Udostępnij

Najnowszy nr LNE & spa…zajrzyj!

Najnowszy nr LNE & spa…zajrzyj!

Lne&spa 66, Serwis-Masazysta.plWydarzenia

Międzynarodowe Kongresy i Targi Kosmetyczne LNE & spa organizowane pod hasłem URODA EDUKACJA PROFESJONALIZM w Krakowie to najlepsza edukacyjno-targowa impreza w Polsce.
Wyjątkowa, jubileuszowa edycja 20. Kongresu LNE & spa już 7 i 8 listopada. Zarezerwuj ten weekend!

 

Co w numerze?

Skóra i nawilżanie
Znajomość budowy skóry pozwala lepiej zrozumieć, jakie składniki kosmetyków i suplementów najlepiej sprawdzą się w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia skóry.

Nawilżanie to podstawa
Praktyka czyni mistrza. Zaprosiliśmy więc kosmetologów współpracujących z LNE & spa do podzielenia się swoimi doświadczeniami w pielęgnacji odwodnionej skóry. Mamy nadzieję, że sugestie specjalistów staną się inspiracją dla stworzenia własnych programów pielęgnacyjnych.

Rozjaśnianie na żądanie
Biała, gładka cera była niegdyś uważana za cechę wyglądu arystokracji. Już w starożytnej Grecji i Rzymie nade wszystko ceniona była jasna, lśniąca skóra. Sposobami na uzyskanie takiego efektu było wtedy stosowanie maseczek z mleka i chleba, sproszkowanych pestek daktyli z mączką z płatków różanych, a nawet krokodylego nawozu.

Rzęsy na pokaz
Specjaliści Nouveau Lashes wiedzą co zrobić, żeby kobiety,niezależnie od okoliczności, czuły się piękne i wyglądały olśniewająco. Tym, które pragną wyprzedzić jesienne trendy w makijażu modną oprawą spojrzenia, proponują najdoskonalszą metodę przedłużania i pogrubiania rzęs.

Kosmetyki mineralne
Receptura kosmetyków mineralnych została opracowana w Stanach Zjednoczonych, w wyniku zapotrzebowania na preparaty do makijażu
dopuszczone do stosowania po zabiegach chirurgii plastycznej. Specjaliści podjęli wyzwanie stworzenia kolorowych kosmetyków, które nie będą zatykały porów, nie podrażnią skóry i ochronią ją przed promieniowaniem UV. Efektem poszukiwań idealnego rozwiązania okazało się wykorzystanie w kosmetyce czystych minerałów.

Jak uniknąć błędów otwierając spa?
Ryzyko związane z otwarciem gabinetu czy ośrodka spa jest często bagatelizowane. Zakładamy, że skoro sprawdziliśmy się w innych gałęziach biznesu, to poradzimy sobie bez fachowej pomocy również w tej branży. Dori Soukup demaskuje mity związane z takim myśleniem radząc, jak oszczędzić czas i pieniądze.

Wyjątkowa „Akademia”
Marzyłam o gabinecie, w którym klient będzie traktowany tak, jak sama chciałabym być podejmowana – indywidualnie. Każdemu poświęcam tyle czasu, ile potrzebuje, nie ma pośpiechu. Najistotniejszym elementem moich zabiegów są wyjątkowe masaże i atmosfera – mówi Magdalena Wielgus, chiropraktyk, pedagog i kosmetyczka.

Piękna w ciąży
Okres ciąży z reguły sprzyja urodzie, ale kapryśna cera też od czasu do czasu daje o sobie znać. Niedoskonałości pomogą zatuszować właściwie dobrane kosmetyki.

Masaż kobiety w ciąży
Masaż szwedzki dla kobiet w ciąży poprawia samopoczucie dzięki płynnym, relaksującym ruchom, dostosowanym do zmian anatomicznych i fizjologicznych u przyszłych mam.

Sztuka dotykania twarzy
O zaletach i sposobach wykorzystania masażu twarzy rozmawiamy z Mariką Ruczyńską, masażystką, studentką psychologii klinicznej, terapeutką w Pracowni Rozwoju Osobistego „Spinka” w Bydgoszczy.

Stopy promieniujące empatią
Dla ludzi trzeba być miłym i sympatycznym. Zawsze się uśmiechać i kierować empatią. Każdy z nas powinien być dla każdego otwarty, delikatny, przyjazny. To podstawa, poziom pierwszy naszego kodeksu. Ale jeśli ktoś pracuje w usługach, powinien być w pracy otwarty i miły niejako podwójnie.

Kojąca moc oddechu
Oddech to nie tylko nasza życiowa siła, ale także doskonałe narzędzie w walce ze stresem i nauce panowania nad emocjami. O tym, że warto z tego potencjału korzystać na co dzień mówi Monika Dąbrowska z Fundacji Art of Living.

Żywność funkcjonalna
Coraz częściej kojarzymy stan zdrowia z jakością jedzenia i uważniej czytamy etykiety na produktach spożywczych. Producenci spełniając rosnące oczekiwania odbiorców, poszukują nowych możliwości podwyższenia jakości wyrobów, m.in. przez zwiększenie funkcjonalności oferowanych artykułów.


Udostępnij

Komentarze

komentarze