Udostępnij

LNE&spa 4/2010 (wrzesień-październik), a w nim…

LNE&spa 4/2010 (wrzesień-październik), a w nim…

Dojrzałe piękno

Menopauza nie musi kojarzyć się negatywnie – traktowanie jej jako choroby to jeden ze szkodliwych mitów. Ten czas może być dobrą okazją, abyśmy wsłuchując się w potrzeby ciała, mogły zadbać o zdrowie, które będzie nam towarzyszyło jeszcze przez długie lata – mówi dr n. med. Preeti Agrawal, ginekolożka i lekarz medycyny holistycznej, autorka m.in. znakomitej książki „Menopauza – mity i rzeczywistość”, która posłużyła nam za główne źródło wiedzy przy opracowaniu dossier.

 

Menopauza mądrość ciała

Na temat menopauzy panuje wiele fałszywych mitów. Najbardziej szkodliwy mówi, że menopauza to choroba, którą należy leczyć. A przecież to stan nieunikniony, jak najbardziej naturalny, otwierający nowy rozdział życia kobiety.

 

Moksa – terapia ciepłem

Ogrzewanie punktów na ciele za pomocą ziołowego cygara, zwanego moksą znane jest od wieków. Dobroczynne ciepło przywraca równowagę energetyczną, jest szczególnie korzystne dla zdrowia kobiet w okresie osłabienia i niedoborów energetycznych.

 

Skóra w okresie menopauzy

W okresie menopauzy kobiety częściej zauważają więcej oznak upływającego czasu. Profesjonalną pielęgnację ułatwi nam znajomość reakcji skóry na spadek poziomu hormonów.

 

Lniane fitoestrogeny

Równowaga hormonalna jest jednym z najbardziej istotnych elementów zdrowia kobiety. Szczególnej dbałości wymaga ona po 40. roku życia. Wartościowych związków roślinnych regulujących gospodarkę hormonalną szukamy w krajach Dalekiego Wschodu, tymczasem bogatym ich źródłem jest doskonale znane w Polsce siemię lniane.

 

Makijaż korekcyjny 50+

Podstawową zasadą w makijażu kobiety po 50. roku życia jest oszczędność wyrazu i środków. To specyficzny rodzaj makijażu, którego najważniejszą rolą jest nie tyle upiększanie, co korygowanie drobnych defektów estetycznych.

 

Tajski masaż pleców

Znani z poprzedniego numeru LNE twórcy Jaidee Massagessence przedstawią masaż antystresowy pleców, wywodzący się również z tradycyjnego masażu tajskiego, oparty na płynnych, harmonijnych ruchach głaszczących i uciskających, ale tym razem z zastosowaniem oleju jaśminowego.

 

Zadbaj o sukces!

Od właścicieli gabinetów i spa oczekuje się myślenia o biznesie przez 24 godziny na dobę. Często pod taką presją zaczynamy odczuwać frustrację, zmęczenie, a głowa pęka nam od problemów. Przenosimy stresy z pracy do domu, głównie dlatego, że od początku nie ustanowiliśmy jasnego podziału obowiązków wśród pracowników.

 

Etykieta i etyka

Tym razem weźmy pod lupę kwestię przyznawania certyfikatów kosmetykom „bio”. Czemu służą i jak je uzyskać? Odpowiedź nie jest prosta, bo certyfikatów jest całe mnóstwo, a i kryteria ich przyznawania nie są jednakowe.

 

Męski punkt widzenia

Możecie to nazwać, jak chcecie – metroseksualizmem czy po prostu dbaniem o siebie, ale fakt pozostaje faktem – panowie coraz bardziej cenią sobie pielęgnację. Warto zatem znaleźć na nią specjalne miejsce w naszym gabinetowym menu.

 

Ruszamy na podbój

Wiemy już, jak mężczyźni reagują na kosmetykę. Teraz skupmy się na tym, jak tę wiedzę wykorzystać w praktyce, otwierając dla nich drzwi naszego salonu.

 

Robię to, co lubię

Poznański gabinet „Uroda” prowadzony przez Bożenę Wilczyńską jest dowodem na to, że praca kosmetyczki może być pełną inspiracji
drogą do realizacji marzeń, nie tylko zawodowych…

 

Kocim okiem

Kreatorzy makijażu stale szukają nowych inspiracji, a niektóre z nich są naprawdę zaskakujące! Swoją jesienną kolekcją Fabulous Felines firma MAC nawiązuje do trzech pięknych ras kotów – kota rosyjskiego, burmańskiego i egzotycznego ocicat. O pomyśle i jego realizacji opowiadają specjaliści marki – Jeniffer Balbier i James Gager.

 

Krioterapia w kosmetyce

Krioterapia budzi coraz większe zainteresowanie w kosmetyce. Wykorzystując odpowiednio dobraną ujemną temperaturę, można wykonać wiele zabiegów o szerokim spektrum działania.

www.lne.pl


Udostępnij

Komentarze

komentarze