. 20 minut. Poszczególne ćwiczenia można wykonywać wszystkie po kolei lub tylko wybrane . Większości ćwiczeń towarzyszy specyficzny dźwięk, tzw. "trzaskanie stawów". Objaw ten jest bardzo pozytywny 🙂

 

źródło:

 

autor:

Maciej Dłuski, Marcin Banasiński

autor: Marcin.Banasinski
link:


Udostępnij

Komentarze

komentarze