Udostępnij

Ogromny sukces wystawy The Human Body Exhibition w Polsce!

Wystawa The Human Body Exhibition wzbudza niezwykłe zainteresowanie w każdym mieście na świecie, gdzie się pojawia. Ekspozycję w Krakowie i Gdańsku zobaczyło już około 150 000 osób.
W związku z tak dużą popularnością organizatorzy postanowili przedłużyć ją w obydwu miastach.

Tłumy zwiedzających!

Ogromny sukces wystawy The Human Body Exhibition w Polsce!

Wystawa The Human Body Exhibition wzbudza niezwykłe zainteresowanie w każdym mieście na świecie, gdzie się pojawia. Ekspozycję w Krakowie i Gdańsku zobaczyło już około 150 000 osób.
W związku z tak dużą popularnością organizatorzy postanowili przedłużyć ją w obydwu miastach.

Tłumy zwiedzających!

Ta wyjątkowa wystawa trafiła do Gdańska 2 maja br. a do Krakowa już 12 marca br. Od pierwszych dni wzbudziła wielkie zainteresowanie, które rosło z dnia na dzień. Codziennie przychodziły wycieczki szkolne uczniów w każdym wieku, zorganizowane grupy przyjaciół, rodziny i osoby indywidualne. Dotychczas zobaczyło ją przeszło 150 000 zwiedzających. Dlatego jej organizatorzy zdecydowali się przedłużyć pobyt wystawy w obu miastach.

„Bardzo nas cieszy fakt, że wystawa zdobyła podobne jak w innych krajach uznanie. Początkowo miała być ona pokazywana w Krakowie do końca lipca,
a w Gdańsku do końca sierpnia. Duży sukces i zainteresowanie sprawiły, że zdecydowaliśmy się przedłużyć nasz pobyt w Krakowie do 3 listopada zaś
w Gdańsku do 13 października.”
– powiedziała Agnieszka Górka, Marketing Manager The Human Body Exhibition w Polsce. – Szczególnie cieszy nas zainteresowanie szkół, młodzieży i rodzin. Pokazuje to, że edukacyjne walory ekspozycji są cenione
i traktowane jako niepowtarzalne źródło edukacji z zakresu anatomii.”
– dodaje.

Ludzkie ciało od podszewki

Ekspozycja The Human Body prezentuje kompletną anatomię ludzkiego organizmu i pokazuje odwiedzającym wszystkie jego układy. Wystawę tworzą ciała i różne ich fragmenty, wypreparowane za pomocą fachowej metody plastynacji. Polega ona na usunięciu z tkanek organizmu wody oraz tłuszczów, a następnie – nasyceniu ich odpowiednimi polimerami już na poziomie komórkowym. Dzięki temu tkanka nie ulega rozkładowi oraz zachowuje swój kształt i kolor. W ten sposób bardzo często przygotowuje się modele anatomiczne używane w naukach medycznych, a dzięki The Human Body Exhibition efekty osiągane dzięki plastynacji mogą podziwiać wszyscy.

Obydwie ekspozycje obejmują około 200 eksponatów zaprezentowanych w dziewięciu salach. Każda poświęcona jest innemu układowi w ciele człowieka, m.in: kostnym, mięśniowym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, oddechowym, pokarmowym, rozrodczym i prezentacji wyglądu ciała ludzkiego w przyszłości.

Niektóre ciała zostały przedstawione w dynamicznych pozach, tak aby można było zobaczyć układ ludzkich mięśni podczas codziennego ruchu, odpoczynku czy uprawiania sportu. To jedyne eksponaty, które nie znajdują się w szklanych gablotach. Dzięki temu każdy zwiedzający może zobaczyć ludzkie ciała dokładnie tak jak one wyglądają. Wszystko to sprawia, że wystawa jest najlepszym i najbardziej zaawansowanym technicznie atlasem anatomii człowieka.

Nauka dla małych i dużych

Walor edukacyjny jest najważniejszy dla organizatorów The Human Body Exhibition, dlatego na wystawie rolę przewodników pełnią studenci kierunków medycznych i rehabilitacji. Ich wiedza
i otwartość w doskonały sposób pozwala zaspokoić ciekawość zwiedzających, odpowiedzieć na nurtujące ich pytania oraz fachowo opisać prezentowane eksponaty. Dzięki nim każda osoba, która odwiedzi The Human Body Exhibition wyjdzie nie tylko pod wielkim wrażeniem samej wystawy, ale również z głową pełną najważniejszych faktów i informacji z zakresu budowy i funkcji ludzkiego organizmu.

Wstęp na The Human Body Exhibition mają dzieci w każdym wieku. Rodzice nie muszą się obawiać, że nie zrozumieją wystawy. Oprowadzający studenci dostosowują przekazywane informacje zależnie od wiedzy, zainteresowań i przede wszystkim wieku zwiedzających.

Wystawa pomaga uświadomić każdemu jak skomplikowaną i jednocześnie fascynującą istotą jest człowiek. Jest to również najnowocześniejsza forma edukowania, która zamiast nudzić, porusza i wzbudza fascynację. The Human Body Exhibition ma za cel nie tylko edukować najmłodszych zwiedzających, ale także dorosłych. Wszyscy pragniemy żyć w zdrowiu jak najdłużej, wiedza zdobyta na wystawie pozwoli jeszcze bardziej świadomie dbać o swoje ciało i na pewno poprawi jakość naszego życia – podsumowała Agnieszka Górka.

Ekspozycję w Gdańsku można oglądać do 13 października w Garnizonie Kultury przy ul. Juliusza Słowackiego 3 w godzinach 9.00-19.00 każdego dnia.

Ekspozycję w Krakowie można oglądać do 3 listopada w Fabryce przy ul. Zabłocie 23 w godzinach
9.00-19.00 każdego dnia.

Bilety na wystawę można nabyć za pośrednictwem serwisów Ekobilet i Eventim, a także bezpośrednio w kasie na miejscu. Ceny biletów wstępu kształtują się następująco:

 

Bilet indywidualny

Pon-Pt

So-N

Dorośli

50 zł

60 zł

Studenci / Seniorzy powyżej 65 lat

40 zł

50 zł

Dzieci (6-15 lat)

35 zł

40 zł

Bilet rodzinny (2 dorosłych i 3 dzieci)

125 zł

145 zł

Osoby niepełnosprawne

35 zł

40 zł

 

 

Bilety grupowe

 

 

Szkoły – minimum 10 uczestników
(opiekun za darmo)

30 zł

40 zł

Dorośli – minimum 10 uczestników

40 zł

50 zł

 

Więcej informacji na: www.human-body.pl oraz na Facebooku:
www.facebook.com/ The-Human-Body-Exhibition-Polska

Wystawa The Human Body Exhibitionpoświęcona jest ludzkiemu ciału. Pokazuje w wersji trójwymiarowej spojrzenie w głąb układów człowieka – od skóry przez kości, od głowy po palce u nóg. Wszystkie eksponaty poddawane są metodzie plastynacji, tak aby uzyskać niezwykły efekt, dostępny zwykle jedynie dla osób pracujących i kształcących się na uczelniach medycznych. Misją wystawy The Human Body jest zachwycić, informować i nauczyć zwiedzających rozumieć piękno
i funkcjonowanie ludzkiego ciała. Głównym celem wystawy jest zwrócenie uwagi odwiedzających na konieczność troski
o najważniejsze, co mamy — nasze ciało.


Udostępnij

Komentarze

komentarze