• Zamiast leków masaż? – masaż tkanek głębokich w leczeniu bólu kręgosłupa 1 rok 32 tygodnie temu Nie od dziś wiadomo, że masaż

  Nie od dziś wiadomo, że masaż ma zbawienną funkcję na wiele układów. Przede wszystkim funkcje związane z relaksem i odprężeniem.

  W zasadzie w każdym mieście można znaleźć dobrej klasy masażystów. Tutaj np z salon masażu z Lublina.

  Tutaj dla przykładu salon masażu z Warszawy.

 • Wywiad z Joanną Kołodziej (USA) 1 rok 40 tygodni temu Znam osoby, które wysypiają

  Znam osoby, które wysypiają sie na miękkich, ale powszechnie uważa się,że lepszy dla kręgosłupa będzie materac średnio twardy albo też twardy. I właśnie taki polecałbym sobie kupić. Sam aktualnie śpię na materacu twardym. Żona na początku nie mogla się do niego przekonać, aktualnie twierdzi również, ze byl to dobry zakup. Proponowałbym kupić tradycyjny materac sprężynowy

  http://sembella.pl/produkty/materace/sprezynowe/

  Jedne z lepszych jakościowo ma zdecydowanie Sembella. 

 • Wywiad z Joanną Kołodziej (USA) 1 rok 40 tygodni temu Na jakim materacu spać -

  Na jakim materacu spać - miękkim czy twardym, aby zredukować dolegliwości związane z bólami pleców?

 • Przemyślenia paranormalne związane z masażem 1 rok 40 tygodni temu Wbrwe pozorom nie jest to

  Wbrwe pozorom nie jest to taki duży koszt. Wszystko zależy od tego jaką saunę kupujesz oraz jaka ma być to duża sauna. Czy są w niej jakieś dodatki takie jak podczerwień czy jest to jedynie typowa sauna fińska. Ale sauna mniejszej wielkości na ok 3 osoby to koszt 6-7 tys, złotych plus dodatkowo montaż.

  Trzeba również zagospodarować sobie na nia miejsce, bo taka mała nie jest:

  http://www.enieruchomosci.pl/artykuly/artykuly/1064-w_jaki_sposob_zbudowac_saune_we_wlasnym_domu.html

 • Przemyślenia paranormalne związane z masażem 1 rok 40 tygodni temu Ciekawy artykuł. Zastanawiam

  Ciekawy artykuł. Zastanawiam się nad budową sauny w domu - tak aby relaksować się szczególnie w okresie zimowym. Pytanie, jaki może być koszt?

 • Zamiast leków masaż? – masaż tkanek głębokich w leczeniu bólu kręgosłupa 1 rok 43 tygodnie temu W zasadzie to w większości

  W zasadzie to w większości gabinetów nie musisz czekac na wykonanie badania rtg. Od czasu od kiedy wymagane jest posiadanie skierowania na badanie rtg to kolejki znacznie zmalały ( może i dobrze, bo ludzie bez potrzeby się już tak nie prześwietlają jak to było w przeszłości).

  W Krakowie wybierz się do Prima Med: https://prima-med.info/oferta/rtg/ - maja tam porządny sprzęt do rtg

 • Zamiast leków masaż? – masaż tkanek głębokich w leczeniu bólu kręgosłupa 1 rok 43 tygodnie temu Szprycowanie się lekami to

  Szprycowanie się lekami to moim zdaniem ostateczność.

  No właśnie, trochę z innej beczki - orientujeci się może gdzie w Krakowie są w miare krótkie terminy na badania RTG?

 • Niezbędnik dobrego gabinetu fizjoterapeutycznego 1 rok 43 tygodnie temu Cóż, taki mamy klimat

  Cóż, taki mamy klimat chciałoby sie powiedzieć.

  Co do zwolnień lekarskich, to może w dużych firmach rzeczywiście jest to jakiś problem, natomiast w tych mniejszych - nie wydaje mi sę.

  W tych większych możliwości kontrolne mają zarówno pracodawcy, ZUS, a bardzo często do kontrolowania wynajmuje sie firmy zewnętrzne... Poczytaj np tutaj http://www.conperio.pl/

 • Niezbędnik dobrego gabinetu fizjoterapeutycznego 1 rok 43 tygodnie temu Okres jesienno-zimowy, to

  Okres jesienno-zimowy, to zwiększony problem ze zwolnieniami chorobowymi... jak to ogarniacie?

