Udostępnij

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kursach organizowanych przez portal Serwis Masażysta oraz Fundację im. Zbyszka Cyganiewicza

Termin: 6, 7, 8 czerwca 2014
Miejsce: Warszawa, ul.  Fantazyjna 24

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w kursach organizowanych przez portal Serwis Masażysta oraz Fundację im. Zbyszka Cyganiewicza

Termin: 6, 7, 8 czerwca 2014
Miejsce: Warszawa, ul.  Fantazyjna 24

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!

Taping and more w masażu – to szkolenie dla: masażystów, osteopatów, fizjoterapeutów i zainteresowanych lekarzy. Czas trwania kursu: 30 godzin teorii i praktyki. W szkoleniu wykorzystujemy elementy diagnostyki i terapii z metody FDM (Fascial Distortion Model). Jest to jedna z najskuteczniejszych technik manualnych, znajdująca szerokie zastosowanie w rehabilitacji. Fundamentem diagnostycznym tej metody jest mowa ciała pacjenta (gestykulacja). W trakcie szkolenia nauczamy stosowania technik Tensiotapingu® (Kinesiotapingu).
Większość aplikacji Tensiotapingu® łączy się bezpośrednio z metodą FDM i powstało przy współpracy z niemieckim instytutem osteopatii powięziowej (IFO) i przy wsparciu czołowych fizjoterapeutów niemieckich, pracujących z kadrą olimpijską lekkoatletów.
Dodatkowo otrzymacie Państwo wiedzę na temat limfatykii i KTP (Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej) wraz z obszernym wachlarzem możliwości jej wykorzystania w pracy z pacjentem pooperacyjnym, pourazowym, z niewydolnością układu żylnego, limfatycznego, etc.


 

Uczestnicy kursu otrzymają:

  • Praktyczną wiedzę z zakresu metody Tensiotapingu® , Fascial Distortion Model® i Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej, przy minimalnym nakładzie finansowym i czasowym
  • 3 rolki plastrów Tensio®
  • Kolorowy skrypt szkoleniowy 70 stron w tym 165 zdjęć
  • Certyfikat z akredytacją PTL (akredytacje te nie są kwestią prestiżu, lecz dowodem na istnienie ścisłej współpracy i stałego przepływu informacji o skuteczności metody Tensiotaping®, FDM i KTP wśród lekarzy)
  • Umiejętność diagnozowania, obserwacji i doboru optymalnej terapii
  • Umiejętność łączenia wiedzy teoretycznej z praktyką zawodową
  • Możliwość rozwoju i świadomego planowania ścieżki kariery zawodowej oraz poszerzenie zakresu stosowanych technik terapeutycznych

 

Cel szkolenia
W części teoretycznej dowiecie się Państwo o historii Tensiotapingu, właściwościach plastrów, teoriach i wynikach badań potwierdzających skuteczność tej metody, o metodzie FDM (Fascial Distortion Model), systemie powięziowym oraz dwóch najskuteczniejszych technikach z tej metody: taśmie spustowej i dystorsji kontinuum oraz o KTP (Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej) i jej szerokim wachlarzu zastosowań.
W części praktycznej nauczymy Państwa jak posługiwać się tymi metodami by osiągnąć szybkie i optymalne rezultaty terapeutyczne.

Czas trwania szkolenia:
30 godz zajęć
(praktycznych 80% i teoria)

Robert Faryj jest dyplomowanym fizjoterapeutą z 20-letnim stażem pracy. Wykształcenie zdobył na Akademii Medycznej w Worms (Niemcy) – Wydział Fizjoterapii.
Robert jest certyfikowanym terapeutą i szkoleniowcem metody MDL/KTP (manualny drenaż limfatyczny/kompleksowa terapia przeciwobrzękowa), certyfikowanym terapeutą Kaltenborn & Evjenth, diagnostą i chiropraktykiem w osteopatii, certyfikowanym terapeutą metody PNF, certyfikowanym terapeutą metody Crossa CMD, certyfikowanym terapeutą FDM i wykładowcą na Podyplomowej Szkole Medycyny Estetycznej.
Jest także prekursorem neurofizjologicznej stabilizacji kręgosłupa Qi-Bo®, wynalazcą ZOL – Zintegrowany Opatrunek Limfatyczny i Plaster Limfatyczny, trenerem BJJ, Submission Fighting, MMA, Ju-Jitsu, Qi-Bo®a z zamiłowania rzeźbiarzem …

KONTAKT i ZAPISY:

Formularz rezerwacji – KLIKNIJ TUTAJ

Wymagana zaliczka – 300zł, dopłata w dniu rozpoczęcia kursu

Pytania prosimy kierwować pod telefon: 604546091 (Marcin Banasiński) lub na adres email: redakcja@serwis-masazysta.pl


Udostępnij

Komentarze

komentarze