Udostępnij

Masaż limfatyczny czyli drenaż, jest ostatnio coraz bardziej popularny. Stosują go masażyści w całym kraju by pomóc swoim pacjentom w odzyskaniu dobrego samopoczucia i stanu zdrowia.

Masaż limfatyczny czyli drenaż, jest ostatnio coraz bardziej popularny. Stosują go masażyści w całym kraju by pomóc swoim pacjentom w odzyskaniu dobrego samopoczucia i stanu zdrowia.

Czym naprawdę jest ten masaż? Chociaż coraz częściej pojawia się w ofercie gabinetów odnowy biologicznej, to jednak nie wszyscy wiedzą, do czego tak naprawdę jest on potrzebny.

 

Ważne kwalifikacje

Aby stosować taki masaż, osoba, która go chce wykonywać, musi przejść specjalny kurs. Nie jest to zwykły masaż. Jest zupełnie inny od tego, który znamy.
Aby jego stosowanie przyniosło oczekiwane efekty, musi być stosowany przez kogoś, kto wie, jak to robić i zna podstawy masażu limfatycznego. 
Dlatego warto, przed wybraniem się w konkretne miejsce, popytać masażystów o ich kwalifikacje.

 

Dlaczego limfatyczny?

Jakie są zalety tego masażu? Co sprawia, że właśnie on zyskuje coraz większą popularność?
Jest nie tylko dobroczynny dla zdrowia, ale i sylwetki. Być może ze względu na to, panie chodzą na niego tak chętnie.
Jest również świetny dla osób mających problemy z odpornością i zbyt często zapadają na różnego rodzaju choroby.
Polega głównie na tym, iż poprawie krążenie limfy a tym samym zapobiega powstawaniu chorób spowodowanych jej zastojem.
Służy również likwidacji obrzęków zastoinowych, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków i krwiaków.

 

Czym jest?

Drenaż możemy postrzegać jako stymulację, mającą na celu pobudzenie "limfatycznej pompy mięśniowej" i usprawnieniu krążenia.
Dobrane sekwencje ruchów przepychających, niewielka siła bodźca i stonowane tempo, działają tak aby wytworzyć podciśnienie, uwolnić i przepchnąć limfę i toksyny do dużych, zbiorczych naczyń i węzłów chłonnych.
Stąd zostają odtransportowane do naczyń filtrujących i wydalane z organizmu z moczem, dlatego po zabiegu odczuwa się wzmożoną moczopędność.

 

Oczyszczanie organizmu

Serwis-Masażysta.plMasaż limfatyczny to między innymi oczyszczanie organizmu. Dzięki jego zastosowaniu, nasz organizm łatwiej pozbędzie się zbędnych produktów przemiany materii i wszelkich toksyn.
Wspomaga także odchudzanie i likwiduje obrzęki. Pomaga walczyć z problemem wody zatrzymującej się w organizmie.
Ułatwia także walkę z cellulitem, ujędrnia skórę, sprawia, że jest ona lepiej nawilżona. Jest skuteczny również w leczeniu trądziku i innymi problemami skórnymi.

 

Dla kogo?

Polecany jest szczególnie osobom, u których występują obrzęki, będące wynikiem zastoju krwi i limfy w przestrzeniach międzykomórkowych.
Na pewno przyda się wszystkim potrzebującym oczyszczenia i wzmocnienia organizmu. Świetny będzie także dla tych, którzy chcą się odchudzać.
Jednak jak z podjęciem każdej nowej terapii, warto przed jej zastosowaniem poradzić się lekarza prowadzącego.

 

Autor:

Aleksandra Zumkowska-Pawłowicz

źródło:

wp.pl


Udostępnij

Komentarze

komentarze