 • Jak rozpocząć działalność gospodarczą - Masaże …............? 1 rok 43 tygodnie temu U mnie panowie z sanepidu jak

  U mnie panowie z sanepidu jak przyszli, to rozejrzeli się bezładnie, jeden kiwał głową i powtarzał, że już tu był i odbierał (dzierżawię gabinet przygotowany pod masaż w budynku użyteczności publicznej tj. hali sportowej), i że wszystko się zgadza. Z tego co się zorientowałam parę minut później, panowie wyrwali się z roboty na dłuższą kawę. Byli bardzo restrykcyjni jeśli chodzi o to, że osobiście mam być obecna przy odbiorze, osobiście mam odebrać dokument od nich, itd. Pracowałam wtedy na etacie i nie było to dla mnie zbyt wygodne, ale udało się wysłać brata - pan zapomniał sobie w dokumentach parę rzeczy odnotować i musiał uzupełnić przez telefon, co złagodziło jego slużbiste zasady i nie musiałam znowu osobiście się doń udawać. Z tego co wiem - wszystko zależy od urzędnika. U mnie najważniejszy był wywiew-nawiew i czy okno nie jest we wnęce zewnętrznej, odnotowanie rozmiaru gabinetu, informacja o ogólnodostępnych toaletach na terenie obiektu. Nie interesowało panów na czym klienci będa leżeć, czy mam środki do dezynfekcji, jednorazówki, moje kwalifikacje, czy mam swoją szafkę, etc. Z kolei koleżanka otwierając salon kosmetyczny spowiadała się z gniazdek, ich wysokości, sanitariatów, wszystkiego.

 • Ubezpieczenie OC Allianz 1 rok 48 tygodni temu Ubezpiecznie - wazna rzecz w

  Ubezpiecznie - wazna rzecz w tej pracy. Kolejna sprawa to forma zatrudnienia: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło czy własna działalność gospodarcza.

  Najlepsze możliwości socjalne daje umowa o prace. Pozostałe formy zatrudnienia umożliwiają płacenie mniejszych składek, ale kosztem zabezpieczenia socjalnego.

  Własna działalność gospodarcza, a zwłaszcza potrzeba ztrudnienia pracowników, to pewien obowiązek związany z prowadzeniem księgowości. Kolejna sprawa, to kontrolowanie zwolnień chorobowych. Chociaz jak się czyta na http://conperio.pl/ to tego typu usługi też można zlecać firmom zewnętrznym.

  Tematyka ta tez tutaj została szerzej opisana: https://poradnikpracownika.pl/-pracowniku-pracodawca-ma-prawo-skontrolowac-ciebie-gdy-jestes-na-zwolnieniu-lekarskim

 • Jak rozpocząć działalność gospodarczą - Masaże …............? 1 rok 48 tygodni temu Ciekawy artykuł. Dodam od

  Ciekawy artykuł. Dodam od siebie, że o ile cała branża jest dochodowa, zwłaszcza jeżeli wykonuje się usługi na odpowiednio wysokim poziomi, to dla młodych przedsiębiorców pewną barierą jest próg wejścia, który jest stosunkowo wysoki. Mam tutaj na myśli lokal + niezbędny sprzet i wyposażenie. To wszystko kosztuje, czesto nie mało. Finansowanie: sa różne źródła, leasingi, kredyty - np tutaj można więcej o tym poczytać: https://moneystore.pl/forum/

  Mimo wszystko, prawdopodobieństwo suckesu jest moim zdaniem całkiem wysokie.

 • "masaż" dla Panów.. 1 rok 50 tygodni temu A czy poszłybyście na tego

  A czy poszłybyście na tego typu masaż?

  1. https://www.salonmasazueden.pl/

  2. http://orientmasaz.pl/

 • Masazysta z Kanady i uprawnienia w polsce 2 lata 6 tygodni temu Myślę, że Twój dokument jest

  Myślę, że Twój dokument jest wystarczający i możesz się nim podpierać. Tutaj nie ma konkretnej regulacji prawnej dot. naszego zawodu, tj technika masażysty. Taka trochę wolna amerykanka ... więc śmiało możesz tu pracować. Nawet jestem zdania, że ew. pracodawcy będą przychylniej patrzyli na Twój dokument :-)

  powodzenia

  P.S. a to ciekawe, ja myślałem, żeby pracować w Kanadzie a tu gość do Polski zjezdza :-)

 • Problem ze stażystą 2 lata 14 tygodni temu Witam, tak to jest ze

  Witam,

  tak to jest ze stażystami :-)

  Niby pracy szukają a jak już mogą ją mieć, nie chce im się pracować. Wiem, na początku okres próbny ich przeraża bo chcieli by już zarabiać a tu trzeba się wykazać a nie wiadomo czy po stażu pracodawca ich przyjmie. Najczęściej pracodawcy wykorzystują stażystów a później nie chcą ich zatrudnić i biorą nowych, tak jest taniej. Stąd pewnie takie podejście stażystów.

