Udostępnij

Targi odbędą się w Krakowie w Policealnej Integracyjnej Szkole Masażu Leczniczego Nr 2 w Krakowie, ul. Królewska 86. Patronem medialnym tej imprezy jest Serwis-Masazysta.pl

Targi odbędą się w Krakowie w Policealnej Integracyjnej Szkole Masażu Leczniczego Nr 2 w Krakowie, ul. Królewska 86. Patronem medialnym tej imprezy jest Serwis-Masazysta.pl

Targi mają charakter lokalny, choć nie są zamknięte dla zainteresowanych z innych regionów Polski. 

To już dziewiąte takie Targi. Ostatnie były organizowane w tej szkole w kwietniu tego roku. Organizatorzy jak i uczestniczy byli zadowoleni. Targi miały wzięcie. Myślę, że im tym razem sukces się powtórzy, tym bardziej, że oprócz wprowadzenia na targi wystawców sprzętu i kosmetyków dla masażystów, organizatorzy przewidują  dużo ciekawych tematów i więcej wykładowców. O to oni:

 

wykładowcy

Kanya Krongboon
Jest terapeutką i nauczycielką logicznego masażu tajskiego, indonezyjskiego, tajskiego masażu stóp i tajskiego masażu ziołowego  z kilkunastoletnim doświadczeniem. Wykonała grubo ponad dziesięć tysięcy zabiegów, każdy trwający co najmniej godzinę i wyszkoliła w trybie indywidualnym w Tajlandii i Wielkiej Brytanii ponad 500 masażystów, jak również ponad 250 na 40 kursach publicznych i prywatnych w Polsce. Jest jedyną nauczycielką masażu tajskiego, indonezyjskiego, tajskiego masażu stóp i tajskiego masażu ziołowego w Polsce. Wykonuję również zabiegi indywidualne w Warszawie i Londynie. Do tej pory pracowała w szkole masażu na Czerniakowie, w ośrodku sportowym na Powiślu, w Riverview Wellness Centre w hotelu Intercontinental, w Spa Celebrity, w Płockiej Akademii Jogi, w gabinecie masażu tajskiego na Ursynowie. Nadal pracuje w gabinetach odnowy biologicznej w Wilanowie, na Mokotowie i w Śródmieściu.

Piotr Szczotka
terapeuta masażu, absolwent szkół w Polsce i USA. Szkoleniowiec i wydawca. Autor wielu artykułów i książek na temat masażu i metod bodywork. Prowadzi programy: kliniczne zastosowanie masażu w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej – współpracując ze środowiskiem lekarskim PSME, mediami, prasą i telewizją. Gościnnie na wielu międzynarodowych kongresach, sympozjach, targach. Organizator konferencji na temat masażu a także alternatywnych form przekazu masażu o charakterze teatralnym – Dotyk i Przestrzeń. Od lat promuje masaż w odnowie psychosomatycznej, także masaż w okresie macierzyństwa. Od 1995 roku prowadzi program profilaktyki zdrowia dla firm – work-site massage. Autor opracowań masażu: Integracyjny Masaż Body Work, Dynamiczny Masaż Antycellulit i Twarz Emocjonalna

Ludmiła Petrenko
licencjonowana instruktorka Tai-Chi, ekspert modelowania sylwetki, autor – Masażu relaksacyjnego opartyego na ruchu Tai-Chi
(…)Poprzez skoncentrowane odczuwanie własnego ciała doświadczyłam, jak wykorzystywać ruchy Tai-Chi przy wykonywaniu masażu. Dzięki tej technice osiągnęłam możliwość wykonywania bardziej delikatnego masażu o działaniu relaksacyjnym, uspokajającym i profilaktycznym. Daje to korzyści obustronne. Elastyczny, rozluźniony kręgosłup osoby masującej, pozwala na zachowanie dobrego samopoczucia przez dłuższy okres pracy. Siła wykonywanych czynności wynika nie z siły mięśni rąk, lecz przekazywana jest z ruchu nóg, co zapobiega nadmiernemu zmęczeniu i bardzo ułatwia prace masażysty (…)– tłumaczy Ludmiła Petrenko.

Grzegorz Lewandowski
Jest absolwentem wydziału lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej im. gen. dyw. Bolesława Szareckiego w Łodzi (XXXV Kurs). Masażem zajmuje się od 10 lat, jest wychowankiem Pana Profesora Mirosława Janiszewskiego (Samodzielna Pracownia Rehabilitacji Medycznej Akademii Medycznej w Łodzi – dyplom nr 516/98 z dnia 11.03.1998 – podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 14.04.1992 r. poz. 162, par. 1, pkt 1 – Dz. U. RP 37/92). Jako lekarz – diagnosta laboratoryjny zajmuje się biopsją aspiracyjną cienko igłową szpiku kostnego. Jest autorem książek: "Masaż leczniczy", "Masaż kobiety w ciąży i niemowlęcia" . Wykładowca i nauczyciel zawodu.
 

