Udostępnij

MA-URI® to masaż holistyczny. I nie tylko dlatego, że obejmuje całe ciało – w tym twarz i stopy, ale chodzi o jego działanie na ciele fizycznym, psychicznym i duchowym człowieka.

MA-URI® to masaż holistyczny. I nie tylko dlatego, że obejmuje całe ciało – w tym twarz i stopy, ale chodzi o jego działanie na ciele fizycznym, psychicznym i duchowym człowieka.

Tak, tak – składamy się z więcej niż jednego „ciała”. W terapiach Bodywork, które wykorzystują w procesie leczenia naturalny i bardzo silny związek między ciałem fizycznym i ludzką psyche istnieje takie pojęcie jak „ciało emocjonalne”, czy „ciało duchowe”.

Dzięki mądrości ciała fizycznego, które przez lata uczy się na bazie doświadczenia – odbiera fizyczne bodźce z otaczającego nas świata, zapamiętuje, uczy się reagować w konkretnych sytuacjach na poziomie wegetatywnym lub bardziej świadomym – jesteśmy w stanie docierać do ukrytych informacji o naszych chorobach.

Według Huny (filozofia polinezyjska) choroba jest zakłóceniem, które niesie dla człowieka ważną informację. Jest symptomem że dzieje się coś złego, konfliktowego – że została zaburzona równowaga. Ale nie musi być choroba ciała – równie dobrze morze odnosić się do zaburzenia balansu w naszym życiu uczuciowym lub duchowym. Ciało wysyła sygnał, ale jego źródeł w MA-URI® szuka się „głębiej”, poza tym co oczywiste i fizyczne. Szuka przyczyn w naszym myśleniu. Dlatego bardzo ważne w określeniu przyczyny jest uczciwość wobec siebie – w odpowiedzi na pytanie dlaczego moje ciało choruje. Co jest prawdziwą przyczyną mojego stanu zdrowia? Co mogę zmienić w życiu, żeby osiągnąć utraconą równowagę. I równocześnie jest to bardzo trudne, ponieważ nasz umysł jest bardzo inteligentny i znajduje mnóstwo tricków na obejście prawdy. Zmiany w myśleniu – które powoduje chorobę, wymagają odwagi. Trzeba silnej woli która złamie wzorce myślowe, pozwoli na rezygnację z dotychczasowych nawyków, przekonań na temat siebie i innych, zmiany toru myślenia.

Nasze myślenie zazwyczaj stoi w sprzeczności z naszymi prawdziwymi potrzebami. W umyśle mamy wobec siebie większe wymagania niż jesteśmy w stanie sprostać. W myśli narzucamy sobie to co powinniśmy robić, jacy powinniśmy być w roli społecznej, zawodowej czy osobistej. Proces uzdrowienia musi zacząć się od decyzji: boli mnie, ale to się może zmienić. To odkrycie uruchamia w nas siłę uzdrawiającą.

Polinezyjczycy uważają, że cokolwiek stworzysz w swoim życiu czy w ciele, zawsze możesz to zmienić, jeśli zechcesz. To my sami trzymamy klucze do własnego więzienia, jakim stają się nasze przekonania, uzależnienia czy emocje. Siła własnej decyzji, własnej deklaracji że „chcę” i „mogę” jest w tej metodzie kluczowa. Masażysta nie rozwiązuje problemu za klienta. To pozostaje w rękach masowanego. Masaż daje możliwość odzyskania wolności decyzji – że teraz i właśnie to chcemy zmienić, gdyż to jest coś czego naprawdę potrzebujemy. Urzeczywistnienie tej potrzeby należy od nas.

MA-URI® wykonywany harmonijnymi, głaszczącymi ruchami, przy użyciu ciepłego olejku przywraca równowagę umysłu, serca i ducha, wprowadzając osobę masowaną w inny stan świadomości. To "wyłączanie" na czas masażu myślenia i kontroli pozwala rozluźnić barki, biodra i ramiona, przypomnieć sobie jak przyjemnie jest po prostu być, oddychać. Poczuć przepływ fal energii przez ciało i przywrócić mu naturalny, zapomniany już rytm i wdzięk, odzyskując radość z dobrego samopoczucia. Powiększa się nasza przestrzeń, umysł uspokaja się i zaczyna być bardziej kreatywny jeśli chodzi o znajdywanie rozwiązań życiowych, możliwości jakie przed nami się rysują. Może to dotyczyć zarówno tego co się dzieje z naszym zdrowiem ale i naszej sytuacji partnerskiej czy zawodowej. Można w ten sposób zapoczątkować procesy uzdrawiania w ciele.

Efekt terapii MA-URI® zależy od gotowości masowanej osoby do słuchania własnego ciała i wprowadzania zmian w życie. Zwykle nie dzieje się to podczas pierwszej sesji. Masażysta zachęca podczas pierwszego spotkania do wzmożonej obserwacji – zarówno tego co się dzieje z nami na stole, jak i tego co się dzieje po masażu w życiu codziennym . Jakie są nasze przemyślenia. Czy zmieniła się nasza percepcja. Czy zdarzyło się coś co koresponduje z naszą wcześniejszą sesją masażu. Podczas kilku sesji jest czas na wysłuchanie tego czego klient doświadczył na stole i wspólna próba interpretacji doznań i przemyśleń. Tylko pamiętaj – zasadą MA-URI® jest: To ty jesteś swoim terapeutą! Nikt nie jest w stanie poznać Cię tak dobrze jak ty sam. Więc musisz uważnie wsłuchać się w odpowiedzi płynące z Twojego ciała. I nauczyć się zaufać im. Poluj na impulsy, wspomnienia, obrazy, które pojawiają się podczas sesji masażu MA-URI®. W nich kryje się odpowiedź.

Komu terapia masażem MA-URI® może pomóc?

Z wywiadów z osobami, które sięgają po tego rodzaju terapię można wyodrębnić grupy schorzeń-problemów:

• problemy psychosomatyczne objawiające się jako chroniczny ból (migreny, nerwobóle), brak odporności, problemy z kręgosłupem, układem trawienia, układem nerwowym czy krążenia,

• stres i depresje – szukanie zastrzyku energii, powrotu wiary w dobry następny dzień, odzyskiwanie wiary w siebie!

• problemy emocjonalne oraz inne natury psychologicznej, po trudnych przeżyciach osobistych,

• problemy z podejmowaniem decyzji, dokonaniem istotnych zmian w życiu (w rodzinie, związku, pracy),

• przyspieszenie powrotu do zdrowia, w trakcie rekonwalescencji, różnych terapii medycznych,

• osoby "na drodze" osobistego i duchowego rozwoju

autor: annaz
link:


Udostępnij

Komentarze

komentarze