Udostępnij

… i sprężyste odkształcanie tkanek

pytanie od użytkownika: Grzegorzlc

… i sprężyste odkształcanie tkanek

pytanie od użytkownika: Grzegorzlc

Pytanie

Witam serdecznie. Zbliża się egzamin zawodowy dla masażystów, zasadniczo od wielu lat, dla wielu zdających jest dużą zagadką, czego będą piszący zadanie egzaminacyjne wymagać. Pan ma z tą sprawą do czynienia od dawna, jakie książki, oprócz swoich mógłby Pan polecić? Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas owego egzaminu praktycznego?

Czy mógłby Pan też omówić terminologię "sprężystego odkształcania tkanek"? Nigdzie nie można znaleźć tego typu określeń, a podobno na egzaminach funkcjonują.
pozdrawiam
Grzegorz

 

Odpowiedź

Panie Grzegorzu przecenia Pan moje możliwości. Jakie będzie zadanie dowiem się po egzaminie, a jakie będą wymagania będę wiedział jeszcze później. Jedyne co mogę Panu doradzić to dokładne przeczytanie tego co będzie napisane na pierwszej stronie po tytule "Projekt realizacji prac powinien zawierać". Jest to plan całej pracy dyplomowej. Jeżeli będzie się Pan trzymał tego planu, numerował kolejnle punkty i podpunkty według tych wytycznych to nie powinien Pan mieć problemu ze zdaniem egzaminu. Oczywiście są elementy na które należy zwrócić szczególną uwagę ale tego nie da się opisać w kilku zdaniach. Jeżeli chodzi o książki to polecał bym "Podstawy masażu leczniczego" Zygmunta Prochowicza.
Określenie "sprężyste odkształcenie tkanek" nie jest wprowadzone przeze mnie dlatego też nie czuję się uprawniony do wypowiadania się
na ten temat ale na egzaminie może Pan się posługiwać terminami głaskanie, rozcieranie itd. Dla egzaminatora obydwie terminologie są
prawidłowe i jeżeli nie popełni Pan błędu merytorycznego to będą ocenione pozytywnie.

Życzę powodzenia i pozdrawiam
Adam Zborowski

autor: Marcin.Banasinski
link:


Udostępnij

Komentarze

komentarze