Udostępnij

Magazyn kosmetyki profesjonalnej wydawany w 26 krajach świata już w Polsce! Warto sięgnąć po LNE & spa nr 63 (1/2009)…

Magazyn kosmetyki profesjonalnej wydawany w 26 krajach świata już w Polsce! Warto sięgnąć po LNE & spa nr 63 (1/2009)…

Co w numerze:

Afrodyta Spa – oaza relaksu
Afrodyta Spa w Ośnie Lubuskim to jeden z najpiękniejszych ośrodków spa w Polsce, nagrodzony w prestiżowym konkursie Premium Spa 2008 w kategorii najlepszych zabiegów egzotycznych.

ASTAKSANTYNA Królowa antyoksydantów
Naukowcy poszukują nowych substancji o działaniu silnie antyoksydacyjnym. Najnowsze badania pokazują, jak wielki potencjał ukryty jest w przyrodzie. Z oceanicznych głębin wyłoniła się nowa królowa antyoksydantów – astaksantyna – obiecujący składnik innowacyjnych suplementów i kosmetyków.

Mezoterapia bezigłowa kontra ultradźwięki
Współczesna kosmetologia oferuje coraz bardziej komfortowe, a przy tym przynoszące spektakularne efekty zabiegi. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu nowoczesnej aparatury będącej alternatywą dla tradycyjnych metod. W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy, rynek kosmetyczny podbiła nowa technika, zwana mezoterapią bezigłową.

Obudź w sobie trenera
Coaching, czyli trening rozwoju osobistego robi karierę. Więcej się o nim jednak mówi niż
z niego korzysta. Czym jest coaching i w jakim zakresie można skorzystać z tej formy doskonalenia w branży kosmetycznej?

Nowoczesna epilacja

.
Dziękujemy za wsparcie i uszanowanie ich obecności.

Elektroliza Efektywna i bezpieczna
Elektroliza wymagająca precyzji i doświadczenia, zatwierdzona została przez amerykańską FDA jako jedyna metoda epilacji trwale usuwająca każdy rodzaj owłosienia. Rozmawiamy z Clementem Beaumontem, wiceprezesem działającej od ponad 30 lat prestiżowej Akademii Elektrolizy Apilus w Kanadzie, gościem specjalnym Kongresu LNE & spa w Krakowie.

Epilacja laserowa i ipl skuteczność i bezpieczeństwo
Epilacja laserowa i IPL (intensywne źródło światła) jest to zdaniem licznych ekspertów jedna z najlepszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Te techniki depilacyjne znakomicie sprawdzają się, ale mają swoje ograniczenia oraz cechy charakterystyczne, które warto poznać przed rozpoczęciem procesu epilacji.

LNE&spa nr 63, Serwis-Masazysta.pl

Szkolenia to podstawa
Wykonywanie zabiegów z użyciem lasera wymaga od kosmetyczki dużej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Dlatego aby zminimalizować ryzyko błędu podczas zabiegu, konieczne jest odbycie specjalistycznych szkoleń. Edyta Nykiel – ekspert laseroterapii z Centrum Medicor w Krakowie opracowała autorskie programy szkoleniowe dotyczące epilacji laserowej.

Prawne aspekty wykonywania zabiegów kosmetycznych
Klientki gabinetów kosmetycznych coraz częściej korzystają z zabiegów epilacji laserowej i IPL. Zanim metody te wprowadzimy do oferty, warto poznać prawne aspekty wykonywania takich zabiegów. Zawiłości wyjaśnia mecenas Justyna Zajdel, autorka bestsellera „Prawo dla lekarzy”, gość 18. Kongresu LNE & spa.
„Lalka”

ZABIEG NA CIAŁO
…“Tymczasem w piątym roku pożycia pani Małgorzata nagle poczęła się malować… Zrazu nieznacznie, potem coraz energiczniej i coraz nowymi środkami… Usłyszawszy zaś o jakimś likworze, który damom w wieku miał przywracać świeżość i wdzięk młodości, wytarła się nim pewnego wieczora tak starannie od stóp do głów, że tej samej nocy wezwani na pomoc lekarze już nie mogli jej odratować”…

Zastrzyk energii dla gabinetu
Karnawał jest zawsze gorącym okresem na rynku usług kosmetycznych. Kalendarze gabinetów są zapełnione do późnych godzin wieczornych. Potem następuje jednak moment, kiedy zwalniamy. Amerykańscy eksperci radzą, co zrobić, aby klienci odwiedzali nas regularnie przez cały rok.

