Udostępnij

 

Tak bardzo potrzebny, a ciągle w deficycie: czas. Szkoda marnować go na telefoniczne potwierdzanie wizyt, z drugiej jednak strony nie warto ryzykować, że pacjent zapomni o swoim terminie. Czy istnieje złoty środek?

 

 

 

 

Tak bardzo potrzebny, a ciągle w deficycie: czas. Szkoda marnować go na telefoniczne potwierdzanie wizyt, z drugiej jednak strony nie warto ryzykować, że pacjent zapomni o swoim terminie. Czy istnieje złoty środek?

 

 

 

 

 

Czas to pieniądz. Kiedy mówimy o prowadzeniu gabinetu, stwierdzenie to nabiera jeszcze głębszego sensu. Lista obowiązków nie ma końca i żadnego nie możemy zaniedbać, lecz to praca z pacjentem ma dla biznesu największą wartość. Trzeba jednak pamiętać, że składa się na nią nie tylko wykonanie zabiegu, ale także cała komunikacja: od momentu umówienia wizyty, przez jej potwierdzenie i przeprowadzenie, po odpowiednie pożegnanie i utrzymanie kontaktu – aby pacjent do nas wrócił.

Trudna próba dla relacji

Przegapione wizyty to nie tylko strata finansowa, ale także zagrożenie dla naszych relacji z pacjentami. Jako pierwszy nasuwa się na myśl scenariusz, w którym pracownik nie mając już szans zaprosić na dany termin innej osoby, spędza czas przewidziany na wizytę na bezczynnym oczekiwaniu na kolejną. Z drugiej strony mamy jednak równie ważny problem: pacjenta, który w stresie zdaje sobie sprawę, że zapomniał o terminie. Przekonany, że zawiódł, wstydzi się umówić na kolejny i finalnie decyduje się skorzystać z zabiegów innego gabinetu. Rzecz jasna obu tych scenariuszy chcemy uniknąć.

Pamięć bywa zawodna

Niejednokrotnie pacjenci zapisują się na wizyty z dużym wyprzedzeniem: liczonym w tygodniach, a nawet miesiącach. Mając wiele ważnych spraw na głowie, mogą łatwo zapomnieć o swoim terminie. Szczególnie, jeżeli rezerwacji dokonują w biegu, pomiędzy zadaniami w pracy, czy w trasie – chcąc zdążyć przed porą zamknięcia gabinetu czy gabinetu.

 

Udostępniając swoim pacjentom możliwość umawiania się na wizyty przez internet, dajemy im komfort swobodnego przemyślenia, czego dokładnie potrzebują i wybrania odpowiadającego im terminu. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogą to zrobić na spokojnie – gdy mają czas, by skupić się na tej czynności. Jednakże nawet to nie do końca rozwiązuje problem przegapionych wizyt. Najwyższą skuteczność zapewnia bowiem potwierdzanie ich z odpowiednim wyprzedzeniem.

Z ręką na telefonie

Telefoniczne potwierdzanie wizyt bywa bardzo problematyczne. Nie z każdym pacjentem udaje nam się skontaktować za pierwszym razem, co tylko komplikuje i wydłuża proces. W natłoku codziennych obowiązków, pomiędzy kolejnymi wizytami, niełatwo jest wygospodarować godzinę czy dwie tylko na dzwonienie, a sięganie po telefon w każdej wolnej chwili to też nienajlepsze rozwiązanie.

Nowe technologie na ratunek

Na pomoc przychodzi funkcja automatycznych powiadomień, dostępna w Versum. Rozwiązanie to jest niezwykle proste i wygodne, a co najważniejsze: automatyczne. 24 godziny przed zbliżającym się terminem, specjalny system przypomni o nim pacjentowi poprzez wiadomość SMS. Wyręczając nas z konieczności telefonicznego potwierdzania, jednocześnie pozwoli zminimalizować ilość zapomnianych wizyt nawet o 70%!

 

Warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań. To właśnie dzięki nim możemy zapewnić swoim pacjentom obsługę na najwyższym poziomie. Innowacyjne narzędzia ułatwiają i usprawniają naszą codzienną pracę. Wyręczają nas z wielu żmudnych obowiązków, abyśmy mogli spokojnie skupić się na tym, co najważniejsze: pracy z pacjentami.

Więcej informacji na temat sprawnego zarządzania gabinetem znajdziesz na stronie: www.versum.pl/fizjoterapia

 

 


Udostępnij

Komentarze

komentarze