Udostępnij

Dyrekcja Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie organizuje II  Konferencję warsztatową „Masaż- między zawodem a pasją”, która odbędzie się 09 listopada 2016r. o godz. 9.00 w Szkole Policealnej  im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie ul. Mariańska 3A.

 

 

Dyrekcja Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie organizuje II  Konferencję warsztatową „Masaż- między zawodem a pasją”, która odbędzie się 09 listopada 2016r. o godz. 9.00 w Szkole Policealnej  im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie ul. Mariańska 3A.

 

 

Program II Konferencji „Masaż- między zawodem a pasją”
Olsztyn 09.11.2016

9.00- 9.15 – Uroczyste rozpoczęcie konferencji
9.15- 10.00 – Marta Ustach psycholog „Rola dotyku  w życiu człowieka”
10.00- 10.30 –  przerwa kawowa
10.30 – 11.30 – I blok warsztatów
11.40- 12.40 – II blok warsztatów
12.40- 13.40 – Obiad
13.40- 14.40 – III blok warsztatów
14.50- 15.50 – IV blok warsztatów
15.50- 16.05 – Oficjalne zakończenie konferencji

Potwierdzeniem uczestnictwa w II Konferencji warsztatowej „ Masaż- między zawodem a pasją” jest wpłata wpisowego w wysokości 30 zł/osoba do 21.10.2016 na konto 29 1030 1218 0000 0000 9251 0034 w tytule przelewu wpisując:  „ Za II Konferencję „ Masaż- między zawodem a pasją” oraz imię i nazwisko uczestnika bądź przy opłacie zbiorowej- nazwę reprezentowanej szkoły.  Nauczyciele oraz osoby prowadzące warsztaty są zwolnione z opłat.
Każdy uczestnik powinien zapoznać się z programem Konferencji  i tematami warsztatów. Następnie wybrać dwa z czterech warsztatów, w których chciałby wziąć udział. Dwa kolejne warsztaty zostaną przydzielone przez organizatora. Przy zapisach obowiązuje kolejność zgłoszeń i wpłat. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona.
Do 21.10.2016 prosimy też o przesłanie mailem list imiennych uczestników i opiekunów z   podaniem wybranych dwóch warsztatów pod numer telefonu 89 527-44-62, 89534-96-60 wew. 21.

 

1.„Znaczenie mięśnia lędźwiowego w masażu tkanek głębokich i pracy strukturalnej.” Rafał Uryzaj
 
Warsztat dotyczy mięśnia lędźwiowego – przedstawia jego anatomię topograficzną, znaczenie dla stabilizacji i statyki ciała, przedstawia konsekwencje przeciążeń i dysfunkcje jakie powoduje.
Podczas warsztatu uczestnicy nauczą się jak prawidłowo palpacyjnie zbadać mięsień, a także jak wygląda praca terapeutyczna z jego strukturą.

2. „Podejście trzewno-nerwowo-powięziowe w bólach L-S” Arkadiusz Rosiek
Warsztaty mają na celu pokazanie praktycznego podejścia do bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Czy jelito grube bądź nerka mogą wpływać na bóle tej okolicy? Czy praca na układzie nerwowym i powięziowym z daleka od miejsca bólu może przynieść spektakularne efekty? Oczywiście, że tak. Dowiedzą się Państwo jak poprzez system trzewny (wisceralny), układ nerwowy, techniki powięziowe, bezpiecznie i skutecznie poprawić stan Waszego pacjenta.

 3.„Zastosowanie masażu centryfugalnego w rehabilitacji stawów i leczeniu kontuzji sportowych.”
Uczniowie Szkoły Policealnej im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu pod kierunkiem Katarzyny Groszewskiej.

Masaż  centryfugalny, czyli dostawowy pomaga w powrocie do zdrowia po kontuzjach i stanach zapalnych stawów . Jego głównym celem jest przyspieszenie procesu wytwarzania mazi stawowej, która zmniejsza tarcie powierzchni stawowych oraz rozluźnienie tkanek okołostawowych. Uczestnicy warsztatu poznają założenia oraz metodykę wykonania tego zabiegu.

