Udostępnij

Refleksologia kojarzona jest głównie ze stopami, tymczasem właściwie wykonany masaż twarzy może przynieść równie dużo korzyści i jest do niego mniej przeciwwskazań. Jak działa i komu może pomóc?

Refleksologia kojarzona jest głównie ze stopami, tymczasem właściwie wykonany masaż twarzy może przynieść równie dużo korzyści i jest do niego mniej przeciwwskazań. Jak działa i komu może pomóc?

Refleksologiczny masaż twarzy tym różni się od zwykłego masażu, że jest rodzajem długotrwałej terapii. Cykl masaży obejmuje zwykle od 12 do 15 zabiegów, które wykonywane są raz w tygodniu i trwają około 40 minut. Terapię taką powtarza się raz na pół roku. I choć jest to proces rozciągnięty w czasie, to jednak warto w niego zainwestować, ponieważ efekty terapii są naprawdę zdumiewające.

 

Dlaczego warto?

Masaż twarzy wykonany przez refleksologia przynosi zarówno korzyści w sferze urody, jak i zdrowia. Jeśli chodzi o jego efekty w sferze piękna, zaliczyć można do nich na pewno poprawę napięcia skóry oraz krążenia krwi i limfy, likwidację obrzęków, spłycenie zmarszczek oraz rozjaśnienie cery.
W sferze zdrowotnej masaż taki zalecany jest w schorzeniach neurologicznych, problemach z koncentracją, w okresie zwiększonego stresu, przy bólach głowy pochodzenia migrenowego, stanach lękowych i depresji. Pomaga także przy bezsenności, nerwicach, bólach mięśni, bólach menstruacyjnych, przy zaburzeniach hormonalnych, a nawet alergiach.

Istnieje naprawdę niewiele przeciwwskazań do tego typu masażu. Nie powinny go stosować osoby w głębokiej depresji, cierpiące na ból głowy tuż przed zabiegiem, a także z wysoką gorączką i z oczywistych powodów – z ranami na twarzy.

Serwis-Masazysta.pl utrzymywany jest z przychodów pochodzących z reklam. Materiały w nim gromadzone mogą powstawać właśnie dzięki tym dochodom. Dziękujemy za wsparcie i uszanowanie ich obecności.

 

Na czym to polega?

Sam masaż jest bardzo przyjemnym zabiegiem odprężającym i nie trzeba się do niego w żaden sposób przygotowywać. Przed rozpoczęciem zabiegu masażysta przeprowadzi z nami wywiad dotyczący naszego stanu zdrowia i ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie zostaniemy poproszeni o położenie się na łóżku do masażu, a na włosy zostanie nałożona opaska.

Podczas masażu używa się zwykle olejków aromaterapeutycznych, które pogłębiają efekt relaksacji. Jednym z częściej stosowanych podczas zabiegu jest olejek różany wzbogacony witaminami. Jest on delikatny w działaniu, zwalcza wolne rodniki i rozświetla twarz.

 

Etapy masażu

Masaż refleksologiczny dzieli się na trzy kolejne etapy. Pierwszym z nich jest stymulacja punktów nerwowo – naczyniowych twarzy. W tej fazie ucisk masażysty jest bardzo delikatny i przypomina delikatne głaskanie. Etap ten ma na celu pobudzenie krążenia krwi oraz limfy, a także przygotowanie ciała na odbieranie bodźców terapeutycznych.

Kolejny etap to postawienie diagnozy energetycznej. Ta część masażu najbardziej przypomina klasyczny zabieg refleksologiczny. Przy tej okazji warto przypomnieć, że refleksologia to taka gałąź medycyny alternatywnej, która uważa, że każdy narząd naszego organizmu ma swój punkt energetyczny na podeszwach stóp, dłoniach oraz na twarzy właśnie. Jeśli określony narząd nie funkcjonuje prawidłowo, pod skórą pojawiają się tak zwane złogi, czyli wyraźne zgrubienia, podczas uciskania których odczuwa się wyraźne kłucie, czasem nawet ból.

Jeśli refleksolog wyczuje takie zgrubienia na naszej twarzy, powinien nas poinformować o czym świadczą, oraz jakie będą jego kolejne działania zmierzające do pozbycia się tych blokad energetycznych.

I tu właśnie dochodzimy do trzeciego etapu masażu, czyli pracy nad niwelacją złogów. Terapia taka nie oznacza, że masaż nas wyleczy.  Jej zadaniem jest pobudzenie niesprawnych narządów do wykorzystania naturalnych mechanizmów obronnych. Warto jednak dodatkowo poszukać pomocy u lekarza specjalizującego się w patologiach określonych narządów, który pomoże nam ustalić, co dzieje się z organizmem i czy jest nam potrzebna pomoc medyczna.

Pamiętajmy, że wszelkie zabiegi medycyny naturalnej powinny być działaniem wspomagającym leczenie zasadnicze. Wybierając się na masaż refleksologiczny twarzy nie zapomnijmy poszukać informacji zarówno na temat gabinetu masażu jak i masażysty. Nigdy nie korzystaj z pomocy masażysty, który jest amatorem w danej dziedzinie. Więcej możesz dowiedzieć się na stronach Międzynarodowego Instytutu Refleksologii Twarzy.

Źródło: 
Fitnes.wp.pl


Udostępnij

Komentarze

komentarze