Udostępnij

Masaże w środowisku wodnym to zabiegi przeprowadzane przy użyciu sprzętu i urządzeń najnowszej generacji, do których należą: kapsuły wielofunkcyjne, różnego rodzaju wanny i natryski oraz Endermologie.

Masaże w środowisku wodnym to zabiegi przeprowadzane przy użyciu sprzętu i urządzeń najnowszej generacji, do których należą: kapsuły wielofunkcyjne, różnego rodzaju wanny i natryski oraz Endermologie.

Kapsuły wielofunkcyjne to skomplikowane urządzenia sterowane komputerowo, które łączą w sobie od kilku do kilkunastu zabiegów, wpływających na poprawienie funkcjonowania organizmu człowieka. Najczęściej proponowane zabiegi z zakresu odnowy biologicznej, to: sauna parowa, wanna parowa z efektem sauny, aromoterapia, bicze szkockie, hydromasaż, masaż bąbelkowy, światłoterapia, koloroterapia, ozonoterapia oraz możliwość przeprowadzania zabiegów z wykorzystaniem morskich wodorostów oraz dodatków mineralnych. W kapsule wbudowane jest radio i odtwarzacz audio stereo, zamontowana jest instalacja telefoniczna, a na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym można obserwować parametry poszczególnych zabiegów. Po zakończonym zabiegu komputer uruchamia funkcję automatycznej dezynfekcji kapsuły ozonem.

Kombajn wannowy sterowany komputerowo przeznaczony jest do aktywnych zabiegów wodnych łączących saunę parową z hydromasażem różnego rodzaju (masaż wirowy, natrysk deszczowy, masaż perełkowy), balneoterapią, aromaterapią, ozonoterapią i koloroterapią. Urządzenia te przystosowane są również do wód solankowych, zabiegów termalnych i z wykorzystaniem błota, alg i glinek. Wszystkie składowe programu odnowy biologicznej odbywają się automatycznie bez potrzeby opuszczania wanny przez masowanego. Podczas zabiegu klient spoczywa na ergonomicznym siedzeniu, a wanna przykryta jest specjalną pokrywą z otworem na jego głowę. Najpierw uruchamiana jest sauna parowa z kompozycjami olejków eterycznych i odpowiednim kolorem światła, dostosowanymi do wskazań lub upodobań osoby masowanej. Po saunie następuje delikatny masaż natryskowy deszczowy, zmywający z ciała okład odżywczy i kolejno wanna wypełnia się wodą, aby rozpocząć masaż wirowy, a potem perełkowy, które mogą odbywać się z aromaterapią i koloroterapią. Urządzenia te posiadają płynną regulację siły bodźca masaży wodnych, prysznic ręczny oraz automatyczny program czyszczący wannę.

Kombajn wannowy z masażem ultradźwiękowym, łączy zabiegi sauny parowej z hydromasażem różnego rodzaju (ultradźwiękowy, natryskowy deszczowy, natryskowy biczowy, perełkowy, wirowy), balneoterapią, thalassoterapią, aromaterapią, koloroterapią i ozonoterapią. Urządzenie jest sterowane komputerowo a cały program odbywa się automatycznie. Rozpoczęcie zabiegów jest takie samo jak w poprzednim kombajnie. Po saunie parowej i zmyciu okładu odżywczego natryskiem deszczowym wanna wypełnia się wodą i rozpoczyna się masaż wirowy ozonowy, potem masaż perełkowy prowadzony z 350 mini otworów do intensywnego masażu powietrznego i kolejno masaż natryskowy biczowy. Masaż biczowy wykonywany jest specjalnymi czterema elastycznymi regulowanymi ramionami, które wyposażone są w podwójne dysze, poruszające się w zdłuż kończyn dolnych. Równocześnie może być przeprowadzany masaż powietrzny, przy którym woda podawana jest pod ciśnieniem przez setki dysz. Dodatkowo masaż natryskowy biczowy wykonywany jest na okolicę brzucha i bioder przez dwa elastyczne wężyki z dyszami kierunkowymi. Clou programu stanowi masaż ultradźwiękowy wykonywany przez kilkanaście wbudowanych w wannę kwarcowych przetworników ultradźwiękowych 1MHz. Fale ultradźwiękowe emitowane są wachlarzowato dzięki specjalnej konstrukcji otworów emisyjnych. Ten mikromasaż tkankowy wprowadza komórki w skurczająco-rozkurczający ruch pulsacyjny milion razy na sekundę. Wanna ma ergonomicznie ukształtowane dno, tzw. brzeg morski, pozwalające na komfortową kąpiel w leżeniu tyłem i przodem.

