Działalność masażysty

Odwiedzając gabinet fizjoterapeuty klient oczekuje, że wybrany specjalista zapewni mu najlepszą możliwą opiekę. Choć z pozoru nie jest to łatwe zadanie, z pomocą narzędzi, takich jak profesjonalny system do zarządzania gabinetem, nie stanowi ono już żadnego wyzwania.

 

Portret użytkownika Redakcja

Dokumentacja medyczna

dokumentacja medyczna

Na wielu forach w tym na FB, pojawiają się pytania dotyczące dokumentacji medycznej a w szczególności jej przechowywania. Pytania jak pytania, dla jednych sprawa oczywista dla innych jednak nie, ale odpowiedzi … czasami idzie załamać się.

Postanowiłem zatem rozejrzeć się w necie, podpytać naszego prawnika, rozeznać się wśród znajomych, już doświadczonych terapeutów, którzy prowadzą taką dokumentację jakiś czas, by dowiedzieć się w tej sprawie co nieco.

Pracownik, któremu firma finansuje zajęcia antystresowe, nie uzyskuje przychodu.

Warszawska Izba Skarbowa potwierdziła, że zatrudniony nic dodatkowo nie zarabia na świadczeniach przekazywanych mu w interesie pracodawcy.

Portret użytkownika Marcin Banasiński

W czym mogę pomóc?

W czym mogę pomóc?

Dzwonie sobie po naszych polskich masażystach, wybierając ogólnodostępne dane kontaktowe to z gazet regionalnych to z internetu. Czasami dzwonię do moich kursantów. Dzwonię tylko po to by usłyszeć pierwsze ich słowa wypowiadane do słuchawki telefonu lub ew. co się zdarza nawet często, by posłuchać co mają nagrane na skrzynkach głosowych, lub jaka jest muzyka na czekanie. Czyli wszystko to co ew. pacjent/klient usłyszy jak do WAS zadzwoni :-)
np.:

dryń, dryń, dzwonię i słyszę:

Portret użytkownika Rafał Uryzaj

Pokora w masażu

Temat pokory w masażu postanowiłem poruszyć głównie ze względu na wgląd w samego siebie i dużej pracy jaką wykonałem w tej materii przez lata. Odniosę się w tekście do swoich subiektywnych odczuć, obserwacji i przemian zarówno swojej własnej osoby jak i całego środowiska masażu. Przy czym chciałbym na wstępie jasno podkreślić, że jest to moja subiektywna ocena, która nie jest narzucaniem zdania, nie jest kreowaniem opinii lecz jest głosem, który chciałem abyście usłyszeli.

Czym jest pokora?

Portret użytkownika Redakcja

Edukarta - przyszłość dokumentacji

Edukarta to autorski projekt portalu Serwis-Masażysta, który jest multimedialną kartą pacjenta. Ma na celu prowadzenie dokumentacji medycznej pacjentów, a jednocześnie stanowić ułatwienie w prowadzenie wywiadu, diagnozowania, oceny skuteczności terapii i wielu innych istotnych aspektów.

Zobaczcie sami...