Udostępnij

19 maja 2013 roku w hotelu Gromada Centrum w Warszawie w odbyła się IX edycja Forum Kosmetyki Naturalnej, Spa &Wellness – ESTETYKA NATURA 2013.
Organizatorem imprezy było Centrum Kosmetyki i Promocji Zdrowia ESTETYKA.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu jako partner medialny.

19 maja 2013 roku w hotelu Gromada Centrum w Warszawie w odbyła się IX edycja Forum Kosmetyki Naturalnej, Spa &Wellness – ESTETYKA NATURA 2013.
Organizatorem imprezy było Centrum Kosmetyki i Promocji Zdrowia ESTETYKA.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu jako partner medialny.

W piękną majową niedzielę, w samym centrum  stolicy spotkali się uczestnicy IX już Forum Kosmetyki Naturalnej SPA &Wellness. Specjaliści, pasjonaci zafascynowani naturą, ludzie dla których zdrowy styl życia, ekologia nie są pustym hasłem, lecz autentyczną codzienną potrzebą. Wszyscy tu mogli znaleźć coś dla siebie. Forum połączyło  wiele zagadnień związanych z branżą kosmetyczną, odnową biologiczną, nurtem SPA i Wellness i dietetyką, w przyjaznym dla zdrowia nurcie ekologicznym. Konferencję z 14 wykładami i prezentacjami uzupełniała część wystawiennicza, na której swą ofertę  przedstawiło 30 firm.

 Program obejmował  wiele interesujących wykładów i  prezentacji. Tradycyjnie Blok Młodych Naukowców z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego tworzyły krótkie, treściwe, obiektywne wykłady oparte na badaniach naukowych. Mieliśmy możliwość zapoznać się m.in. z takimi tematami jak:

  • Trawa cytrynowa – nie tylko zapach
  • Zioła z Andów i Amazonii
  • Zagraniczny pracownik w salonie- aspekty prawne
  • Litoterapia – właściwości, specyfika, różne możliwości  zastosowania
  • Refleksologia estetyczna twarzy. Japoński  
  • Masaż niemowląt i dzieci
  • Zabiegi mobilne – nowe możliwości usług. Praktyka w nowym systemie „Care away”: u klienta w domu, w hotelu, firmie
  • Marketing salonu  SPA w  czasach kryzysu.

Nas najbardziej interesowały oczywiście tematy związane z masażem.

Wiele ciekawych informacji dostarczył nam wykład Pani Magdalena Hryciuk – instruktorki Polskiej Szkoły Masażu Shantala.

Pani Magdalena zwróciła uwagę na rolę dotyku w tym masażu, gdzie już po urodzeniu pierwszy kontakt skóra do skóry (matka-dziecko) zmniejsza dyskomfort związany ze zmianą środowiska dziecka.

Dotyk matki związany z masażem niemowląt ma już ponad 1000-letnia tradycję, gdyż taką formę kultywuje się od lat w Indiach, Afryce czy Indonezji.

Pani Tiffany Field (Ph.D.) prowadziła badania na Touch Research Institutes (TRI) na Uniwersytecie Medycznym w Miami, które wskazywały, że społeczeństwa w których dzieci są masowane, tulone  od najmłodszych lat powodują, że w wieku dorosłym łatwiej nawiązuje się kontakty międzyludzkie, poziom agresji takich osób jest niski i łatwiej wyrażane są emocje.

Nawiązując do piramidy Maslowa dotyk to jedna z podstawowych potrzeb – poczucia bezpieczeństwa.

Pani Magdalena wspomniała o korzyściach płynących z masażu niemowląt:

dla dzieci to przede wszystkim stymulowanie rozwoju psychoruchowego, regulacja snu, wspomaganie zasypiania, regulacja trawienia (kolki, zaparcia), pozwala poznać dziecku własne ciało, zmniejsza poziom kortyzolu we krwi (hormonu stresu), buduje więź emocjonalną, poczucie miłości czułości, a jednocześnie dla dziecka może być świetną zabawą.

Drugim bardzo ciekawy wykład wygłosił Piotr Szczotka.

Tematem były nowe możliwości usług. Praktyka w nowym systemie „Care away”: u klienta w domu, w hotelu, firmie.

Piotr przedstawił masaż jako zabieg mobilny zabieg terapeutyczny do którego można zaliczyć również masaż Shantala o którym była mowa wcześniej. Zwracał uwagę na komfort jaki niesie ze sobą masaż w domu klienta przykładowo dla matki i dziecka, czy kobiet w ciąży.

Bardzo ważną kwestią jest to iż masaż mobilny może być pierwszym kontaktem z taka formą pracy z ciałem dlatego masażysta czy terapeuta prowadzący zabieg mobilny powinien być przygotowany na każdą ewentualność pod katem prowadzenia zabiegu – czy to na krześle, łóżku do masażu, macie do masażu. Dodatkowo po masażu w domu, klient może przedłużyć swój relaks ze względu na braku konieczności przedostawania się w korkach do domu czy wychodzenia na chłód. Daje to dodatkowy argument na prowadzenia zabiegów mobilnych, które Piotr poleca ze tychże względów.

Wykład był urozmaicony wieloma przykładami z codziennej praktyki Piotra co bardzo uatrakcyjniło tematykę wykładu.

Mimo iż wykłady były prowadzone w bardzo kameralnej atmosferze to trzeba przyznać, że było to plusem w odbiorze dla słuchaczy. Ma to swoje zalety jednak biorąc pod uwagę bardzo ciekawą tematykę wykładów szkoda, że zasięg targów był niewielki. Dlatego dajemy Wam sygnał abyście w kolejnej edycji zainteresowali się tym wydarzeniem, bo warto!

Pozdrawiamy

Redakcja


Udostępnij

Komentarze

komentarze