Udostępnij

Zdrowie Fizjoterapeuci zorganizowali akcję „Masujemy Szczecin”. W różnych miejscach miasta masują bezpłatnie przechodniów i uczą, jak uchronić się przed bólem.
 
Od niedawna w różnych miejscach w mieście można spotkać grupę fizjoterapeutów z porozstawianymi fotelami i łóżkami do masażu, którzy zapraszają mieszkańców na darmowe masaże.

Zdrowie Fizjoterapeuci zorganizowali akcję „Masujemy Szczecin”. W różnych miejscach miasta masują bezpłatnie przechodniów i uczą, jak uchronić się przed bólem.
 
Od niedawna w różnych miejscach w mieście można spotkać grupę fizjoterapeutów z porozstawianymi fotelami i łóżkami do masażu, którzy zapraszają mieszkańców na darmowe masaże. To akcja Masujemy Szczecin, której inicjatorką jest fizjoterapeutka Agnieszka Wietrzyńska.
 
– Pomysł wyrósł na bazie moich doświadczeń związanych z pracą – mówi pani Agnieszka. – Większość pacjentów, którzy trafiają do gabinetów fizjoterapeutów / masażystów, to pacjenci bólowi. Szukają pomocy dopiero, gdy narastające przez długi czas dysfunkcje uniemożliwiają im prowadzenie normalnego trybu życia. Masaż jest nadal kojarzony przez większość społeczeństwa jako zabieg leczniczy wykonywany gdy „już coś się dzieje”. Natomiast zbyt mało osób widzi w nim świetną profilaktykę dolegliwości bólowych wielu chorób. 
 
Pani Agnieszka wspólnie z fizjoterapeutami wolontariuszami postanowiła za darmo edukować i masować mieszkańców. Można było ich już spotkać m.in. na Jasnych Błoniach, na Warszewie czy w salonie fryzjerskim Tres. 
 
– Przede wszystkim chcemy popularyzować masaż jako świetny zabieg prozdrowotny – mówi pani Agnieszka. – Staramy się uświadomić społeczeństwu, jak ważne jest dbanie o odpowiedni stan mięśni i nie tylko, szczególnie w dobie wszechobecnych problemów związanych z kręgosłupem. Chcemy pokazać, że masaż nie musi być dobrem luksusowym, dostępnym dla wąskiej grupy ludzi. Jednocześnie przestrzegamy przed oddawaniem się w ręce szarlatanów i osób o wątpliwych kwalifikacjach. Dajemy możliwość doświadczenia masażu osobom, które nigdy nie miały z nim styczności. Pokazujemy jak wiele dobrego może przynieść ukierunkowane działanie terapeuty. 
 
Wykonywany masaż to tzw. masaż work site oraz stworzona specjalnie na potrzeby akcji jego wersja do wykonania na stole. Akcja ma potrwać do końca sierpnia. Informacje o tym gdzie i kiedy będą odbywały się kolejne darmowe masaże można znaleźć na profilu akcji na facebook’u (www.facebook.com/masujemyszczecin).
 
Źródło:

Udostępnij

Komentarze

komentarze