Udostępnij

Terapia dysfunkcji powięziowych

Prowadzenie: mgr Rafał Uryzaj

Koszt: 1000 zł

Czas trwania: 24 h

 

Termin:

Aktualne terminy sprawdź na:

Terapia Dysfunkcji powięziowych

 

Zapisy: r.uryzaj@kursymasazu.com

Kontakt: 501 858 790

Terapia dysfunkcji powięziowych

Prowadzenie: mgr Rafał Uryzaj

Koszt: 1000 zł

Czas trwania: 24 h

 

Termin:

Aktualne terminy sprawdź na:

Terapia Dysfunkcji powięziowych

 

Zapisy: r.uryzaj@kursymasazu.com

Kontakt: 501 858 790

U dołu strony znajdą Państwo przykładowe filmy prezentujące zagadnienia związane z niniejszym szkoleniem.

Szkolenie to ma na celu przedstawienie roli powięzi w problematyce dysfunkcji tkanek miękkich.

Podejmuje zastosowanie różnych kombinacji pracy manualnej w układzie mięśniowo-powięziowym w celu likwidacji i leczeniu wielu dolegliwości bólowych narządu ruchu.

Szereg technik na niniejszym szkoleniu opiera się na koncepcji mięśniowo-powięziowego uwalniania, które są technikami mało inwazyjnymi i znajdują zastosowanie także w stanach ostrych oraz u osób w podeszłym wieku jak i pacjentów pediatrycznych.

Szkolenie to zawiera także szereg technik mocno inwazyjnych nakierowanych na leczenie konkretnych dysfunkcji powięziowych w oparciu o mowę ciała pacjenta.

Dzięki takiemu połączeniu szkolenie wyposaży jej uczestników w wachlarz narzędzi, które znajdą szerokie zastosowanie w leczeniu zespołów i dolegliwości bólowych narządu ruchu.

Program szkolenia.

Cześć teoretyczna:

  • Definicja pojęcia powięź
  • Anatomia i podział powięzi
  • Funkcje powięzi
  • Dysfunkcje i restrykcje powięziowe
  • Założenia teoretyczne i podstawowe zasady stosowania proponowanych technik
  • Ból mięśniowo-powięziowy
  • Wskazania i przeciwwskazania

Część praktyczna:

  • Nauka praktyczna ma na celu przede wszystkim zrozumienie mechanizmów rozluźniania mięśniowo-powięziowego oraz ich zastosowania w konkretnych dolegliwościach w obrębie układu mięśniowo-powięziowego. Zrozumienie mechanizmów technik prezentowanych na szkolenie daje możliwość szerszego stosowania technik mięśniowo-powięziowego w praktyce zawodowej.
  • Część praktyczna obejmuje naukę technik mięśniowo – powięziowego uwalniania stosowane m.in. w obszarach grzbietu, okolicy szyi, karku i głowy, kończyn górnych i dolnych. Techniki rozluźniania miejscowego (techniki skórne, powierzchowne, rozluźnianie punktów spustowych), rozluźniania ogólnego (rozluźnianie górnego i dolnego kwadrantu ciała), techniki rozluźniania przepony, mięśnia biodrowo-lędźwiowego, podpotyliczne, powięzi piersiowo-lędźwiowej, powięzi kończyn dolnych (uda, łydki, praca w obrębie stawu kolanowego i stopy, ścięgna achillesa, guza piętowego), powięzi kończyn górnych (ramię przedramię), rozluźnianie czepca ścięgnistego, praca z łopatką.
  • Część praktyczna obejmuje także techniki oceny i diagnozy na podstawie mowy ciała pacjenta oraz zastosowanie konkretnych technik w obrębie taśm i punktów w stanach dysfunkcji powięziowej.

Udostępnij

Komentarze

komentarze