Udostępnij

Prezentacja wykładów Grzegorza Lewandowskiego z IX edycji Krakowskich Targów Masażu, Kraków 28.10.08

Prezentacja wykładów Grzegorza Lewandowskiego z IX edycji Krakowskich Targów Masażu, Kraków 28.10.08

Prezentacja 1

Niepowodzenie w modelowaniu sylwetki – medyczny punkt widzenia

Modelowanie sylwetki jest domeną większości gabinetów odnowy biologicznej. Zauważalny w ostatnim okresie czasu wzrost w populacji nie tylko Polski odsetka otyłych i z nadwagą powoduje, że należy bić na alarm. Tendencja do zwiększania się ilościowo w populacji ludzi osób otyłych i z nadwagą wynika z  hiperfagii posiłkowej, jest także wynikiem zastosowania leków (antydepresanty) lub uwarunkowana może być genetycznie (nadwaga/otyłość uwarunkowaną mutacją genu Ob). Przyczyn jest znacznie więcej. Na uwagę zasługuje etiologia nadwagi i otyłości, w której decydujący udział o wyglądzie sylwetki każdego z nas zadecyduje leptyna i neuropeptyd Y (NPY).

Neuropeptyd Y jest wydzielany przy spadku poziomu glukozy we krwi, pobudza apetyt (hiperfagia), zadaniem leptyny jest wyhamować stymulacyjny wpływ NPY na nasz apetyt. W przypadku mutacji w genie Ob dochodzi do zaburzonego wydzielania leptyny, czasami leptynooporoności. Hiperfagia jest nieposkromiona. W modelowaniu sylwetki musimy brać pod uwagę czynnik opisany przed chwilą, ale także inne negatywne czynniki metabolizmu w tym wskażnik BMI, wskażnik talia-biodra oraz wykładniki biochemiczne w tym poziom cukru we krwi, cholesterolu całkowitego, poziom triglicerydów, lipidogram z frakcjami lipoprotein, CRP. W modelowaniu sylwetki powodzeniem zakończy się terapia złożona w postaci diety, gimnastyki, pływania i masażu. Masaż winien być wykonywany dopiero po  wyeliminowaniu negatywnych przyczyn metabolizmu tkankowego. Wówczas odniesiemy pożądany skutek terapeutyczny. Pacjent powinien być poinformowany o złożoności procesu modelowania sylwetki i o ewentualnych obiektywnych przyczynach niepowodzeń.

Zapraszam do obejrzenia skróconej wersji prezentacji power point oraz zapraszam na szkolenia do CKM AKSON (www.ckm-akson.edu.pl) w dziedzinie modelowania sylwetki.

Grzegorz Lewandowski.

 

[page-break]

Prezentacja 2

Masaż kobiety w ciąży – rewitalizacja poporodowa

Masaż kobiety w ciąży w ostatnim okresie czasu zajmuje odpowiednie miejsce w całym spektrum dostępnych zabiegów stosowanych przez masażystę. Masaż w okresie macierzyństwa,  bo tak powinien być ujęty w ramach czasowych, odnosi się do masażu wykonywanego w okresie przed zajściem w ciążę, w okresie ciąży i w okresie połogu. Dodatkowo w rewitalizacji poporodowej warto zastosować masaż przyspieszający atonię macicy, masaż gruczołu piersiowego po zakończonym karmieniu oraz masaż w zjawisku nietrzymania moczu. 

Zapraszam do obejrzenia skróconej wersji prezentacji power point oraz zapraszam na szkolenia do CKM AKSON (www.ckm-akson.edu.pl) w zakresie masażu kobiety w ciąży – rewitalizacji poporodowej.

Grzegorz Lewandowski.

Masaz Kobiety W Ciazy

View SlideShare presentation or Upload your own. (tags: rewitalizacja kobieta)

autor: Marcin.Banasinski
link:


Udostępnij

Komentarze

komentarze