Udostępnij

Masaż kamieniami, tzw. stone therapy zawiera w sobie elementy: akupresury, aromaterapii, termoterapii. W szczególności masaż ten jest polecany w celach relaksacyjnych ale również prozdrowotnych wynikających z prostych dobrodziejstw jakie daje ciepło i ucisk.

Masaż kamieniami, tzw. stone therapy zawiera w sobie elementy: akupresury, aromaterapii, termoterapii. W szczególności masaż ten jest polecany w celach relaksacyjnych ale również prozdrowotnych wynikających z prostych dobrodziejstw jakie daje ciepło i ucisk.

Na czym polega masaż kamieniami?

kamienie do masażu, Serwis-Masazysta.plMasaż ten wykorzystuje przepływ energii przez organizm i oddziałuje zwłaszcza na ważne narządy wewnętrzne odpowiedzialne np. za gospodarkę hormonalną oraz metabolizm organizmu. Sekretem tego masażu są specjalne rozgrzane kamienie bazaltowe, cechujące się wysokim przewodnictwem cieplnym, które usprawniają przepływ energii przez zmęczony albo chory organizm oraz zimne kamienie marmurowe, którymi wykonuje się powolne, harmonijne ruchy.  Powierzchnia kamieni jest idealnie gładka, gdyż jest szlifowana przez wodę, piasek i fale zaś same kamienie wydobywane są z dna oceanu. Dla celów medycznych są ręcznie obrabiane i hartowane. Bazalt jest skałą pochodzenia wulkanicznego, dlatego też doskonale nadaje się do podtrzymywania ciepła podczas masażu, co stwarza możliwość wykonania go zarówno rozgrzanymi, jak i oziębionymi kamieniami. Oddają one, w kontakcie z ciałem człowieka ciepło usprawniając podstawową przemianę materii, wspomagają działanie pompy mięśniowej tym samym skóra oraz mięśnie stają się lepiej dotlenione i odżywione. Już po pierwszym zabiegu widać efekt ujędrnienia i uelastycznienia tkanek. Zwłaszcza niezastąpiony jest wpływ na układ nerwowy. Pod wpływem masażu  wydzielenie są endorfiny (hormony szczęścia) pozwalające osiągnąć  efekt głębokiego relaksu. Dlatego masaż jest zalecany porą wieczorową, ułatwia wówczas zasypianie Dodatkowe zastosowanie olejków eterycznych pomaga w osiągnięciu lepszych rezultatów terapeutycznych.

Serwis-Masazysta.pl utrzymywany jest z przychodów pochodzących z reklam. Materiały w nim gromadzone mogą powstawać właśnie dzięki tym dochodom. Dziękujemy za wsparcie i uszanowanie ich obecności.

 

Jakie to kamienie?

kamienie do masażu, Serwis-Masazysta.plKamienie wykorzystywane przy zabiegu posiadają regularny okrągły kształt a ich rozmiar jest dostosowany do powierzchni ciała będącej poddanej zabiegowi.

Zestawy proponowane przez firmę BARTMAJ posiadają 64 kamienie pierwszo gatunkowe w następujących rozmiarach.

  • 11cm*7.5 cm*3cm -2szt kamieni do  układania na  kość krzyżową i splot słoneczny
  • 7.5cm*5.5cm*2.7 cm- 12szt kamieni dużych  na grzbiet oraz kończyny dolne
  • 7cm*5cm*2.5- 14szt kamieni średnich do masażu rąk i ramion
  • 3.8cm*2.8cm*1.8- 15szt kamieni małych do masażu głowy, twarzy i karku
  • 7.8cm*3cm*1.8- 4szt pałeczki do refleksoterapii
  • 3.5cm*2.7cm*0.8-10szt- kamieni do stóp między palce
  • 0raz 7 kamieni czakralnych

Kamienie rozgrzewane są w specjalnych, w pełni zautomatyzowanych podgrzewaczach z termostatem. Dostosowanych rozmiarem do wielkości kompletów. Umożliwiają podgrzewanie na sucho dzięki podwójnej misie ceramicznej, nowoczesny design ułatwia wkomponowanie urządzenia w każdy gabinet masażu.

więcej informacji na BARTMAJ

autor: Marcin.Banasinski
link:


Udostępnij

Komentarze

komentarze