Udostępnij

Gdańsk, 1.01.2016, godz. 9.40, pokój hotelowy. Leżę sobie i patrzę na nowe łóżko od Habysa – Aero, specjalnie dla mnie wykonane, konfiguracja przemyślana przez Tomka Olbrota, żebym mógł je zabierać wszędzie … i tak też jest w tym przypadku, zabrałem je ze sobą, jest ze mną 🙂
Patrzę na nie i tak sobie myślę co ciekawego w masażu wydarzyło się w minionym roku. Jakie wydarzenia zasługują na uwagę i co warto wspomnieć.

Gdańsk, 1.01.2016, godz. 9.40, pokój hotelowy. Leżę sobie i patrzę na nowe łóżko od Habysa – Aero, specjalnie dla mnie wykonane, konfiguracja przemyślana przez Tomka Olbrota, żebym mógł je zabierać wszędzie … i tak też jest w tym przypadku, zabrałem je ze sobą, jest ze mną 🙂
Patrzę na nie i tak sobie myślę co ciekawego w masażu wydarzyło się w minionym roku. Jakie wydarzenia zasługują na uwagę i co warto wspomnieć.

 • Kwietniowa konferencja Wrocław 2015 – „masaż w praktyce” – http://www.serwis-masazysta.pl/aktualnosci/3390/i-konferencja-szkoleniowa-masaz-w-praktyce-wroclaw-2015 również zaliczam do udanych. Ciekawe wykłady a przede wszystkim wykład Henryka Pawlaka, bezcenny, inny niż wszystkie – masaż jako lekarstwo. Następnego dnia akcja – masujemy Wrocław we wrocławskim Tower.
  W 2016 też się zapowiada, szukajcie informacji na portalu, już niedługo. Chcę ponownie zaprosić Pana Henryka 🙂 Zapraszam Was do Wrocławia.
   
 • Nasze szeregi zasila nowy redaktor – Martyna Zaguła i jej tematyka kinesio taping – http://www.serwis-masazysta.pl/publikacje/anatomia/kinesiotaping
  KT nie tylko dla fizjoterapeutów, poczytajcie, wiedzę macie tam od podstaw. Warto!
   
 • Chciałem się pochwalić, że w tym roku udało nam się zorganizować kolejne, już IV spotkanie z masażem, ogólnopolską konferencję, gdzie i tym razem lista prelegentów była ciekawa. Koncepcja Anatomy Trans dla masażystów Tomasz Zagórski czy limfologia w/d Sebastiana Białego wzbudziła spore zainteresowanie ale nie tylko te tematy, inne też – http://www.serwis-masazysta.pl/aktualnosci/3526/iv-konferencja-spotkanie-z-masazem Teraz szykuje się nam kolejne V spotkanie na 15 lecie Serwis-Masazysta.pl, też zapowiada się ciekawie, trzymam kciuki by się udało, Was też o to proszę 🙂
   
 • Przegłosowana i podpisana została ustawa dla fizjoterapeutów – http://www.serwis-masazysta.pl/aktualnosci/3569/ustawa-o-zawodzie-fizjoterapeuty-przeglosowana-w-sejmie
  Nie wiem czy to dobrze dla masażystów ale na pewno uregulowani zostali fizjoterapeuci. Jestem w trakcie kolejnego czytania i wyciągania wniosków jego będzie jej wpływ na naszą branżę? O tym napiszę w osobnym artykule.
   
 • W minionym roku trafiła się nam nie lada gratka dotycząca internetowych kursów masażu. Oferta dotarła do nas przez portal typu Grupon i jak to bywa na tych portalach była naprawdę tania. Grzechem byłoby więc nie skorzystać z oferty 🙂 co poskutkowało w końcu interwencją naszą i TV Polsat – http://www.serwis-masazysta.pl/aktualnosci/3364/interwencja Niech to będzie przestroga dla dla innych internetowych kursów, szkół masażu. To tylko kwestia czasu jak i te zostaną zamknięte. Czego Wam i sobie życzę!
   
 • To przykra wiadomość – odszedł jeden z ”naszych” w roku 2015, 7 maja opuścił nas Zygmunt Prochowicz – http://www.serwis-masazysta.pl/aktualnosci/3460/nie-zyje-zygmunt-prochowicz – Cześć Jego Pamięci!
   
 • ruszyła inicjatywa Serwis-Masazysta.pl – Dzień Dobry Masaż! (w skrócie DDM). Byliśmy już w Warszawie, Prudniku, Ciechanowie, Otwocku … tak się to spodobało, że jesteśmy zapraszani w całej Polsce. Marcin (czyli ja), Rafał Uryzaj i gościnnie Tomek Olbrot (Habys)
  Jest to projekt skierowany przede wszystkim do państwowych szkół medycznych kształcących na kierunkach technik masażysta. Jest całkowicie darmowy. Projekt prowadzony jest w formie luźnej prelekcji (pogadanki, dyskusji), gdzie przedstawiamy 3 ścieżki zawodowe osób związanych z masażem i z branżą masażu już od wielu lat.
  Chcecie nas widzieć u Siebie? Zapraszajcie 🙂

Parę słów odemnie …
Ogólnie, 2015sty oceniam jako dobry rok zmian na lepsze zarówno w samej branży jak i w mojej praktyce zawodowej. Jestem zadowolony.

Ci co mnie znają to wiedzą, że przez cały czas monitoruję sytuację masażystów w Polsce. I co? Jak było tak jest, czyli nic praktycznie się nie zmienia, nadal nie mamy regulacji prawnych.  Zauważyłem natomiast, że coś drgnęło w temacie świadomości pacjenta/klienta, coraz to więcej od nas wymagają i wiedzą czego wymagać. To dobrze. A co z naszą świadomością? A no nic! Nie przeczuwacie najgorszego? Nie macie obiekcji? Wiecie jaka nasza (Wasza, twoja, moja) przyszłość? Co pokaże kolejny rok? A może warto się w końcu zgrać? Moim zdaniem powinniśmy stworzyć silną społeczność … dla własnego dobra. W rzeczywistości jest inaczej – „każdy sobie rzepkę skrobie” a trzeba pamiętać, że w grupie siła! A coś mam wrażenie, że niebawem będzie nam ta silna grupa potrzebna. Przecież tak naprawdę nie wiadomo co z nami dalej. Kolejny rok minął a w kierunku poprawy naszej egzystencji, nic nie ruszyło. Fizjoterapeuci mają to już za sobą. Nie ważne czy ustawa się komuś podoba, czy też nie, ważne, że ją mają … a  MY nadal nic.
Może 2016 będzie rokiem zmian właśnie w tym kierunku? Może rozpoczniemy współdziałanie i drogę regulacji naszego zawodu? Tylko, że do tego potrzeba duuuużo luda, zgranej wiary i dobrego dyrygenta, mam tu na myśli konkretnego stowarzyszenia. Bez niego, jak i bez Was – ani rusz! To się musi tak skończyć, tylko pytanie kiedy?! Oby jak najszybciej.

Życzę Wam by 2016 był lepszy od poprzedniego, by wszystkie przyrzeczenia noworoczne się spełniły, by zadania i cele na nowy rok nie sprawiały trudności, żebyście byli zdrowi i zadowoleni z pracy MASAŻYSTY/STKI

z pozdrowieniami noworocznymi
Marcin Banasiński


Udostępnij

Komentarze

komentarze