Udostępnij

autorski masaż Dr Sergey’a Shchurevich’a…

autorski masaż Dr Sergey’a Shchurevich’a…

Program seminarium „Zgrabne nogi” obejmuje najważniejsze i najbardziej efektywne sposoby masażu, ukierunkowane na korektę estetycznych defektów kończyn dolnych. W pierwszej kolejności są to lipidodystroficzne zmiany lub, jak przyjęło się mówić w medycynie estetycznej, cellulit, który jest najczęstszą przyczyną zwrócenia się kobiet do lekarza medycyny esetytycznej i masażysty. Nie mniej ważnym problemem są zmiany w układzie naczyń krwionośnych kończyn dolnych (trądzik różowaty, żylaki kończyn dolnych) i zaburzenia krążenia krwi i limfy, które prowadzą do pojawienia się obrzęku. Tego typu zaburzenia są dość rozpowszechnione i stanowią przyczynę nie tylko estetycznego dyskomfortu, ale i często fizycznego bólu naszych klientów.

W całej historia kosmetologii istniało wiele sposobów walki z tymi zaburzeniami, ale to masaż do tej pory jest jedną z najbardziej efektywnych, przyjemnych, fizjologicznie przystępnych metod walki z możliwie najmniejszym ryzykiem dla zdrowia.

Biorąc pod uwagę fakt, iż w proces tłuszczowej hipertrofii i postępujących zmian struktury skóry, zaangażowanych jest wiele systemów i tkanek organizmu, do jego korekty należy użyć wszelkich możliwych mechanizmów. Specjalny kurs masażu „Zgrabne nogi” oferuje najszerszy i najbardziej kompleksowy sposób likwidacji estetycznego i fizycznego uczucia dyskomfortu, związanego z rozwojem cellulitu i defektów w wyglądzie naczyń krwionośnych. Masaż opiera się na kilku grupach głaskań stymulujących lipolizę (rozpad tłuszczu) i eliminację (wydalenie) produktów rozpadu; a także na głębokich drenażowych ruchach, poprawiających przepływowość głębokich naczyń, likwidujących napięcie i zastoje w powierzchniowym systemie naczyń krwionośnych.

Masaż pozwala znacząco obniżyć obwód kończyn dolnych, wyrównać strukturę skóry i zmniejszyć do minimum występowanie obrzęków. Technika masażu jest maksymalnie komfortowa dla klientów, zupełnie pozbawiona bolesnych manipulacji i pozwala w jak najkrótszym czasie osiągnąć widoczne rezultaty. Może się spełnić marzenie wielu klientów – by spać podczas masażu i przy tym tracić kilogramy.

autor:

 Dr Sergey Shchurevich

źródło:

Medicor

autor: Marcin.Banasinski
link: www.medicor.krakow.pl


Udostępnij

Komentarze

komentarze