Udostępnij

Po raz pierwszy w Polsce! Połączenie terapii czaszkowo-krzyżowej i refleksologii…

Po raz pierwszy w Polsce! Połączenie terapii czaszkowo-krzyżowej i refleksologii…

CRANIO-SACRAL REFLEXOLOGY  INTERNATIONAL
Academy of Excellence
President Founder: Dr. Martine Faure Alderson

Refleksologia Czaszkowo-Krzyżowa (Cranio-sacral Reflexology) jest terapią komplementarną. Jako zabieg nieinwazyjny jest bardzo skuteczna dla pacjentów w każdym wieku. Metoda została opracowana przez dr Martine Faure-Alderson – osteopatkę,  specjalizującą się w terapii czaszkowo-krzyżowej. Doktor Faure jest także lekarzem homeopatii, specjalistką akupunktury i refleksologiem, która praktykuje i naucza refleksologii od prawie 40 lat. Jako pierwsza we Francji założyła swoją  Szkołę Refleksologii w 1974 roku w Paryżu.

Cranio-sacral reflexology, Serwis-Masażysta.pl

Po wielu latach klinicznego doświadczenia, dr Martine Faure-Alderson połączyła terapię czaszkowo-krzyżową i refleksologię oraz  całą swoją wiedzę specjalistyczną wielu innych metod terapeutycznych. W ten sposób powstała Refleksologia Czaszkowo-Krzyżowa (RCK), z ang. Cranio-Sacral Reflexology. Doktor Faure wprowadziła swoją pionierską i unikatową metodę leczniczą już do wielu krajów na całym świecie.
 
Podczas zabiegu RCK terapeuta wyrównuje energię między stopami i głową pacjenta. Dzięki temu możemy osiągnąć homeostazę (równowagę fizjologiczną) organizmu, a w konsekwencji skutecznie usuwać wiele zaburzeń narządowych i systemowych.

Serwis-Masazysta.pl utrzymywany jest z przychodów pochodzących z reklam. Materiały w nim gromadzone mogą powstawać właśnie dzięki tym dochodom. Dziękujemy za wsparcie i uszanowanie ich obecności.

Poprzez ocenę ciała, umysłu i ducha oraz diagnozowanie podstawowych mechanizmów oddechowych, a potem poprzez pracę na trzech poziomach funkcjonowania człowieka, możemy odnowić energię życiową pacjenta.

Studenci tej metody leczniczej uczą się wyczuwać i interpretować tzw. płyn i rytm czaszkowo-krzyżowy oraz oceniać jego ruch w systemie czaszkowo-krzyżowym i wpływ na całe ciało. Dzięki temu są oni w stanie określić zaburzenie poprzez badanie palpacyjne (dotykowe) określonych punktów zlokalizowanych na stopach i na czaszce.

Dr Faure-Alderson zwraca dużą uwagę na dobrą znajomość anatomii i fizjologii człowieka, uczy studentów rozwoju umiejętności palpacyjnych, czyli badania przez dotyk. Dzięki temu są oni potem w stanie interpretować informacje (bodźce) płynące z receptorów palców podczas badania i umiejętnie wykorzystać je w terapii pacjenta.

 

Martine Fure Anderson, Serwis-Masażysta.l

Dzięki refleksologii czaszkowo-krzyżowej potrafimy zbalansować tzw. trzy diafragmy i autonomiczny układ nerwowy. W tym celu używamy tzw. podstawy protokół RCK. Oprócz wyżej wymienionego – gdy zachodzi taka potrzeba – stosowany są także tzw. Protokoły sercowo-naczyniowy i limfatyczny.

——————–

Dr Martine Faure-Alderson works from her private practice in London, The Clinic of Natural Therapies at 187 Ember Lane, EAST MOLESEY KT8 0BU, England.

autor: Marcin.Banasinski
link:


Udostępnij

Komentarze

komentarze