W tym miejscu chcemy zaprezentować krótko firmy i organizacje, z którymi współpracujemy i dzięki którym możemy rozwijać nasz portal.

Habys for perfect massage

HABYS to innowacyjna, polska firma o 14-letniej tradycji, której siedziba znajduje się w pięknym regionie kraju – u podnóża Beskidu Niskiego.
Od samego początku działalności HABYS produkuje profesjonalny sprzęt do masażu i rehabilitacji. Specjalistyczne produkty, najwyższa jakość materiałów, dopracowane wzornictwo oraz stała obecność w życiu świata masażu pozwoliły firmie HABYS uzyskać pozycję lidera rynku krajowego oraz zdobyć uznanie klientów zagranicznych.
Dzięki wieloletniej pracy i doświadczeniu całego zespołu HABYS produkty firmy stanowią obecnie wyposażenie wielu gabinetów masażu, obiektów sportowych, klinik, gabinetów rehabilitacyjnych oraz ośrodków SPA & Wellness. Produkty HABYS służą także polskim drużynom narodowym, między innymi w lekkiej atletyce, wioślarstwie, tenisie stołowym, siatkówce, pływaniu, łyżwiarstwie szybkim i skokach narciarskich.
Zgromadzone doświadczenie, osiągnięta pozycja rynkowa i potencjał pozwalają firmie odważnie planować dalszy rozwój podporządkowany misji HABYS, której istotą jest zapewnianie klientom z całego świata unikalnych i innowacyjnych stołów do masażu najwyższej jakości.

dowiedz się więcej i wejdź na www.habys.pl

 

  Towarzystwo Masażystów Polskich - Serwis-Masażysta.pl

o Towarzystwie Masażystów Polskich - TMP powstało z potrzeby skupienia licencjonowanych przedstawicieli środowiska zawodowego masażystów i fizjoterapeutów. Ze względu na fakt, że nasz zawód staje się coraz bardziej popularny, a rozmaitych szkół oferujących kursy i szkolenia przybywa, chcemy dołożyć wszelkich starań, by nasi członkowie odznaczali się gruntowną wiedzą i kompetencjami, najwyższą jakością oraz postępowali zgodnie ze standardami etyki.
Towarzystwo poczuwa się do odpowiedzialności, by jakość usług wykonywanych na naszym rynku stale rosła. Zależy nam na tym, aby zawód masażysty utożsamiany był nie tylko z relaksem i kosmetyką, ale z zabiegiem
fizjoterapeutycznym, którego prawidłowe wykonywanie jest kluczowe dla
zdrowia pacjentów ... dowiedź się więcej o TMP - www.masazysci.org.pl

Leksykon masażuO leksykonie - Leksykon masażu i terminów komplementarnych jest encyklopedycznym serwisem informacyjno-edukacyjnym dla masażystów, fizjoterapeutów, kosmetyczek i terapeutów medycyny alternatywnej.
Jest to pierwsze opracowanie tego typu, zawierające terminy, hasła i definicje z zakresu oddziaływania masażu stosowanego w medycynie oficjalnej i nieoficjalnej.
Masaż w obszarze medycyny oficjalnej, oparty na naukowych założeniach i potwierdzony przez liczne badania i doświadczenia, stanowi uzupełnienie wielu dyscyplin medycznych. Ma zastosowanie w rehabilitacji wszystkich układów organizmu człowieka, medycynie chorób wewnętrznych, lecznictwie uzdrowiskowym, medycynie sportu czy też w kosmetyce. Umiejscowienie masażu w tak obszernym zakresie działania świadczy o jego przydatności, skuteczności oraz potrzebie stosowania. W zakresie medycyny komplementarnej, która swoje działanie opiera na zrównoważeniu energii witalnej, będącej źródłem zdrowia, masaż zajmuje ważną pozycję. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) za medycynę komplementarną uznaje się te formy leczenia, które zwykle znajdują się poza oficjalnym sektorem lecznictwa. Należą do nich: masaż punktowy chiński i japoński (akupresura), masaż energetyczny, masaże orientalne (np. polinezyjski, tybetański), akupunktura, refleksoterapia, aromaterapia, dotyk terapeutyczny (np. TFH), bioterapia, ziołolecznictwo czy chiropraktyka. Ogólnie rzecz biorąc, masaż klasyczny i jego odmiany (segmentarny i limfatyczny) również są zaliczane do praktyk komplementarnych, ale nie przeszkadza to, aby były stosowane i uznawane przez medycynę oficjalną ... czytaj dalej

dowiedz się więcej i wejdź na www.leksykonmasazu.pl

 

Fundacja RAK OFF prowadzi działania mające na celu wsparcie osób chorych onkologicznie. Opieką obejmujemy zarówno dzieci jak i dorosłych oraz ich rodziny. Ze względu na odmienną specyfikę choroby każdego pacjenta oraz różnorodne sytuacje rodzinne dokładamy wszelkich starań, by forma oferowanej przez nas pomocy była zawsze dopasowana indywidualnie.
Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych podopiecznych, osobom dorosłym oferujemy darmowe porady psychologiczne, psychoterapeutyczne, grupy wsparcia, konsultacje dietetyczne oraz prawne. Wymieniony formy wsparcia skierowane są zarówno dla pacjentów onkologicznych, jak i ich rodzin.
Małym pacjentom, w miarę naszych  możliwości, refundujemy koszty leczenia, rehabilitacji, sprzętu medycznego. Wspieramy rodziny chorych zapewniając ubrania, środki czystości, materiały szkolne i papiernicze. Dostarczamy żywność oraz produkty drogeryjne. Pomagamy zbierać fundusze na nierefundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia -często bardzo kosztowne-  leczenie w kraju lub za granicą.
Otaczamy opieką całe rodziny osób zmagających się z problemem nowotworowym. Reagujemy na potrzeby i otaczamy je stosowną opieką.
Podstawą do określenia optymalnego rodzaju wsparcia jest wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta oraz jego sytuacji rodzinnej. Odpowiadamy systematycznie na wszystkie spływające do nas zgłoszenia, nie pozostawiając nikogo bez odpowiedzi. Nawet jeśli zdarzy się, że nie jesteśmy w stanie pomóc konkretnej osobie, ze względu na ograniczenia finansowe fundacji, staramy się zaoferować alternatywne rozwiązanie, ukierunkować chorego w miejsce, gdzie taką pomoc może otrzymać.
Przeprowadzamy liczne akcje profilaktyczne propagując zdrowy i aktywny styl życia, m.in dzięki grupie biegaczy identyfikującej się z misją naszej fundacji oraz drużynie piłkarskiej reprezentującej nas podczas wielu rozgrywek ligowych. Uświadamiamy, uczymy i skłaniamy do badań regularnych badań profilaktycznych i większej świadomości społecznej.

Więcej szczegółowych informacji na www.rakoff.pl oraz profilu Facebookowym https://www.facebook.com/fundacjarakoff 

balsamiqueO balsamique - Firma Alba Thyment to producent profesjonalnych, naturalnych kosmetyków do rehabilitacji i masażu. W naszej ofercie znajdą Państwo serię Balsamique® w skład której wchodzą oliwki, balsamy, naturalne oleje oraz świece do masażu, a także peelingi oraz masła do profesjonalnej pielęgnacji ciała. Współpracujemy z salonami spa, placówkami rehabilitacyjnymi, uzdrowiskami i szkołami masażu na terenie całego kraju. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą! ... czytaj dalej

dowiedz się więcej i wejdź na www.albathyment.com.pl