Udostępnij

Szanowni Państwo – drogie Koleżanki i Koledzy w zawodzie.
Nauczyciele – zarówno akademiccy, jak i szkolni – zobligowani są do realizowania czy to programu studiów czy programu nauczania, a dokładniej – treści zawartych w PPKwZ (dla kwalifikacji z1). Obowiązek ten jednak nie zawsze idzie w parze z rzeczywistymi zainteresowaniami nauczyciela.  
Nauczyciel rozwija zainteresowania uczniów i studentów, wzmacnia ich kreatywność i… sprawia tym samym, że czasem to obraca się przeciwko niemu. 

Szanowni Państwo – drogie Koleżanki i Koledzy w zawodzie.
Nauczyciele – zarówno akademiccy, jak i szkolni – zobligowani są do realizowania czy to programu studiów czy programu nauczania, a dokładniej – treści zawartych w PPKwZ (dla kwalifikacji z1). Obowiązek ten jednak nie zawsze idzie w parze z rzeczywistymi zainteresowaniami nauczyciela.  
Nauczyciel rozwija zainteresowania uczniów i studentów, wzmacnia ich kreatywność i… sprawia tym samym, że czasem to obraca się przeciwko niemu. 

 • Czy zdarzyło Ci się, że dociekliwi studenci czy uczniowie zadali Ci Pytanie o terapię przeciwobrzękową, na które nie potrafiłeś jasno odpowiedzieć?
 • Zdarzyło Ci się udzielać odpowiedzi bez pełnego przekonania o ich słuszności?
 • A może prowadzisz zajęcia z manualnego drenażu limfatycznego pełen frustracji, bądź unikasz tych zajęć?
 • Czujesz niedosyt wiedzy z tej dziedziny i pragniesz to zmienić?

Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś sobie twierdząco – Rehamed ma dla Ciebie idealne rozwiązanie:  
Dedykowane dla nauczycieli szkolenie z zakresu manualnego drenażu limfatycznego  i fizykalnej terapii obrzęków

Patronat medialny nad wydarzeniem objął serwis www.serwis-masazysta.pl  
Zapisz się

W ciągu 3 dni (13-15 listopad 2015, Pt – Nd) poznasz całą prawdę o manualnym drenażu limfatycznym (MDL) jako elemencie kompleksowej fizykalnej terapii przeciwobrzękowej. Nie musisz tracić czasu na filtrowanie prawdy od fałszu na stronach internetowych. 

 • Posiądziesz wiedzę o – jakże słabo opisywanej w podręcznikach do masażu – anatomii i patofizjologii układu limfatycznego.
 • zrozumiesz różne patomechanizmy tworzenia obrzęków, by ocenić zasadność stosowania MDL.
 • Poznasz dwa odmienne kanony postępowania MDL (przy zachowanych węzłach limfatycznych i po ich usunięciu), o których większość książek nie wspomina.
 • Jakość Twojej pracy manualnej zostanie oceniona przez instruktora terapii przeciwobrzękowej Polskiego Towarzystwa Limfologicznego.

Szkolenie dedykowane specjalnie dla nauczycieli jakie organizuje Rehamed, to jedyna taka oferta na rynku w dziedzinie manualnego drenażu limfatycznego i fizykalnej terapii obrzęków. Idealne rozwiązanie dla osób doceniających rzetelną wiedzę. Dzięki niemu uzupełnisz swoje wiadomości o unikatowe treści i ze spokojem będziesz nauczał MDL.

Zdobędziesz nowe, pełne i niedostępne dla ucznia czy studenta źródło wiedzy o MDL i przestaniesz się obawiać trudnych pytań.   Jeśli martwił Cię brak pełnej wiedzy z tej dziedziny – ten problem zniknie.  
Zależy nam na Twojej satysfakcji, dlatego oddajemy w Twoje ręce:  

 • otwartą bazę wiedzy o terapii przeciwobrzękowej zakładce Limfo-Info dla medyków serwisu www.rehamed-24.pl,
 • możliwość konsultowania „trudnych przypadków” ze specjalistą terapii przeciwobrzękowej,
 • możliwość nabycia kompletu pozycji wydawniczych Rehamed z rabatem aż 33%!

Nie zwlekaj zapisz się już teraz na to wyjątkowe szkolenie, które ułatwi Ci pracę nauczyciela i odbierz rabat na książki i płyty DVD!   
Osoba prowadząca: mgr Sebastian Biały  
Fizjoterapeuta, wyróżniony absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, od przeszło 20 lat czynnie pracujący masażem i innymi technikami manualnymi, prowadzący Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Rehabilitacja” s.c. w Chorzowie.  
W latach 2003-2012 prowadził zajęcia ze studentami fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, a od 2015 wykłada na studiach podyplomowych „Fizjoterapia w onkologii z elementami psychoonkologii” Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.  
Od 2006 prowadzi także zajęcia z uczniami i słuchaczami Technikum Masażu i Policealnej Szkoły Fizjoterapii działającej przy Polskim Towarzystwie Limfologicznym w Chorzowie. Za jego przyczyną AWF Katowice stał się pierwszą w regionie uczelnią, kształcącą studentów fizjoterapii także w zakresie podstaw terapii obrzęków limfatycznych.  
Autor publikacji w piśmiennictwie fachowym, współredaktor pierwszego polskiego wydania niemieckiego podręcznika terapii przeciwobrzękowej, redaktor serwisu poświęconego terapii przeciwobrzękowej www.rehamed-24.pl.  
 

