Jak wykonać masaż refleksologiczny stóp przy użyciu olejków eterycznych

Powszechnie wiadomo, że masaż przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia i jest świetnym uzupełnieniem alternatywnych i konwencjonalnych metod leczenia raka. Jeżeli jednak ktoś z jakiegoś powodu nie może lub nie chce korzystać z masażu całego ciała, warto wziąć pod uwagę masaż stóp albo masaż refleksyjny przy użyciu olejków eterycznych.

Jak prawidłowo wykonać masaż Worskite

Pisałem już kiedyś, że to co robimy na krześle nazwał bym raczej zabiegiem WS a nie masażem. Skoro jednak słowo - masaż bardziej się Wam kojarzy z tą czynnością, to niech tak będzie.

Zatem jak prawidłowo wykonać masaż Worksite!

Portret użytkownika Rafał Uryzaj

Fizjoterapia vs. lekarz

Rehabilitacja & lekarz 

Moi drodzy nawiązując do tytułu chciałbym Wam przedstawić swój przypadek, gdzie zalecenia lekarskie skonfrontowałem z wiedzą z zakresu fizjoterapii. Co z tego wyszło? Zapraszam na tekst.

Zatem od początku. Jest 12 kwietnia czyli dzień mojego startu w 8. Półmaratonie w Poznaniu. Nie jest to pierwszy mój start także nie ma ciśnienia, nie zamierzam robić „życiówki”,biegnę ze znajomymi, dlatego bieg jest na luzie, rzekłbym spacerowy.

Portret użytkownika Redakcja

Po maratonie - nie masuj się !

Jak zregenerować się po maratonie, żeby szybko wrócić do dobrej formy? Fizjoterapeuta tłumaczy, dlaczego tuż po zakończeniu biegu nie należy się rozciągać i iść na masaż. Radzi, aby po przekroczeniu linii mety jeszcze chwilę pomaszerować, wypić niewielką ilość napoju izotonicznego i... cieszyć się osiągniętym wynikiem.

Portret użytkownika Redakcja

Terapia przeciwzakrzepowa

Terapia Przeciwzakrzepowa
Nazwa żylna choroba zakrzepowo-zatorowa obejmuje tak naprawdę dwie jednostki chorobowe nierozerwalnie ze sobą związane, tj. zakrzepicę żył głębokich kończyn dolnych i zatorowość płucną.
Poradnik dla przedsiębiorców - jak prowadzić własną działalność w Polsce

Biuro Rachunkowe Łukasza Grochowskiego z Piaseczna opublikowało na swojej stronie ciekawy Poradnik dla Przedsiębiorców, w którym można znaleźć wyjaśnienie zagadnień związanych z prowadzeniem własnej działalności.