Udostępnij

12.04.2008 o godz 10.00 w Poznaniu rozpoczęła się konferencja, której tematem było:
zastosowanie masażu leczniczego, fizykoterapii oraz metod pracy z ciałem w medycynie estetycznej i w profilaktyce zdrowia.

12.04.2008 o godz 10.00 w Poznaniu rozpoczęła się konferencja, której tematem było:
zastosowanie masażu leczniczego, fizykoterapii oraz metod pracy z ciałem w medycynie estetycznej i w profilaktyce zdrowia.

Kameralna  konferencja na 50 osób, odbyła się w czterogwiazdkowym Hotelu Trawiński. Bardzo dobrze przygotowana sala konferencyjna spokojnie pomieściła słuchaczy. Dobre światło, akustyka, aranżacja wnętrza przyczyniła się do jeszcze większego zainteresowania prezentowanymi tam wykładami. 

Organizatorzy Ewa Mikuła i Piotr Szczotka postarali się o wysokiej klasy specjalistów. Prócz samych organizatorów, wykłady w kolejności mieli:

  • fizjoterapeutka Ewa Kilian z tematem: Fizykoterapia w medycynie estetycznej – nieinwazyjne transdermalne metody wprowadzania związków chemicznych: Jonoforeza, sonoforeza, elektrosonoforeza
  • lekarz medycyny Grzegorz Lewandowski z tematem: Wczesna rewitalizacja poporodowa masażem według pęczków mięśniowych, archimiometrium i paramiometrium
  • mgr Adam Zborowski z tematem: Masaż segmentarny – diagnostyka
  • mgr inż. Maciej Dłuski z tematem: Terapia Yumeiho jako system prewencji zdrowia.
  • lekarz medycyny, chirurg Piotr Szabłowski z tematem: Pierwsze sygnały, patologia układu naczyniowego kończyn dolnych a stosowanie masażu i fizykoterapii. Niewydolność układów: tętniczego, żylnego, chłonnego
  •  

Organizatorzy wystąpili z tematami:

  • Ewa Mikuła z tematem – Diagnostyka i terapia tkanek miękkich na przykładzie terapii T.P. Trigger Point

oraz

  • Piotr Szczotka z tematami: na wstępie -Współczesny masaż

i

  • Różnicowanie metod masażu tkanek miękkich pod kątem diagnostyki, profilaktyki i terapii w medycynie estetycznej. Na przykładzie cellulit (PEFS), anty-aging, rewitalizacji po zabiegach chirurgii plastycznej.

Uważam, że konferencję można zaliczyć do udanych, dużo nowinek, ciekawych treści merytorycznych a przede wszystkim wspaniała atmosfera.

Warto było tam być.

krótka relacja z Konferencji:

 

 

 

 

Zapraszam również na wywiad z:

autor: Marcin.Banasinski
link:


Udostępnij

Komentarze

komentarze