FUTURYSTYCZNA BAŚŃ
Chen Man, chińska gwiazda fotografii mody, zaprezentowała ostatnio w Paryżu dwie wyjątkowe wystawy swoich prac. Na swoim koncie ma wiele okładek do prestiżowych magazynów poświęconych modzie m.in. „Elle”, „Vogue”, „Harper’s Bazaar”.

Shiroabhyanga tradycyjny hinduski masaż
Shiroabhyanga to masaż często wykonywany w hinduskich gabinetach kosmetycznych, gabinetach masażu i w salonach fryzjerskich. Zabieg ten znakomicie relaksuje, przywraca równowagę, usuwa ból głowy, a także poprawia pamięć i wyostrza zmysły.

Olej z oliwek
Moda na znane z przeszłości receptury przywraca znaczące miejsce drzewu oliwnemu zarówno w dziedzinie żywienia, jak i leczenia. Kariera oliwy nie pozostaje również bez wpływu na kosmetologię – wiele firm oferuje dzisiaj produkty i zabiegi na bazie oleju z oliwek oraz liści drzewa oliwnego.

Wiosenne impresje
Przed nami wiosna – czas metamorfoz, którym poddaje się zarówno natura, jak i klientki gabinetów piękności, pragnące rozświetlić zimową szarość. Idealnym dopełnieniem wiosennego nastroju jest manicure lub odpowiednio wykonana stylizacja paznokci.

Powiększanie piersi
Piersi są symbolem kobiecości. Ich rozmiar i kształt często bywają źródłem kompleksów. Rekordy popularności w gabinetach chirurgicznych biją operacje powiększania biustu – przyjrzyjmy się wraz z ekspertami specyfice tych zabiegów.

Pytanie do eksperta
Powiększanie piersi to najczęściej wykonywana operacja. Związane są z nią liczne pytania, które między innymi zadają nasze czytelniczki. O odpowiedź i wyjaśnienie wątpliwości poprosiliśmy wybitnego chirurga dr Andrzeja Sankowskiego.

wSPAniałe rzęsy
Oczy są zwierciadłem duszy, zaś rzęsy stanowią ich najpiękniejszą oprawę. Od wieków  kobiety doceniają magię pięknego spojrzenia.

Praca dodaje mi skrzydeł

Z przyjemnością kontynuujemy cykl prezentacji, w których prawdziwi profesjonaliści opowiadają o swej zawodowej pasji. Poniżej prezentujemy rozmowę z Dorotą Sobiecką – kosmetyczką. Chcesz się podzielić się z innymi swoją satysfakcją i koncepcją pracy – czekamy pod adresem agnieszka@lne.pl

Trendy spa
SpaFinder, amerykańska firma marketingowa ukierunkowana na brażę spa, ogłosiła już listę dziesięciu najsilniejszych trendów, które zdominują rynek spa w 2009 roku. Warto przyjrzeć się bliżej tendencjom i wprowadzić kilka innowacji, by nasz ośrodek przyciągał klientów i zachwycał stałych bywalców.

Mistrzowskie spa
Branża spa rozwija się w Polsce bardzo intensywnie. Przed planowaniem inwestycji typu spa czy day spa warto zasięgnąć porady specjalisty z tego sektora. Dori Soukup, ekspert z wieloletnim doświadczeniem, konsultuje powstawanie ośrodków na całym świecie. Jesienią zeszłego roku prowadziła warsztaty w Polsce, podczas których udało się nam z nią porozmawiać.


Udostępnij

Komentarze

komentarze