Wanna z masażem klasycznym przeznaczona jest do luksusowych wodnych zabiegów relaksująco-upiększających. Urządzenie łączy zabiegi kapieli (algowych, mlecznych, solankowych, czekoladowych i winoterapii) z różnego rodzaju masażami (ręczny, wirowy, perełkowy, ozonowy), aromaterapią i koloroterapią. Podczas kąpieli specjalna mata masująca, imitująca dłonie z 8 palcami masażysty, masuje kręgosłup, kark z barkami i grzbiet.

Serwis-Masazysta.pl utrzymywany jest z przychodów pochodzących z reklam. Materiały w nim gromadzone mogą powstawać właśnie dzięki tym dochodom. Dziękujemy za wsparcie i uszanowanie ich obecności.

Wanna do masażu szampańskiego, to urządzenie, w którym zamontowane są specjalne dysze, ustawione pod kątem 45°, dzięki którym woda wydostaje się pod dużym ciśnieniem. Woda przechodząc przez pierścieniowy strumień dużych pęcherzy powietrza jest rozbijana na miliony drobnych pęcherzyków. Celem masażu jest maksymalne nasycenie wody powietrzem. Duże pęcherze powietrza, uderzając silnym strumieniem o ciało spełniają funkcję oklepywania, natomiast małe pęcherzyki, przyklejając się do skóry oczyszczają pory i wpływają na lepsze jej oddychanie. Masaż szampański ma dużą siłę wyporu, wpływając na przyjemne uczucie unoszenia ciała osoby masowanej, a w przypadku zastosowania do kąpieli kompozycji olejków eterycznych dostarcza wyjątkowych wrażeń zmysłowych i estetycznych.

Dwie wanny z masażem falowym – w jednej wannie jest ciepła woda, a w drugiej zimna, w których wykonywany jest masaż wirowy kończyn dolnych połączony z przeciwstawnym ruchem falowym wody. Podczas kąpieli wirowej w wannie z ciepłą wodą osoba masowana spaceruje po płycie pokrytej sztucznymi kamieniami imitującymi otoczaki, masując strefy refleksyjne zlokalizowane na stronach podeszwowych stóp. Przeciwstawne ruchy falowe przy stałym ruchu falowym, powstają dzięki zamontowanym dwóm dyszom, uzyskując w ten sposób dodatkowy masaż przeciwstawny. Kolejno osoba masowana przechodzi do drugiej wanny z zimną wodą i spaceruje po płaskiej płycie antypoślizgowej. Obie wanny wyposażone są w podświetlane schody i poręcze, zapewniające bezpieczny uchwyt i właściwą postawę podczas spacerowania.

Natrysk deszczowy przeznaczony jest do masażu natryskowego deszczowego przeprowadzanego przy użyciu od 8 do 16 głowic, z których pod ciśnieniem wypływa woda uderzając o ciało osoby masowanej, leżącej na specjalnym stole. Im więcej głowic użytych do masażu tym przyjemniejsze odczucia i mniejsza możliwość marznięcia masowanego. W urządzeniach nowej generacji stosuje się dwurzędowy natrysk, który pozwala na zróżnicowanie intensywności zabiegu oraz objecie masażem również stron bocznych ciała. Zainstalowanie dwóch osobnych obiegów wody dla dolnej i górnej części ciała, każdy z niezależna regulacją temperatury umożliwia równoczesne prowadzenie zabiegu o różnej ciepłocie. W zależności od wskazań lub upodobań klienta temperatura wody jest odpowiednio dobierana dla kończyn dolnych i górnej części ciała. Najczęściej stosuje się zabiegi stymulująco-ujędrniające w temperaturze 33 – 35°C, a rozgrzewające, polepszające ukrwienie 36 – 38°C. Podczas zabiegu może być uruchomiony rozpylacz, z którego specjalnymi dyszami do aromaterapii wypływają kompozycje olejków eterycznych, uprzyjemniając masaż i dopełniając relaks. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w lampy z kolorowym światłem, których barwę dobiera się do upodobań osoby masowanej. W trakcie zabiegu natryskowego może być wykonywany masaż ręczny klasyczny leczniczy poszczególnych części ciała lub całego ciała, noszący nazwę masażu natryskowego klasycznego leczniczego lub masaż ręczny relaksacyjny i peelingowy całkowity o odpowiedniej nazwie.

autor:

Leszek Magiera

autor: Marcin.Banasinski
link:


Udostępnij

Komentarze

komentarze