Udostępnij

Profesjonalnie przygotowany kurs masażu niemowląt przez firmę „Bartmaj” Zajrzyjmy zatem jak to powinno wyglądać.

Profesjonalnie przygotowany kurs masażu niemowląt przez firmę „Bartmaj” Zajrzyjmy zatem jak to powinno wyglądać.

O kursie

Szkolenie z zakresu masażu niemowląt koordynowane przez firmę ,,Bartmaj,, wzbogacone o zajęcia z rozwoju ruchowego prowadzone przez  panią mgr Annę Pawlak oraz kurs ratownictwa pediatrycznego prowadzony przez wykwalifikowaną kadrę medyczna pozwalają słuchacza zapoznać się z tematem różnych form masażu przeznaczonych dla najmłodszych (shantal, szwedzki, hinduski, pędzlami, ciepłymi kamieniami) ponadto mają niepowtarzalną możliwość masażu maluszków uczestniczących na co dzień w takich zajęciach. Jest to niewątpliwie największy atut zajęć, pozwala obserwować reakcję szkrabów na otoczenie, bodźce, masaż.

Szkolenie rozłożone jest na trzy bloki tematyczne poprzedzone częścią teoretyczną, podczas której szkoleniowcy odpowiadają na pytania i dzielą się swoim doświadczeniem.

Bloki tematyczne

  • zajęcia z rozwoju ruchowego
  • nauka masażu niemowląt
  • ratownictwo pediatryczne

 

Rozwój ruchowy
Masaż niemowlęcia nie musi być stosowany wyłącznie, gdy dziecko ma różnego rodzaju zaburzenia w rozwoju psychoruchowym. Warto wiedzieć, że masaż można stosować również dla wzmocnienia więzi rodziców czy opiekunów z dzieckiem.

Już dawno zostało udowodnione, że dzieci, którym dostarczano więcej bodźców dotykowych, właśnie w formie masażu, lepiej rosną i rozwijają się.

Podczas przygotowania niemowlaka do masażu i w czasie jego trwania niezbędne jest stosowanie prawidłowej pielęgnacji, którą na co dzień wykonują rodzice i opiekunowie dziecka. Przez pielęgnację rozumiemy między innymi: prawidłowe podnoszenie i noszenie dziecka, prawidłowe przenoszenie, poprawne ubieranie i rozbieranie a także zabezpieczenie prawidłowej pozycji podczas spoczynku czy zabawy.

Wszystkie w/w czynności umożliwiają dziecku odbieranie doświadczeń sensomotorycznych a nawet hamowanie nieprawidłowych reakcji ruchowych (jeśli takie występują) i ułatwianie właściwych. Dodatkowo masaż i pielęgnacja stwarzają dziecku okazję do poznawania swojego ciała, jego czucia w przestrzeni oraz kontaktu z otaczającym je światem. Pamiętać należy, że jeśli dziecko zdobędzie więcej prawidłowych doświadczeń to jego rozwój psychomotoryczny będzie przebiegał w sposób bardziej optymalny. A zatem przez masaż i prawidłowo wykonywaną pielęgnację aktywnie wspieramy rozwój dzieci.

 

 

Nauka masażu
,,Dotyk to najwspanialszy przejaw  ludzkiego ciepła,,. Bez wątpienia potrzebny szczególnie malutkiemu dziecku, które rodząc się od nowa uczy się wszystkich czynności potrzebnych mu do osiągnięcia samodzielności. Kiedy pyta nas klient jakie są korzyści z przeprowadzenia masażu każdy masażysta podaje je bez liku ale kiedy zastanawiamy się po co masaż małemu dziecku  i to zdrowemu to… Większość rodziców traktuje masaż jako zabieg stricte pielęgnacyjny wykonywany po kąpieli maluszka, mało który zdaje sobie sprawę że jest to ceremoniał pełniący niezastąpioną funkcję diagnostyczną, terapeutyczną, psychologiczną. Zwłaszcza zajęcia prowadzone w grupie mają duże znaczenie socjologiczne. Dziecko cechuje ogromna wrażliwość, chłonie wszystkimi zmysłami w nieograniczonych ilościach. Pierwszy rok ma tak naprawdę fundamentalne znaczenie dla całego rozwoju.

 


[page-break]

Ratownictwo pediatryczne
Postępowanie z nieprzytomnym noworodkiem i niemowlęciem, resuscytacja krążeniowo-oddechowa u niemowląt, zakrztuszenia pierwsza pomoc, drgawki u małych dzieci, dziecko zanoszące się, postępowanie przy wyziębieniach, bezpieczeństwo – profilaktyka i przeciwdziałanie wypadkom w domu

 

W zajęciach mogą uczestniczyć masażyści, fizjoterapeuci, pielęgniarki mające podstawy teoretyczne z pediatrii oraz anatomii w ten sposób poszerzają swój warsztat pracy. Bez wątpienia jest to ciekawe doświadczenie pracować z takimi malutkimi klientami, które po zajęciach obdarzą nas najwspanialszym i najcieplejszym uśmiechem na świecie 🙂

Kontakt:

Ewa Bartelmus
mobile 503010980
email bartelmus@neostrada.pl
www bartmaj.republika.pl

Serwis-Masażysta.pl i firma BARTMAJ nie bierze odpowiedzialności za szkody wynikłe ze złego zinterpretowania filmów video oraz zastrzega, iż wykonywanie przeprowadznnie terapii opierając się tylko na nagraniach video nie daje możliwości prawidłowego przeprowadzenia danej techniki. Aby właściwie ją wykonać, należy ukończyć kurs pod okiem doświadczonego nauczyciela. 

autor: Marcin.Banasinski
link:


Udostępnij

Komentarze

komentarze