Udostępnij

autorski masaż Dr Sergey’a Shchurevich’a.

autorski masaż Dr Sergey’a Shchurevich’a.

To unikalna technika masażu oddziałująca na wszystkie warstwy skóry i podskórnej tkanki łącznej twarzy, szyi i okolic dekoltu. Masaż dermoplastyczny skierowany jest przede wszystkim do grupy klientów, którzy osiągnęli wiek dojrzały i u których problem obniżenia napięcia i elastyczności skóry jest najbardziej widoczny. W metodyce tej szczególną uwagę poświęca się tym strefom twarzy, w których zachodzą najbardziej znaczące zmiany struktury skóry (powieki, strefa oczodołów, okolice warg, szyja). Metodyka dermoplastycznego masażu znacząco wzmacnia skórę, wyrównuje drobne zmarszczki, likwiduje ślady zmęczenia i obrzęki, liftinguje.

Sama technika masażu opiera się na dużej ilości głaskań, które pracują na różnych warstwach skóry i aktywują wszystkie procesy syntezy i ogólną wymianę substancji. Znacząco pobudza się cyrkulacja krwi i drenaż, synteza kolagenu i elastyny, przyspiesza się podział komórek tkanki nabłonkowej w okolicy zmarszczek, wyrównuje się struktura podskórnej tkanki tłuszczowej.

Na seminarium dotyczącym masażu dermoplastycznego wyłożone zostaną teoretyczne podstawy dotyczące mechanizmów starzenia się skóry i sposobów ich korekty. Rozpatruje się przypadki związane z mieszanym typem starzenia się skóry, kiedy to technika dermoplastycznego masażu przybiera wiele cech szczególnych.

W ogólnym temacie seminarium wydziela się trzy specyficzne kierunki: modelowanie, tonizację skóry (anti-age), odbudowę. Kierunek taki jak modelowanie zajmuje się korektą lipidodystroficznych zmian w dolnych częściach twarzy i okolicach dolnej powieki. Tonizacja skóry przywraca napięcie i elastyczność skóry, a także znacząco zmniejsza  wyrazistość zmarszczek mimicznych. Odbudowa – to bardzo aktualny kierunek, który bada kwestie przywrócenia skórze twarzy normalnego wyglądu po operacjach plastycznych i urazowych obrażeniach.

Utrata napięcia, zmarszczki i zmiany struktury skóry nie są lokalnymi problemami. Procesy te zależą od stopnia ogólnej wiekowej inwolucji organizmu i podporządkowane są prawom biologii. Bardzo ciężko jest rozwiązać problemy tego typu w izolacji, pracując tylko na poziomie skóry. W takich sytuacjach koniecznie jest włączenie programu całościowej rewitalizacji organizmu, w którym masaż będzie tylko jedną z jego ważniejszych składowych części.

autor:

 Dr Sergey Shchurevich

źródło:

Medicor

autor: Marcin.Banasinski
link: www.medicor.krakow.pl


Udostępnij

Komentarze

komentarze