Autor książek i nagrań DVD:  

 • „Manualny drenaż limfatyczny kończyn dolnych w postępowaniu po usunięciu biodrowych węzłów limfatycznych” (książka + DVD)
 • „Kompresjoterapia kończyn dolnych w postępowaniu po usunięciu biodrowych węzłów limfatycznych” (książka + DVD)
 • „Wprowadzenie do manualnego drenażu limfatycznego” (DVD).

Instruktor manualnego drenażu limfatycznego i kompleksowej terapii przeciwzastoinowej przy PTL.  
Pomysłodawca i współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Limfologicznego.  
Po ukończonych w Niemczech szkoleniach w latach 2000 i 2002, swe zainteresowanie zwrócił w kierunku manualnego drenażu limfatycznego i kompleksowej fizykalnej terapii przeciwzastoinowej. Doceniwszy znaczenie tej metody na zachodzie Europy, zamierzał rozpropagować ją w środowisku polskich terapeutów, ucząc jej swoich studentów, a następnie także uczniów i słuchaczy. Od samego początku był orędownikiem propagowania manualnego drenażu limfatycznego w środowisku niewidomych masażystów – z którego sam się również wywodzi – jako grupy terapeutów najwięcej pracujących manualnie a także osób wśród których pacjent czuje się najmniej skrępowany.  Obecnie będąc instruktorem tej metody terapeutycznej prowadzi kursy, szkolenia i warsztaty wśród szeroko rozumianego personelu medycznego, pragnąc zaszczepić zainteresowanie limfologią zwłaszcza wśród lekarzy, co w szczególny sposób realizuje prowadząc zajęcia na kursach specjalizacyjnych przyszłych specjalistów rehabilitacji.   

Informacje szczegółowe o kursie  
Nazwa szkolenia:  
Dedykowane dla nauczycieli szkolenie z zakresu manualnego drenażu limfatycznego i fizykalnej terapii obrzęków  
Data i miejsce szkolenia:  
13-15 listopada 2015 Wyższa Szkoła Rehabilitacji Warszawa, ul. Kasprzaka 49  
Korzyści:  

 • gruntowna i usystematyzowana wiedza
 • możliwość weryfikacji własnej techniki manualnej przez specjalistę
 • zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu 30h
 • możliwość nabycia publikacji tematycznych (książki, DVD) w bardzo preferencyjnych cenach

Harmonogram:  

 • Piątek 13 listopada (09:00 – 17:00):  o anatomia i patofizjologia układu limfatycznego o manualny drenaż limfatyczny (MDL) – historia, cele, technika o ćwiczenia w doskonaleniu techniki MDL poszczególnych uczestników
 • Sobota 14 listopada (9:00-17:00):  o MDL w I-szej koncepcji terapeutycznej (przy zachowanych węzłach) – omówienie zasad postępowania o patofizjologia obrzęku o warsztat MDL w I-szej koncepcji terapeutycznej
 • Niedziela, 15 listopada (9:00-17:00)  o MDL w II-giej koncepcji terapeutycznej (przy usuniętych węzłach) – omówienie zasad o MDL jako element postępowania kompleksowego o warsztat MDL w II-giej koncepcji terapeutycznej

Informacje dodatkowe:  
W ramach szkolenia przewidziano:  

 • obiad 2 daniowy
 • stały bufet kawowy (kawa, herbata, ciastka)

Cena:  
uzależniona jest od:  

 • terminu rezerwacji 
 • ilości zgłaszanych uczestników 
 • dodatkowo przewidziano zniżkę dla firm (uczelnie, szkoły, prywatne praktyki…)

Nominalna cena szkolenia dla 1 osoby wynosi 930,00 pln. Przy wykupieniu uczestnictwa co najmniej 2 osób, udzielamy rabatu w wysokości 50,00 pln / osobę, Przy zamówieniu dokonanym na firmę (uczelnia, szkoła, prywatna praktyka, itp.), udzielamy rabatu w wysokości 80,00 pln / osobę, Przy złożeniu zamówienia do 20 października 2015, udzielamy rabatu w wysokości 100zł / osobę, Uwaga: Powyższe rabaty sumują się!, Przy składaniu zamówienia w naszym sklepie prosimy zwrócić szczególną uwagę na wybranie odpowiedniej z 4 dostępnych wersji oferty!  

Rezerwacja


Udostępnij

Komentarze

komentarze