Udostępnij

Emocje po konferencji już opadły, chociaż nie w nas – organizatorach. Nadal jesteśmy bardzo podekscytowani tym co zrobiliśmy i tym, że byliście z nami. Żałujemy, że do następnej konferencji jeszcze tyle czasu bo z rozbiegu pewnie zrobilibyśmy kolejną.

Jedna z uczestniczek – Kasia Rocka napisała krótką relację z tego wydarzenia widzianą jej oczami. bardzo nam miło, że Kasia była z nami i na dodatek znalazła chwilkę aby cos o tym napisać. Zapraszamy do tekstu Kasi:

————————————————-

Emocje po konferencji już opadły, chociaż nie w nas – organizatorach. Nadal jesteśmy bardzo podekscytowani tym co zrobiliśmy i tym, że byliście z nami. Żałujemy, że do następnej konferencji jeszcze tyle czasu bo z rozbiegu pewnie zrobilibyśmy kolejną.

Jedna z uczestniczek – Kasia Rocka napisała krótką relację z tego wydarzenia widzianą jej oczami. bardzo nam miło, że Kasia była z nami i na dodatek znalazła chwilkę aby cos o tym napisać. Zapraszamy do tekstu Kasi:

————————————————-

27 kwietnia 2013 r. w Warszawie wzięłam udział w Spotkaniu z masażem. Konferencji z  okazji 10-lecia http://www.serwis-masazysta.pl . Przed w trakcie i po emocji nie brakowało.

Po 8 rano dotarłam do  Gimnazjum nr 92, przy ul. Koncertowej 4. Przy wejściu zostałam powitana przez organizatorów Marcina Banasińskiego, Rafała Uryzaja oraz odpowiedzialnych za patronat medialny i relację foto – video Patryka Sobotkę i Huberta Kucharka z Projektu Masaż. Odebrałam identyfikator, program, materiały reklamowe,  wrzuciłam los i zajęłam miejsce.

O 9.30 Rafał i Marcin oficjalnie przywitali wszystkich zgromadzonych no i zaczęło się… Najpierw troszkę historii czyli: geneza powstania, ewaluacja, idea i plany na przyszłość największego portalu branżowego  serwis-masazysta.pl.

Marcin Banasiński

Potem pokaz za pokazem. Natasza Łysiak orientalistka i fascynatka kultur wschodu na przykładzie masażu Nestra Vasti – zabiegu skierowanego na relaksację oka opowiadała o systemie filozoficzno – medycznym jakim jest  Ajurweda.

Natasza Łysiak

Wieloletni praktyk i nauczyciel masaży polinezyjskich Julian Rok zaprezentował tradycyjny masaż hawajski Lomi Lomi Nui. Ta subtelna forma dotyku uwalnia ciało od napięcia i sprzyja odzyskiwaniu harmonii.

Julian Rok

Metodę Yumeiho przybliżył Maciej Dluski twórca prewencyjnego systemu zapobiegającego powstaniu skolioz u dzieci. Mimo wyraźnie słyszanych trzasków okazało się, że stosowane techniki manipulacji są bezpieczne i likwidują dyskomfort.

Maciej Dłuski

Rafał Uryzaj fizjoterapeuta i masażysta twórca techniki Relax & Therapy oraz autorskich kursów prowadzonych według własnej koncepcji na przykładzie najczęściej występujących kontuzji u biegaczy omówił istotę masażu tkanek głębokich. 

Rafał Uryzaj

Z nazwy „Masaż tkanek głębokich” mogłoby wynikać silne i bolesne oddziaływanie na ciało pacjenta. Nic bardziej mylnego metoda ta okazuję się wyjątkowo delikatna i subtelna. Wszystkie ruchy wykonuje się bardzo wolno, z wielką precyzją, siła nacisku aplikowana jest dla każdego pacjenta indywidualnie – dobrana do  siły napięcia tkanek. Podstawowa zasada nic na siłę i na czas bo to tkanka decyduje czy i kiedy można wejść głębiej. Tak precyzyjny rodzaj pracy z pacjentem wymaga od terapeuty wyjątkowo dobrej palpacji i umiejętności lokalizowania zmian w tkankach.

Istotę masażu uzdrowiskowego przedstawił Grzegorz Cieczka z Uzdrowiska Horyniec Zdrój. Na ogólne samopoczucie mają wpływ nie tylko czynniki fizyczne, ale szereg innych takich jak lecznicze zabiegi balneologiczne, klimat i oderwanie się od codziennych obowiązków.  To specyficzne dbanie  o kuracjusza w uzdrowisku to bodziec do myślenia o sobie także w miejscu zamieszkania.

O holistycznej terapii Metodą dr Miltona Tragera opowiadała Helena Kreowska jedyna polska dyplomowana terapeutka tej metody. Masaż Tragera składa się z masażu na stole oraz Mentastyki: łatwych ćwiczeń ruchowych dobieranych indywidualnie dla potrzeb klienta. Oba te komponenty tworzą rewelacyjny program łączący w sobie rehabilitacje i profilaktykę całego organizmu człowieka. Dla ułatwienia relaksu pacjent leży na poduszce przykryty kocem. Terapeuta koncentruje się na stawach i ścięgnach doprowadzając w rezultacie do rozluźnienia całego ciała i umysłu – usuwanie traumy emocjonalnej wszelkiego rodzaju.

Helena Kreowska

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta Krzysztof Korona mówił o erotyce w masażu jak rozwiązywać trudne sytuacje z klientami, pacjentami. Abc technik obserwacji psychologicznej. Ochrona własnego zdrowia seksualnego w relacji terapeutycznej z inwazyjnym erotycznie klientem.

Krzysztof Korona

Integralną częścią konferencji były prezentacje produktów firm Habys i AlbaThyment.

Habys to polska marka mająca 15 lat tradycji. Lider produkujący stoły do masażu i rehabilitacji.

AlbaThyment istnieje od 1913 roku oferuje naturalne preparaty lecznicze i kosmetyczne.

W rosnącym napięciu odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród… Odśpiewane sto lat na koniec wyraźnie wzruszyło organizatorów.

Po konferencji była okazja, aby przy soczku, winku lub piwku podyskutować, wymienić spostrzeżenia, uwagi  i poznać się bliżej około godziny 19 spotkanie przeniosło się do „Prima Pasta” ul. Wołoskiej 24.

Już czekam na kolejne „Spotkanie z masażem”

Kasia Rocka z masażem i fizjoterapią związana z powodu niepełnosprawności ruchowej – mózgowego porażenia dziecięcego (MPD).

Byłam na wielu konferencjach spotkaniach ale żadne z nich nie kończyło się gromkim 100 lat i dziękujemy. Przy takiej atmosferze nawet tych kilkanaście schodów, (które pokonuje wyłącznie z pomocą drugiej osoby)  to nie problem. Niech żyje rehabilitacja funkcjonalna !

Więcej informacji o autorce na stronie http://kasiarocka.w.interia.pl

——————————————–

My również dziękujemy Kasiu za obecność i za relację i za życzenia.

Dziękujemy również wszystkim, którzy tworzyli to spotaknie z nami.

Pozdrawiamy

Redakcja portalu Serwis-Masażysta


Udostępnij

Komentarze

komentarze