Udostępnij

Zamiarem autora – Michaela Kerna – osteopaty z doświadczeniem klinicznym, było nakreślenie zarysu podejścia czaszkowo-krzyżowego w sposób przystępny zarówno dla laika, jak i zaawansowanego terapeuty. Ten zamiar udał się znakomicie, dlatego właśnie tę książkę wybraliśmy do publikacji w Polsce.

Zamiarem autora – Michaela Kerna – osteopaty z doświadczeniem klinicznym, było nakreślenie zarysu podejścia czaszkowo-krzyżowego w sposób przystępny zarówno dla laika, jak i zaawansowanego terapeuty. Ten zamiar udał się znakomicie, dlatego właśnie tę książkę wybraliśmy do publikacji w Polsce.

Mądrość Ciała - Wydawnictwo VIRGO i Serwis-Masażysta.pl POLECATerapia czaszkowo-krzyżowa jest jedną z najefektywniejszych naturalnych metod pracy z ciałem, która świetnie sprawdza się również jako wspierające i uzupełniające narzędzie terapeutyczne, a które w prosty sposób można zintegrować z każdą metodą manualną.

W ciągu ostatnich lat zdobywa coraz większe uznanie ze strony terapeutów oraz pacjentów. Dzięki odczuciu jej głębokiego działania korzysta
z niej coraz więcej osób – w każdym wieku i różnorodnymi dolegliwościami. Polecana jest również kobietom w ciąży  oraz niemowlętom!

Opierając się na dotyku dłoni terapeuty, podejście to zdaje się wyłącznie na życiowe siły ciała i jego wrodzone poczucie całości. Inicjując głębokie, wewnętrzne procesy pomaga mu wrócić do stanu równowagi. Autor ukazuje, że możliwe jest rozwiązanie uwięzionych sił i nagromadzonego stresu, które są podłożem wzorców choroby i cierpienia ciała oraz umysłu.

Serwis-Masazysta.pl utrzymywany jest z przychodów pochodzących z reklam. Materiały w nim gromadzone mogą powstawać właśnie dzięki tym dochodom. Dziękujemy za wsparcie i uszanowanie ich obecności.

SPIS TREŚCI

Spis ilustracji
Przedmowa – Franklyn Sills
Wprowadzenie

R1.   Historia i rozwój terapii czaszkowo-krzyżowej. Początki. Oddech Życia. Rozwój terapii.

R2.   Koncepcja czaszkowo-krzyżowa. Trzy pływy. Wzbieranie Oddechu Życia. Zasada hologramu. Pierwotna matryca.

R3.   Mechanizm pierwotnego oddychania. Ruch pierwotnego oddychania. Pięć głównych aspektów. Całe ciało.

R4.   Inteligentne ciało. Kluczowe zasady. Związek pomiędzy strukturą a funkcją. Jedność ciała. Wewnętrzne źródło uzdrawiania.

R5.   Wzorce doświadczenia. Punkty podporu w zdrowiu i chorobie. Wzorce inercyjne. Konsekwencje inercji.

R6.   Sztuka diagnozy. Aspekty diagnozy. Przygotowywanie gruntu. Sztuka palpacji. Umiejętność „rozmowy”. Percepcja

R7.   Podstawowe zasady terapii. Cele leczenia. Serce procesu leczenia. Wrodzony plan leczenia. Umiejętności terapeutyczne.        Szczególna „rozmowa”. Umiejętność pracy z płynami. Punkty zaciszenia. Leczenie w praktyce. Powrót do całości

R8.  Holistyczne spojrzenie. Źródła zaburzeń. Kontinuum ciało-umysł. Ciało i energia

R9.  Stres i trauma. Natura stresu i traumy. Fizjologia stresu i traumy. Zamknięcie i dysocjacja. Zasoby. Umiejętność pracy z szokiem i traumą

R10. Ciąża, poród, dziecko.Początek życia. Okres prenatalny. Przyjście na świat. Przyczyny komplikacji. Praca z niemowlętami i dziećmi

Suplement: A więc chcesz zostać terapeutą czaszkowo-krzyżowym? (Candice Marro)
Słowniczek
Przypisy  
Polecana lektura
Przewodnik
Indeks

Wydawnictwo VIRGO

autor: Marcin.Banasinski
link:


Udostępnij

Komentarze

komentarze