4.„Normalizacja napięcia przez sprężyste odkształcanie zależnych od siebie  strukturalnie tkanek w masażu tensegracyjnym.” Weronika Marszałek

Zgodnie z prawem tensegracji, wzrost napięcia jednego elementu struktury powoduje analogiczny wzrost napięcia w obrębie ich pozostałych struktur. Umiejętność oceny wrażliwości uciskowej w charakterystycznych dla układu mięśnia najszerszego grzbietu punktach oraz metodyka wykonania masażu w obrębie tego układu to umiejętności, które zdobędziesz na tym warsztacie.

5.„Trening funkcjonalny w  budowaniu prawidłowego  balansu mięśniowego terapeuty w czasie pracy przy stole do masażu.” Dymitr Plisak

W czasie warsztatu uczestnicy dowiedzą się czym jest trening funkcjonalny i jak go wykorzystywać w pracy masażysty dla potrzeb ergonomicznych, jak i jako profilaktyki bólów kręgosłupa u swoich pacjentów.

6.„Pielęgnacja dłoni- narzędzia pracy i wizytówki masażysty.”
Uczennice Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi pod kierunkiem Iwony Kamińskiej.

Jak piłować paznokcie i obcinać skórki, żeby były zdrowe i estetycznie wyglądały? Jak  nawilżać przesuszone od środków dezynfekcyjnych ręce? Jak walczyć z suchymi łokciami i uchronić się od powstawania modzeli i odcisków dłoni?

7. „Zastosowanie bańki chińskiej w masażu powysiłkowym dla kończyn dolnych u biegaczy krótko i długodystansowych.”
Uczniowie Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi pod kierunkiem Joanny Turkoć.

Bańka chińska to doskonała alternatywa dla drenażu limfatycznego po długim wysiłku fizycznym. Może być stosowana we wszystkich dyscyplinach sportowych w celu uzyskania szybszej regeneracji zawodnika. Jej prosta budowa i łatwość stosowania pozwolą nawet mało doświadczonemu masażyście uatrakcyjnić zabieg i uzyskać pożądane efekty.

8. „Body brushing- szczotkowanie ciała, czyli masaż suchy szczotką z naturalnego włosia.” Aleksandra Harpak
Body brushing, po polsku szczotkowanie ciała, to masaż, którego prosta forma wywodzi się z Azji, tradycji  medycyny chińskiej oraz hinduskiej Ajurwedy. Wykonuje się go na sucho przy użyciu szczotki z naturalnego włosia. Oprócz właściwości pielęgnacyjnych wykorzystuje się szczotkowanie na sucho jako profilaktyka przeciwodleżynowa, stymulacja czucia skórnego u wcześniaków, dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz dorosłych z zaburzeniami czucia powierzchownego.
9. „ Inne odmiany Masażu Shantala”. Paulina Birkos
 
Masaż Shantala Body Touch- dla osób dorosłych, wykonywany jest dla potrzeby prawidłowego zrozumienia dotyku, jaki dajemy niemowlęciu w trakcie jego masowania. Jednak sam masaż ma wiele innych funkcji. Najważniejszą z nich jest relaks, który należy się dla każdego z nas. Możemy masować także kobiety w ciąży, które muszą zmagać się z wieloma dolegliwościami. Jako przykład można podać ból w odcinku lędźwiowym. Prostymi chwytami można szybko załagodzić cierpienie przyszłej mamy. Masaż Shantala Body Touch jest prosty w nauce, dlatego nawet amatorzy szybko zrozumieją jego mechanizm.

10. „Techniki przenoszenia osoby niepełnosprawnej”.
Fundacja Aktywnej Rehabilitacji: Małgorzata Dobrzyńska, Jan Zorychta, Joanna Trzcińska
Celem warsztatu jest zapoznanie i przeszkolenie uczestników w bezpiecznych technikach przenoszenia i asekuracji osoby niepełnosprawnej.

 


Udostępnij

Komentarze

komentarze