Udostępnij

Pochodzenie Techniki Metamorficznej – technika metamorficzna wywodzi się z refleksologii, dzięki przeprowadzonym badaniom Roberta St. Johna, dobrze znanego naturopaty. W latach 60-tych odkrył on, że może wnieść znaczące zmiany w zdrowie pacjentów przez użycie – jak to nazwał – ,,Metamorfozy”. Był nieusatysfakcjonowany z praktyki naturopatycznej, ponieważ doszedł do wniosku, że trzeba leczyć przyczynę, nie tylko objawy : to my kreujemy własne stresy, które później powodują choroby lub przyczyny chorób.

Pochodzenie Techniki Metamorficznej – technika metamorficzna wywodzi się z refleksologii, dzięki przeprowadzonym badaniom Roberta St. Johna, dobrze znanego naturopaty. W latach 60-tych odkrył on, że może wnieść znaczące zmiany w zdrowie pacjentów przez użycie – jak to nazwał – ,,Metamorfozy”. Był nieusatysfakcjonowany z praktyki naturopatycznej, ponieważ doszedł do wniosku, że trzeba leczyć przyczynę, nie tylko objawy : to my kreujemy własne stresy, które później powodują choroby lub przyczyny chorób. Jego bieżąca metoda leczenia nie powodowała zmiany ukrytych, podstawowych wzorców wewnętrznych napięć, dlatego efekty terapii były tymczasowe.

Niezadowolenie z osiąganych rezultatów zaprowadziło go do zgłębienia tajników refleksologii. Zauważył, że mapy reflektoryczne różnią się od siebie w zależności od źródła, więc postanowił zbadać i zrobić rozeznanie dla samego siebie. Stworzył własną mapę punktów reflektorycznych stóp. Dzięki temu odkrył, że problemy w ciele mogą być odzwierciedleniem nie tylko punktów reflektorycznych stóp, ale również odnosić się do reflektorycznego obszaru kręgosłupa (tzw. linii kręgosłupa). Odkrył, że praca TYLKO na linii kręgosłupa umiejscowionej na obszarze stopy przynosi takie same efekty jak praca na całej stopie.

Robert St. John zaczął bardziej zgłębiać tą technikę, i zaobserwował psychologiczne efekty tego leczenia. Podczas pracy na obszarze pięty odkrył tzw. ,,zasadę podstawową” (zasadę macierzyństwa, matki). Odkrył, że jeśli są blokady lub nierównowaga w tym obszarze (który jest odzwierciedleniem podstawy kręgosłupa, organów seksualnych i punktu narodzin) wtedy występują również trudności albo w związku pacjent-matka, albo w relacji pacjent-zasada podstawowa takie jak: zdolność wyrażania troski, zdolność otrzymywania troski, pielęgnacji i miłości. Zasada macierzyństwa odzwierciedla jak byliśmy traktowani przez matkę, jak matkujemy innym i sobie, bez względu na płeć. To również odzwierciedla naszą zdolność do bycia w otaczającej rzeczywistości, bycia ugruntowanym, uziemionym.
Odnajdując zasadę macierzyństwa  wokół strefy pięty, zaczął zastanawiać się gdzie znajduje się zasada ojca. Odkrył, że jeśli są bloki w strefie dużego palca u nogi (tzw. zasada ojca) – odpowiadają one za trudności psychologiczne, związane z ojcem biologicznym, jak również autorytetem zewnętrznym. Następnie obserwacje wykazały, że ta strefa może również odzwierciedlać trudności związane z wyrażeniem naszego własnego wewnętrznego autorytetu ojcowskich cech, ze znajomością i ustanowieniem naszych praw do bycia sobą a nawet na głębszym poziomie, związanych z akceptacją bycia tutaj na ziemi.

Odkrywając te połączenia psychologiczne, Robert St. John odkrył, że istnieje mapa psychologiczna nałożona i odzwierciedlająca mapę punktów fizycznych. Później dokonał największego odkrycia: zauważył, że pomiędzy zasadą ojca odzwierciedloną w dużym palcu i zasadą matki umiejscowioną w okolicach pięty znajduje się inna mapa-mapa okresu prenatalnego odpowiadająca za dziewięć miesięcy życia płodu spędzonych w łonie matki.
Jest to okres poczęcia, w którym można powiedzieć – ojciec jest najbardziej aktywny, bo tylko w tym okresie on w pełni uczestniczy w stwarzaniu przyszłego życia. Matka również uczestniczy w poczęciu, ale to przy porodzie jej rola jest najbardziej aktywna w dawaniu nowego życia. Pomiędzy tymi dwoma istotnymi momentami mamy okres ciąży, który w Technice Metamorficznej jest odzwierciedlony pomiędzy strefą zasady ojca i strefą zasady matki, wzdłuż nasady stopy, rąk i na środku linii głowy. Dlatego kiedy leczymy Techniką Metamorficzną pracujemy tak naprawdę na strukturach czasowych, podczas których wszelkie nasze cechy były pierwotnie kształtowane.

