Portret użytkownika Redakcja

Wywiad z Joanną Kołodziej (USA)

Wywiad z Joanną Kołodziej (USA)

Joanna Kolodziej od przeszło 20 lat jest licencjonowanym terapeutą masażu i od 6 lat certyfikowanym instruktorem zapobiegania urazom. W poniższym wywiadzie dzieli się tym, dlaczego wyspecjalizowała się w terapii masażu, co robi obecnie i dlaczego powinno się wziąć udział w sesji edukacyjnej dotyczącej samodzielnej opieki „Ratuj swoje ręce: Zapobieganie urazom, Ergonomia i Opieka” podczas Konwencji Narodowej AMTA 2017, która odbędzie się 16 września w Pasadenie w Kalifornii.

Co skłoniło cię do kształcenia się w kierunku terapii masażem? Jak długą masz praktykę?

Przez przeszło 30 lat byłam licencjonowanym kosmetologiem w Massachusetts. Od 20 lat jestem licencjonowanym terapeutą masażu. To moja ciekawość pchała mnie w kierunku nauki o masażu. Zdecydowałam się na rozpoczęcie szkoły masażu, a po jej ukończeniu uzyskałam licencję. Dzięki temu mogę wykonywać masaż w salonie/spa razem z usługami kosmetycznymi.

Co jest twoim obecnym miejscem pracy?

Moim obecnym miejscem pracy jest salon spa w Pittsfield w stanie Massachutsetts, którego jestem właścicielką od 22 lat. Wykonuję wszystkie usługi, a jeżeli potrzebuję wsparcia dodatkowego terapeuty masażem, wykonuję telefon. Oprócz tego w weekendy prowadzę warsztaty dla masażystów z zapobiegania urazom.

Co najbardziej podoba ci się w obecnej sytuacji?

Cieszę się, że mogę robić karierę i w masażu i kosmetologii. Mogę wykonywać masaż twarzy i obcinać włosy tego samego dnia. Kocham zmiany i wolność, dzięki której mogę to wszystko robić. Uwielbiam być właścicielem i być w stanie zaplanować klientów na usługi „jeden na jeden”. Mogę powiedzieć, że kocham to, co robię!

Wyzwaniem jest to, że jestem za wszystko odpowiedzialna, począwszy od sprzątania, prania i ustalania terminów aż po wykonywanie usług. Jestem dosyć zajęta, ale to moja pasja, a fakt, że spełniają się moje marzenia sprawia, że wszystko jest warte mojego wysiłku.

Jak AMTA wpływa na twoją karierę?

AMTA wpłynęła na mnie w następujący sposób:

- Na terenie całego kraju promuję wśród masażystów zapobieganie urazom.

- Rozszerzyła moją lokalną obecność dzięki uczestnictwu w Konwencji Narodowej AMTA 2017.

-Pomogła przeanalizować moją karierę.

-Pomogła rozwinąć moją firmę i sieć w branży masażu.

Dlaczego terapeuci powinni uczestniczyć w sesji „Ratuj swoje ręce: Zapobieganie urazom, Ergonomia i Opieka” podczas Konwencji Narodowej AMTA 2017?

Zachęcam do uczestnictwa w moich warsztatach, ponieważ uczą one holistycznego podejścia do mechaniki ciała, ergonomii i samopoczucia, Masażyści muszą dbać o siebie, aby wspierać długowieczność swojej kariery. Nauczę uczestników jak wykonywać masaż wydajnie bez ryzyka uszkodzenia ciała i jak poszerzyć swoje umiejętności w celu zwiększenia świadomości przez całe życie.

Jakich informacji dowiedzą się uczestnicy twoich sesji, a nie przeczytają o nich w ich opisie?

Wśród takich informacji jest nauka teorii piłki do kręgli, odnoszącej się do własnego ciała, które chwyty są najlepsze dla masażystów i jaka pozycja nadgarstka sprawdza się najlepiej.

Źródło:

amtamassage.org

 • w górę
  50%
 • down
  50%

Komentarze

Portret użytkownika jjo

Na jakim materacu spać -

Na jakim materacu spać - miękkim czy twardym, aby zredukować dolegliwości związane z bólami pleców?

 • w górę
  50%
 • down
  50%
Portret użytkownika strzelec

Znam osoby, które wysypiają

Znam osoby, które wysypiają sie na miękkich, ale powszechnie uważa się,że lepszy dla kręgosłupa będzie materac średnio twardy albo też twardy. I właśnie taki polecałbym sobie kupić. Sam aktualnie śpię na materacu twardym. Żona na początku nie mogla się do niego przekonać, aktualnie twierdzi również, ze byl to dobry zakup. Proponowałbym kupić tradycyjny materac sprężynowy

http://sembella.pl/produkty/materace/sprezynowe/

Jedne z lepszych jakościowo ma zdecydowanie Sembella. 

 • w górę
  50%
 • down
  50%