Portret użytkownika Redakcja

Kinesiotaping a układ limfatyczny

W naszym życiu często spotykają nas sytuacje, które potrzebują czasu żeby się z nimi uporać, taka spotkała mnie dlatego wpis umieszczony jest dopiero teraz. Mimo sytuacji losowych bardzo przepraszam za długi okres milczenia.

Portret użytkownika Redakcja

Kinesiotaping i rola skóry

Tak jak zapowiadaliśmy kolejna część serii o plastrowaniu dynamicznym dotyczyć będzie budowy i roli skóry. Zacznijmy od kilku ciekawych faktów na temat naszej skóry. Skóra tworzy najbardziej zewnętrzną część powłoki naszego ciała ( tak jakby ktoś o tym nie wiedział :)) , ale już nie każdy z nas wie, że zarówno pod względem masy jaki powierzchni stanowi największy narząd człowieka. Powierzchnia skóry wynosi około 1,5 do 2 m2,  a grubość waha się w granicach od 300 mikrometrów do 4 milimetrów.

Portret użytkownika Redakcja

Historia kinesiotapingu

Witam wszystkich serdecznie.
Ze względu na zainteresowania moje wpisy dotyczyć będą Kinesio Taping. Od dziś chciałabym abyśmy używali  nazwy plastrowanie dynamiczne. Jesteśmy w Polsce więc mówmy po polsku. Co najpierw? Hmm… najpierw historia plastrowania, która jest bardzo ważna, ze względu na możliwość pogubienia się w nazwach.