Udostępnij

Pytanie zostały skierowane do posłów Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych (druk nr 846)

Pytanie zostały skierowane do posłów Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych (druk nr 846)

Szanowni Państwo,

ustawa o niektórych zawodach medycznych, mająca na celu uregulowanie zawodów medycznych m.in. i zawodu masażysty, wzbudziła mieszane uczucia co do kierunku tej regulacji. Wiele osób, będących w zawodzie, w branży ma obiekcje co do samej ustawy. Postanowiliśmy (jako redakcja Serwis-Masażysta.pl) przyjrzeć się tej sprawie bliżej i w pierwszej kolejności skierowaliśmy nurtujące nas pytanie do Polskiego Stowarzyszenia Masażystów (PSM), o to pytanie:

  • 12.Nawiązując do projektu ustawy o zawodach medycznych, który został przekazany do uzgodnień zewnętrznych w dniu 11 sierpnia 2008 roku i gdzie 12 września 2008 upłynął termin składania propozycji zmian do zapisu ustawy, proszę mi powiedzieć konkretnie wymieniając, z jakimi propozycjami zmian PSM zwróciło się do MZ, czy w ogóle się zwróciło?

(Wszystkie pytania do PSM wraz z odpowiedziami do wglądu – tutaj. )

a ponieważ odpowiedzi akurat na to pytanie nie uzyskaliśmy, postanowiliśmy sami jako Serwis-Masażysta.pl zająć się tą sprawą.

Skierowaliśmy mailowo pytania w pierwszej kolejności do Pani poseł Alicji Dąbrowskiej, jako, że Pani poseł ma biuro w Warszawie, łatwiej jest o spotkanie w/w sprawie. Spotkanie z Panią poseł mam umówione na 17 listopada br. o godzinie 14.00 (mam nadzieję, że dojdzie do skutku), ale myślę, że do tego czasu będziemy mieli odpowiedź na piśmie. Pytania, które zostały stworzone są do wglądu poniżej.

 

Postanowiliśmy również zadać te pytania mailowo do innych członków – posłów tej podkomisji. Pytanie zadamy Panu Posłowi Damianowi Raczkowskiemu i Pani Poseł Elżbiecie Streker-Dembińskiej. Także będziemy oczekiwali odpowiedzi na piśmie lub mailowo.

Uwaga!
Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania w sprawie tej ustawy to prosimy o podesłanie ich na info@serwis-masazysta.pl

 

Z poważaniem

Marcin Banasiński i Grzegorz Lewandowski

 


Udostępnij

Komentarze

komentarze