Udostępnij

Jivaka – masaż lekarza Buddy dociera do Polski

Jivaka – masaż lekarza Buddy dociera do Polski

Jivaka, Serwis-Masazysta.plHistoria masażu Jivaka sięga czasów Buddy Siakjamuniego, który żył na terenie obecnych Indii, 2500 lat temu. Jivaka Kumara Bhacha urodził się jako syn króla Magadhy. Gdy miał 16 lat po raz pierwszy spotkał historycznego Buddę Siakiamuniego i został jego uczniem. Przez lata studiował wiedzę dotyczącą leczenia a dzięki doświadczeniom medytacyjnym, rozwijał też wgląd w naturę umysłu. Buddyjskie sutry dokumentują, że po skończonej edukacji pomagał swojemu rdzennemu nauczycielowi, Buddzie Siakiamuniemu. Natomiast po śmierci Buddy, Jivaka udał się do Tybetu, gdzie zbudował podwaliny buddyjskiej medycyny i znany jest jako Sangdzie Son-Nu.

W Tajlandii do tej pory Jivaka Kumara Baccha jest bardzo szanowanym „ojcem tradycyjnej medycyny“. W formie masażu Jivaka jest znana w Tajlandii pod nazwą Nuad Phaet Boran.

Szczególnie dzisiaj, ta starożytna forma masażu może przynosić wiele pożytku. Złożoność i wyzwania współczesnego życia absorbują całkowicie uwagę co powoduje, że przestajemy być świadomi swoich prawdziwych uczuć i życzeń. Często konsekwencją tego jest brak spełnienia w życiu prywatnym i wypalenie w życiu zawodowym. Za tym idą niezliczone efekty na poziomie fizycznym.

Z buddyjskiego punktu widzenia ciało jest odzwierciedleniem stanu umysłu. Ciało i mowa są ze sobą połączone jak mleko i woda – nie sposób ich rozdzielić. Celem Jivaki jest ponowne połączenie obu tych części. Pozwala to osiągnąć równowagę fizyczną i psychiczną. Na poziomie fizycznym znikają długotrwałe stresy i napięcia a na poziomie psychicznym ten stan wyraża się jako lekkość, radość i uczucie satysfakcji.

Jivaka koncentruje się nie tylko na systemie mięśniowym, ale również dostrzega centra i kanały energetyczne którymi płynie energia witalna. Wykorzystanie akupresury wraz z technikami umożliwiającymi zharmonizowanie kanałów energetycznych pozwala głęboko się rozluźnić. Dzięki temu znikają napięcia a głębokie rozluźnienie jest staje się podstawą osiągania efektów terapeutycznych. Wszystkie techniki są dostosowywane do indywidualnie i praktycznie nie ma przeciwskazań do stosowania tego masażu ze względu na stan zdrowia czy wiek.

 

SPOSÓB DZIAŁANIA

Praca z kanałami energetycznymi pozwala głęboko się rozluźnić, zdejmuje stresy z barkow oraz daje uczucie wypoczęcia i głębokiego relaksu, tak trudnych do osiągnięcia w zabieganym życiu codziennym. Harmonia wewnętrzna i rozluźnienie są podstawą, która pozwala osiągąć głębokie efekty terapeutyczne takie jak:

psychiczne:

  • ustępuje stres
  • pojawia się przypływ pozytywnej energii
  • poprawia się koncentracja i uważność
  • pojawia się możliwość odblokowania ograniczeń psychicznych

fizyczne:

  • organizm oczyszcza się z toksyn
  • uelastyczniają się stawy
  • reguluje się ciśnienie krwi
  • ustępują bóle kręgosłupa
  • ustępują bolesne miesiączki

W Polsce Jivaka inspiruje coraz większą liczbę ludzi. Osoby, które chciałyby nauczyć się wykonywać ten masaż (np.w celach zawodowych lub by skutecznie pomagać członkom rodziny), mogą wziąć udział w regularnie organizowanych seminariach. Uczestnicy seminariów mogą później korzystać z możliwości wspólnych spotkań w czasie których mogą dzielić się doświadczeniami i szlifować nabyte na seminariach umiejętności. Więcej informacji o kursach Jivaka można znaleźć na stronie http://www.jivaka.pl

autor: Marcin.Banasinski
link:


Udostępnij

Komentarze

komentarze