Udostępnij

Masaż mięśniowo- powięziowy – “Rebalancing” jest formą pracy nad ciałem, która przywraca harmonię wewnętrzną i pozwala na życie w jedności ciała, umysłu i serca. Dochodzi do tego dzięki połączeniu głębokiego i miękkiego dotyku, rozluźnienia stawów, pracy nad oddechem i energią, odczytywaniu ciała, ćwiczeniu świadomości ciała i uczuć oraz ich wyrażaniu. Przywracanie równowagi ciała to wyjątkowa kuracja duszy i ciała łącząca techniczną precyzję z artystyczną medytacją.

Masaż mięśniowo- powięziowy – “Rebalancing” jest formą pracy nad ciałem, która przywraca harmonię wewnętrzną i pozwala na życie w jedności ciała, umysłu i serca. Dochodzi do tego dzięki połączeniu głębokiego i miękkiego dotyku, rozluźnienia stawów, pracy nad oddechem i energią, odczytywaniu ciała, ćwiczeniu świadomości ciała i uczuć oraz ich wyrażaniu. Przywracanie równowagi ciała to wyjątkowa kuracja duszy i ciała łącząca techniczną precyzję z artystyczną medytacją. Ta skuteczna i prosta metoda, która korzeniami sięga Rolfingu  jest fascynującą podróżą ciała i umysłu ,dzięki połączeniu głębokiego masażu, rozluźnieniu stawów i zrównoważeniu energii. Przywracanie równowagi -“Rebalancing” przeciwdziała chronicznym wzorcom hamującym, które przyczyniają się do bólu i chorób. Przywracanie równowagi podkreśla wagę spojrzenia na ciało jako jedność fizyczności z jej emocjonalnym, energetycznym i duchowym aspektem. Istotą tego masażu jest dotyk pełen miłości i wrażliwości. Praca nad ciałem jest jedną z najdoskonalszych sztuk i najważniejszą rolę odgrywa w niej nie tyle technika, co wyrażenie miłości. W masażu tym traktuje się ciało jak bezcenny dar, a nie jako mechanizm, który należy naprawić.

Głównym powodem bólu i spięcia w organiźmie jest czynnik hamujący o podłożu psychicznym, który powoduje skurcze pięciu rodzajów tkanki miękkiej – mięśni, nerwów, ścięgien, wiązadeł i powięzi. Te powracające skurcze blokują przepływ krwi i dostawę tlenu do mięśni i nerwów. Część krzyżowo-lędźwiowa kręgosłupa i pośladki, a następnie bóle szyi i ramion są najczęstszymi ośrodkami bólu. Kurcze tkanki miękkiej są przyczyną bólu i chorób całego ciała. Doświadczenie kliniczne pokazuje, że taki ból można dość łatwo wyleczyć stosując metodę masażu mięśniowo-powięziowego – Rebalancing. Wszechstronne podejście do bólu przynosi rezultaty w leczeniu bólów kręgosłupa i mięśni, które spinają tkanki miękkie. Tłumienie emocji, negatywne myśli i rozregulowany styl życia powodują kurcze mięśni.

Technika masażu ” Rebalancing” została rozwinięta w latach 80 przez grupę specjalistów masażu i fizjoterapeutów w USA, zajmujących się leczeniem ciała z dziedzin takich jak Rolfing – integracja postury ciała, technika krzyżowo-czaszkowa (cranio-sacral), tragering, uwalnianie napięć w stawach (joint mobilization), fizykoterapia i masaż. Pracowali razem w Punie w Indiach i w Stanach Zjednoczonych pod przewodnictwem Osho. Ich zamierzeniem było stworzenie nowej formy pracy nad ciałem, która udoskonaliłaby i połączyła w jedno, dostępne wówczas metody. Głównym czynnikiem nowego podejścia było umieszczenie świadomości, współczucia, miłości  i medytacji w centrum leczenia dotykiem.

Teoria masażu mięśniowo-powięziowego – “ Rebalancing”- nazywanego również głębokim, ewoluowała wzbogacając światowe dziedzictwo terapii tkanek miękkich. Metoda polegająca na zrozumieniu warstwowej budowy ciała oraz możliwościach pracy z warstwami tkanek cieszy się rosnącą popularnością wśród fizjoterapeutów, osteopatów i masażystów na całym świecie. Praca z warstwami tkanek w celu ich rozluźnienia, wydłużenia oraz uwolnienia zbędnych napięć daje szerokie możliwości zastosowania i nadzwyczajne rezultaty już po pierwszym zabiegu. Technika pracy z tkankami przy zastosowaniu łokci lub kostek powoduje większą głębokość i precyzję zabiegu niż inne formy masażu. Ze względu na szerokie właściwości adaptacyjne oraz sposób wykonania masaż głęboki ma zastosowania zarówno w fizjoterapii, gabinetach odnowy lub SPA jak również w chiropraktyce. Podstawowe działanie pracy z tkankami głębokimi to zmiana struktury i ograniczeń ruchomości mięśni. Pacjenci chwalą sobie natomiast dobroczynne działanie technik mięśniowo-powięziowych ze względu na zwiększenie efektów rozluźnienia, zmniejszenie długotrwałego bólu oraz dłużej utrzymujące się efekty zabiegu. Minimalizacja bolesności, poprawa postawy ciała, zwiększona giętkość oraz płynność ruchów przekonują coraz większą liczbę terapeutów jak i pacjentów do tej alternatywnej formy masażu, która w połączeniu z tradycyjnymi technikami daje zadziwiające efekty w bardzo krótkim czasie.
Zastosowanie terapii tkanek miękkich i punktów spustowych bólu powoduje:

•likwidacja punktów spustowych bólu,
•zwiększenie elastyczności tkanek,
•przyspieszona regeneracja tkanek poprawa mobilności i mięśni i powięzi,
•usuwa/uśmierza różnego pochodzenia bóle,
•usuwa zaburzenia napięcia mięśniowego,
•zmniejsza ograniczenia ruchomości,
•likwiduje sztywność karku,
•likwiduje/uśmierza bóle pleców i kręgosłupa,
• stosowany  w wadach postawy – skoliozach, lordozach.

Biografia – Nisarga,

Podróżując przez Europę, Indie,Nepal, Meksyk i USA zdobyłem wiele umiejętności i doświadczeń związanych z medytacjami, pracą z ciałem i oddechem. W 2002 roku ukończyłem studia na Politechnice Warszawskiej uzyskując tytuł magistra inżyniera w zakresie Inżynierii Produkcji. Zanim wyjechałem do Indii w 2008 r., pracowałem w Anglii dla międzynarodowej korporacji kosmetycznej. Zrezygnowałem z pracy w lutym 2008 r., aby poszukać prawdziwego celu swojego życia. Postanowiłem przeznaczyć cały swój czas i środki na te poszukiwania i rozwój osobisty. Zgodnie z tym postanowieniem uczestniczyłem w wielu warsztatach i terapiach pracy z ciałem. Rozpocząłem drogę duchową koncentrując się na medytacji, jodze i uzdrawiającej pracy z ciałem.  Pewnego dnia w trakcie medytacji zdałem sobie sprawę, że moim powołaniem jest praca z ciałem, oddechem i technikami uzdrawiania. Przebywając w wielu społecznościach i ośrodkach medytacyjnych w Indiach , Europie i Stanach Zjednoczonych miałem możliwość podążania swoją ścieżką rozwoju duchowego i pracy jako terapeuta – masażysta.

Z miloscia,

Nisarga


Udostępnij

Komentarze

komentarze