Beata Sekuła
magister pielęgniarstwa ze specjalizacja w pedagogice, zarządzaniu i promocji zdrowia; neurorefleksolog twarzy i głowy, stóp i rąk; osteopata kranialny (I,II stopień), terapeuta w zakresie terapii Tachyonem (I stopień); studia podyplomowe w zakresie public relations i
human resources. Założycielka MIRT-u, nauczyciel refleksologii z międzynarodowymi uprawnieniami.

Zdzisław Drobner
jest jednym z najdłużej działających i najbardziej doświadczonych polskich terapeutów manualnych nie będących lekarzami. Jako jeden z kilku zaledwie Polaków posiada tytuł zawodowy i uprawnienia mistrza chiropraktyki (Master of Chiropractic), nadane mu przez Institut für Chiropraktik- und Osteopathieforschung w Kolonii. Jako jedyny Polak został również zaszczycony członkostwem bardzo wymagającego pod względem posiadanych kwalifikacji Niemieckiego Związku Chiropraktyków (BDC). Ukończył również kursy u prof. J.Bischko (akupunktura), prof. A.Ch.Menga, prof. Zhang Qiu Cai i doc. Wang Wei (masaż chiński) oraz dra H.Kropeja (aurikuloterapia). Przez 30 lat prowadził jeden z pierwszych oficjalnie zarejestrowanych w Polsce gabinetów medycyny naturalnej, zaś liczba wykonanych przez niego zabiegów przekroczyła 40.000. Jest również autorem książek: "Zdrowotny masaż chiński", "Wprowadzenie do terapii czaszkowo-krzyżowej", "4 proste masaże" oraz "Masaż chiński dla początkujących", jak też licznych publikacji prasowych.

 

Przyjrzyjmy się proponowanym tematom prezentacji:
 

Beata Sekuła
temat: Refleksologia twarzy i głowy – synergia terapii i kosmetyki

 • definicje refleksologii twarzy
 • pochodzenie metody
 • podstawy neurofizjologiczne refleksologii twarzy i glowy
 • różnice pomiędzy terapia twarzy a stopami i rekami
 • korzyści terapeutyczne i kosmetyczne
 • wskazania i przeciwwskazania

 

Piotr Szczotka
temat 1: Klasyk jest piękny. Sposoby promowania masażu klasycznego w pełnym spektrum jako podstawy w zachodnim kanonie masażu.

 • Prawda i mity wokół masażu klasycznego, także w ujęciu praktyki wkrajach Unii Europejskiej.
 • Masaż klasyczny w pełnym spektrum, terapia, profilaktyka, relaksacja.
 • Nowe trendy ale klasyczne podstawy – nowatorskie metody czy powrót do źródeł.

temat 2: Masaż w medycynie estetycznej – diagnostyka, profilaktyka czy leczenie?

 • Indywidualne zabiegi oraz współpraca ze specjalistami.
 • Przygotowanie do zabiegów i rewitalizacja.
 • Praca z tkanką łączną na przykładzie Dynamicznego Masażu Antycellulit, według opracowania Piotra Szczotki.

Zdzisław Drobner
temat: Zastosowanie w masażu wąskich klinów Terapeutycznych

Grzegorz Lewandowski
temat 1: Masaż kobiet w ciąży,rewitalizacja poporodowa,

temat 2: Niepowodzenie w modelowaniu sylwetki,medyczny punkt widzenia

Ludmiła Petrenko
temat 1: Relaksacyjny masaż modelujący sylwetkę oparty na ruchach tai chi
temat 2: Masaż gorącymi saszetkami [ziołowy]

Kanya Krongboon
pokaz: Tajski masaż-terapeutyczno-relaksacyjno-profilaktyczny

 

Targi odbędą się w 28 października 2008 r. w Policealnej Integracyjnej Szkole Masażu Leczniczego, Nr 2 w Krakowie, przy ul. Królewskiej 86. Zapraszamy zainteresowanych w godzinach od 13.00 do wieczora.
Bilety wstępu będą do nabycia w dniu Targów w cenach: 10 zł dla uczniów oraz 20 zł dla pozostałych gości.
 

Uwaga!

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie targów. O wszelkich zmianach będziemy informować na łamach Serwis-Masazysta.pl. 


Udostępnij

Komentarze

komentarze