Reportaże, wywiady i felietony
Portret użytkownika Redakcja

Wywiad z Joanną Kołodziej (USA)

Joanna Kolodziej od przeszło 20 lat jest licencjonowanym terapeutą masażu i od 6 lat certyfikowanym instruktorem zapobiegania urazom. W poniższym wywiadzie dzieli się tym, dlaczego wyspecjalizowała się w terapii masażu, co robi obecnie i dlaczego powinno się wziąć udział w sesji edukacyjnej dotyczącej samodzielnej opieki „Ratuj swoje ręce: Zapobieganie urazom, Ergonomia i Opieka” podczas Konwencji Narodowej AMTA 2017, która odbędzie się 16 września w Pasadenie w Kalifornii.

Co skłoniło cię do kształcenia się w kierunku terapii masażem? Jak długą masz praktykę?

Portret użytkownika Redakcja

35 Kongres LNE oczami Magdy

LNE Kraków 2017

Z zainteresowaniem śledzę wszelkie wydarzenia dotyczące szeroko pojętej branży „Beauty”, i tym samym z wielką przyjemnością wybrałam się do Krakowa na kolejną już odsłonę kongresu LNE łączącego targi z tematycznymi wykładami.

Portret użytkownika Redakcja

Konferencja pracy z ciałem

W dniach 4-5 marca 2017, w Krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, odbyła się konferencja Pracy z Ciałem organizowana przez stowarzyszenie Nowej Psychologii. Nasz portal miał przyjemność objąć to wydarzenie patronatem medialnym.  Poniżej prezentujemy naszą relację z konferencji.

 

O konferencji.

Zawód technika masażysty przechodzi ostatnimi latami swoistą transformację. Szybka i słuszna decyzja o wyprofilowaniu ścieżki swojego rozwoju, może pozytywnie wpłynąć na to jakimi terapeutami staniemy się w przyszłości. I tutaj nasuwa się pytanie, w jakim kierunku pracy z ciałem podążać, w gąszczu dzisiejszych możliwości? Po zdaniu dyplomu narzuca się pytanie, z jakiej oferty kursów korzystać, z jakimi pacjentami chce się pracować, itp. Tych pytań jest naprawdę sporo, można z nich stworzyć osobny artykuł.

Portret użytkownika Rafał Uryzaj

Echa egzaminu zawodowego

Emocje związane z egzaminami zawodowymi jeszcze nie opadły. Widać to na forach internetowych gdzie dyskutuje się sporo na ten temat. Nie mnie oceniać niedociągnięcia związane z formą egzaminu końcowego i jakością nauki w szkołach kształcących na kierunku technik masażysta (szczególnie w prywatnych sieciówkach policealnych). To temat rzeka i wymagający odrębnego poruszenia.