Udostępnij

Chciałbym Wam przybliżyć moją osobę jako nowego redaktora, kolegę po fachu, który jest tutaj dla Was aby dzielić się swoją wiedzą doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Chciałbym Wam przybliżyć moją osobę jako nowego redaktora, kolegę po fachu, który jest tutaj dla Was aby dzielić się swoją wiedzą doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Aby nie być za bardzo anonimowym napiszę kilka słów o sobie. Co, jak, dlaczego, po co i gdzie robie 🙂

Zacznijmy od tego, że jestem z wykształcenia fizjoterapeutą po Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Wykształcenie to jedno, a pasja to drugie. Zatem rehabilitować umiem, fizjoterapię znam, a uwielbiam masaż i pracę z ciałem jako integralną część masażu i pracy z tkankami miękkimi.

W trakcie studiów zaczęła się moja przygoda z masażem od najprostszej jego formy czyli masażu klasycznego. W tym momencie zaczęła sie też moja pasja i zamiłowanie do tej formy pracy z ciałem.

Z drugiej jednak strony kierunek studiów wymagał samoistnie zainteresowanie fizjoterapią i rehabilitacją. Można powiedzieć, że byłem w pewien sposób rozdarty pod względem dalszej drogi edukacji. I tak nie chcąc rezygnować z żadnej z dróg kształciłem się w obu kierunkach – masażu i rehabilitacji. Okazało sie jednak, że jedno nie wyklucza drugiego ponieważ można było łatwo połaczyć obie te formy pracy z pacjentem w jedność aby wynosić z tego jak największe korzyści i efekty pracy.

Nawiasem mówiąc muszę przyznać, że studia nie dały mi zbyt dużego doświadczenia w pracy z pacjentem. Dały mi ogromna wiedzę teoretyczną natomiast za tę praktyczną przyszło mi słono płacić na wielu rodzaju szkoleniach i kursach. Jednak warto było, bo nauka jest także wielką inwestycja w samego siebie i to teraz owocuje.

W trakcie studiów zaczęłem już pracę zawodową otwierając salon urody:) Funkcjonował on około roku i z powodu braku czas (studiowałem dziennie) oraz  patrząc z perspektywy czasu także z powodu małego doswiadczenia i umiejętności zrezygnowałem z dalszego prowadenia działalności.

Moje losy skierowały się do pracy w Spa. Pracowałem w kilku dużych i renomowanych Spa w Poznaniu i okolicach i po każdej zmianie pracy nabierałem coraz to nowych doświadczeń, cennych doświadczeń. Kolejne szkolenia rozwijały mnie jako masażystę i fizjoterapeutę, a z drugiej strony uświadamiały mnie jak mało jeszcze wiem i potrafię. Tak jest do dzisiaj; cały czas czuje niedosyt wiedzy i chęc dalszego rozwoju.

Wracając do masażu….Masażem zajmuję się od dobrych kilku lat i od zawsze mnie fascynował.

Małymi kroczkami nabierałem doświadczenia, a wiedzę czerpałem na licznych kursach, szkoleniach, pokazach, a także obserwując starszych i bardziej doświadczonych ode mnie masażystów.

Dość duże doświadczenie i wiedza, którą zebrałem podczas mojej pracy zawodowej spowodowała, że poczułem chęć przekazywania mojej wiedzy dalej.

To zaowocowało stworzeniem szkoły masażu. Myślę, że narazie można ją nazwać szkółką, bo uczę w niej tylko ja, cały czas się rozwijam i daleko mi jeszcze do szkoły masażu z prawdziwego zdarzenia. Nie mniej jednak organizacyjnie oraz pod względem merytorycznego i praktycznego przekazywania wiedzy myślę, że wiele mi nie brakuje do szkół masażu znajdujących się na polskim rynku.

Świadczy o tym mi.in fakt, że z prośbą przeprowadzenia kursów zwracają się do mnie organizacje, sieć szkół policealnych, ośrodki Spa i indywidalne osoby  z całej Polski (mając często dużo bliżej inne szkoły masażu np. Warszawa, Wrocław, Kraków i inne duże miasta Polski).

Nic tylko pozostaje sie cieszyć, nie popadać w samozachwyt, tylko nadal ciężko pracować aby być coraz lepszym i dalej podnosić poziom świadcząnych przeze mnie usług.

Dodam tylko, że kursy przeze mnie prowadzone  są prowadzone wg mojej koncepcji. Znaczy to tyle, że nie powielam tylko wiedzy nabytej na innych kursach, ale nauczam masażu według opracowanego przeze mnie schematu, korzystając z całej wiedzy jaką posiadam aby dany masaż był maksymalnie skuteczny i ciekawy.

Koncepcja Relax & Therapy jest natomiast całkowicie moja własną koncepcją pracy z ciałem łącząc elementu głebokiego relaksu psychofizycznego oraz terapeutycznej pracy z ciałem. W tym przypadku mogę się podpisac dużymi literami, że jest to całkiem moja wizja pracy z ciałem (oczywiście powstała na podstawie wiedzy z różnych masaży tj, głebokiego, Lomi Lomi, kalifornijskiego, klasycznego oraz technik relaksasyjnych, moich własnych pomysłów i terapeutycznej pracy ze stopą)

Pracuje cały czas czynnie zawodowo bo nie wyobrażam sobie nie robić tego jednocześnie ucząc innych. Cały czas zbieam doświadczenia podczas pracy zawodowej, a także nadal podnoszę swoje kwalifikacje w myśl zasady, że człowiek uczy sie przez całe życie.

 

Tyle o szkole i masażu. Poza tym zajmuję się również szeroko pojetym konsultingiem czyli doradztwem w ramach branży Spa & Wellness. Doradztwo to ma polegac na pomocy przy realizowaniu własnych koncepcji pzry otwieraniu własnego Spa bądź mniejszych projektów. Projekty  mogą być realizowane na każdym poziomie zaawansowania tj. od momentu powstania pomysłu i idei na otwarcie ośrodka; w momencie gdy projekt jest juz w budowie, a także gdy ośrodek juz działa –  w celu pomocy w dalszym rozwijaniu filozofii i kocepcji pierwotnej.

Doradztwo może byc również realizowane w celu usprawnienia działania ośrodka lub poprawy kodycji i zwiększenia zainteresowania ofertą. Dokształcaniem personelu w obrębie etykiety Spa itp.

Kończąc  chcę podkreślić, że jestem pasjonatem tego co robię i wierzę, że jest dużo więcej takich osób jak ja. Chcę czynnie wpływać aby branża Spa & Wellness szła w Polsce w dobrym kierunku rozwijając się głównie pod względem jakościowym (zarówno pod względem jakości edukacji, świadczonych usług oraz szerzenia idei Spa & Wellness i Wellbeing)

 

Mam nadzieje, że także czynnie przyczynię się do waszego rozwoju (służąc radą, pomysłem, doświadczeniem)

 i skorzystacie na obecności mojej skromnej osoby na tym portalu.

Pozdrawiam

Rafał Uryzaj


Udostępnij

Komentarze

komentarze