Negatywne wzorce, które posiadamy od czasu poczęcia np. głęboko zakorzeniony strach i lęk u dziecka, które było poczęte poprzez gwałt, emocjonalne wzorce uczuć dzieci odrzuconych i niechcianych przez matki które odrzuciły aborcję, w okresie po porodzie, impulsywność, bezbronność i strach urodzonych przedwcześnie – wszystkie mogą być przekształcone.
Wiele zachwycających zmian dokonało się dzięki tej pracy, ale był jeden szczególny przypadek, który doprowadził Roberta St. Johna do całkowitego przekonania się do tej techniki, i to zadecydowało o upublicznieniu tej metody. Pacjentka przyszła do Roberta St. Johna z sześciomiesięczną córką chora na Zespół Downa. Robił on dziecku cotygodniowe sesje, i nauczył kobietę tej metody, aby mogła robić ten masaż dziecku w domu każdego dnia. Z końcem roku symptomy choroby dziecka zniknęły. Jako ostatnie zniknęły cechy nieznacznego pochylenia oczu i guz szyjny. Dodatkowy chromosom, który powoduje chorobę nie zniknął, ale stał się nieaktywny (niewpływający).
Od ponad 30 lat Gaston St. Pierre, który studiował z Robertem St. Johnem w latach 70-tych – kontynuuje praktykę masażu, która jest znana jako Technika Metamorficzna. W 1979 roku ustanowił Stowarzyszenie Metamorficzne w Londynie aby promować technikę na całym świecie. Kontynuuje treningi dla rodziców, praktykujących tą technikę i nauczycieli.

Chociaż technika jest bardzo prosta sama w sobie, to filozofia i zasady, które stoją za nią mogą okazać się trochę trudniejsze do uchwycenia. Jeszcze do tego dochodzi fakt, że nie było zbyt wielu nauczycieli,  dlatego technika ta jest mało znana w porównaniu do innych. Jakkolwiek jest coraz więcej wykwalifikowanych nauczycieli, którzy jeżdżą po świecie i nauczają tej metody.
Technika Metamorficzna już teraz zaczyna wzbudzać poważnie medyczne zainteresowanie. ,,Widziałem zauważalne zmiany, które zachodziły w pacjentach ogólnie uznawanych przez lekarzy jako nieuleczalnie chorych, w szczególności w dziedzinie zdrowia psychicznego”-mówi Dr. R.Durant, lekarz ogólny z Heatherleay Educational Unit. Obecnie jest zaangażowany w badania nad Techniką, i uważa że wyniki badań są zachęcające. Jak to działa? Nikt tego dokładnie nie wie: Robert St. Pierre na to pytanie odpowiada: ,,A jak ziarno przekształcić w roślinę?”.

Historie pacjentów:
Bruce Thomas-muzyk i pisarz jest około czterdziestki. ,,Pierwszy raz miałem zabieg 3 lata temu, kiedy czułem się naprawdę w dołku. Nie rozumiałem tej techniki, ale okazało się, że jest to najmocniejsze narzędzie moich przemian. Po kilku sesjach zaczęły przychodzić dramatyczne przemiany: Sprzedałem swój dom, zmieniłem życie zawodowe i rozwiodłem się w kilka tygodni. Wiele osób, które znam , które przeszły terapię metamorficzną najpierw przechodziły zmiany na polu zawodowym.”
Ann Pasternak: ,,To jest jak rodzaj masażu, działa od wewnątrz do zewnątrz: czyści stare emocjonalne śmieci aby zezwolić na swobodny przepływ energii. Zazwyczaj widzę zmianę kilka dni po sesji czując się silniejsza i mysląc klarowniej. Miałam duże pokłady tłumionego gniewu i czasowo czułam się trochę dziwnie po sesji, ale potem zrozumiałam, że przemiana zachodzi w taki sposób, w jaki ma zajść i każdy sposób wyrażenia tego oczyszczania jest właściwy.  Jak nie robię sesji przez jakiś czas – czuję stagnację. Dlatego uczęszczam na sesje regularnie. Zgodnie z ideą samoregulującego się aspektu Technika Metamorficzna nie da ci więcej, niż możesz przyjąć.”

Wierzę, że Technika Metamorficzna jest ,,medycyną przyszłości”. Kiedy będziemy bardziej gotowi na akceptację niewytłumaczalnego, bardziej otwarci na medycynę energetyczną i bardziej świadomi naszego duchowego dziedzictwa i wspaniałego potencjału ludzkiej istoty, wtedy Technika Metamorficzna będzie szeroko rozpowszechniana, na równi z aromaterapią.
Kurs Techniki Metamorficznej, prowadzony przez wykwalifikowaną trenerkę Marianne Tuor-Neuhaus odbędzie się niedługo w Warszawie.

Prowadząca: Marianne Tuor-Neuhaus,

dyplomowana trenerka Techniki Metamorficznej,

członkini Towarzystwa Metamorficznego w Londynie,

uczennica Gastona St.Pierre’a-twórcy i propagatora tej techniki na świecie.

 

Tutaj możecie zobaczyć pokaz tegoz masażu, który został przeprowadzony w redakcji portalu

 


Udostępnij

Komentarze

komentarze