  Pomijając to co wyżej, wydaje mi się, że pracować w zawodzie a w szczególnie takim jak nasz, trzeba chcieć i lubić. Widocznie Pani nie chce i nie lubi, chyba bym sobie darował. Z tego co mi wiadomo, że stażysty można zrezygnować tłumacząc w UP z jakiego powodu jest ta rezygnacja a powód jest prosty - nie pasuje Ci i tyle.

  powodzenia!

 • „Szyja tekstowa” staje się „epidemią” i może trwale niszczyć kręgosłup 2 lata 21 tygodni temu Lepszym tłumaczeniem Test

  Lepszym tłumaczeniem Test neck syndrom byłoby: szyja esemesowa

 • X Majówka z Fizjoterapią 2 lata 24 tygodnie temu Art Riggs na majówce! To

  Art Riggs na majówce! To naprawdę ciekawe wydarzenie. Warto być!

 • Japoński rytuał masażu twarzy 2 lata 32 tygodnie temu Widziałem to już parę lat

  Widziałem to już parę lat temu w wykoaniu Hidemi Miromasa, na 30 kongresie LNE - https://www.youtube.com/watch?v=dT4J0QX3ycI

  wygląda fajnie :-)

 • Proch prochy prochy 2 lata 36 tygodni temu Moim zdaniem to całkiem

  Moim zdaniem to całkiem niezły lekarz. Podejście jak najbardziej OK. Leki, no cóż to podstawowe zalecenie lekarzy ale wszyscy wiedzą dlaczego tak jest. Pan Dr Witold Janusz widzi jednak problem wywiadu u swoich kolegów. Wie, że w niektórych przypadkach albo nie wiedzą albo nie chcę im się diagnozować i od razu przepisują leki. Co raz więcej lekarzy to zauważa. Przyczyna tkwi w poszerzającej się świadomości społeczeństwa ... i dobrze :-)

  Inna sprawa, że nam (masażystom, fizjo też) trudno odczytać czy mamy doczynienia z "czerwoną flagą" czy też z żółtą. Choć ta druga czasami trafia się w moim gabinecie. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest współpraca masażystów z lekarzami, tylko pod warunkiem, że Ci drudzy nie będą traktować nas i pacjentów przedmiotowo.

  Innymi słowy, alerty "kolorowych flag" da się eliminować przy współpracy i rzetelności całego środowiska medycznego, ale póki takiej współpracy brak. Pozostaje nam samodzielnie zdecydować co możemy z naszym pacjentem zrobić. Chcieliśmy pomóc i swego czasu organizowaliśmy taki kurs kilkudniowy, prowadzony przez lekarza dot. rozpoznania jednostek chorobowych, które moga pojawić się w naszym gabinecie ... odzew był marny. Też to o czymś świadczy :-)

  Życzę powodzenia

  Marcin

 • Kolejne doświadczenie 2 lata 41 tygodni temu Każdy z naszych pacjentów

  Każdy z naszych pacjentów potrzebuje nieco innego sposobu traktowania - to zależy od jego charakteru, oczekiwań, potrzeb. To bardzo ciężkie socjologicznie zadanie, bo przecież nie jesteśmy kształceni jak być psychologiem, lecz jak dobrze leczyć pacjentów. Znam wielu terapeutów, którzy mają wspaniałe umiejętności manualne i diagnostyczne, lecz nie mają wystarczającej ilości pacjentów, gdyż są całkowicie znieczuleni emocjonalnie, a podczas wywiadu potrafią z częstotliwością maniaka popełniać faux pas... 

  Moim zdaniem - szczególnie początkujący terapeuci/masażyści, powinni często pytać pacjentów o wrażenia po terapii, co się pacjentowi podobało, a co nie koniecznie... Można spróbować ankiety, która była by wypełniana po wizycie, z oceną gabinetu, terapeuty, atmosfery itp. Bardzo ważne z mojego punktu widzenia jest też to, abyśmy my korzystali regulanie z zabiegów u innych terapeutów - aby móc cały czas na bierząco konfrontować nasze podejście terapeutyczne oraz podejście innych. Dzięki temu możemy szybko zauważyć lepsze rozwiązania, które później możemy wprowadzić do Naszej praktyki, lub gorsze, które przypomną Nam, że za nic w świecie nie chcemy ich stosować w swoim gabinecie...

 • Kolejne doświadczenie 2 lata 41 tygodni temu Właśnie, czy ja uważam, że to

  Właśnie, czy ja uważam, że to chore? No nie. Dalej uważam że to było nieprofesjonalne z mojej strony. Mimo doświadczenia zawodowego i wieloletniego obycia z klientami, wciąż okazuje się, że brak mi wyczucia (empatii).

  Wiem, że między innymi moim zadaniem jest edukacja:

  • czy wytłumaczenie ludzkim językiem to co wyklepał lekarz „medycznym slangiem” (co potem powtarzają nie wiedząc o czym mówią),

  • czy omówienie wskazówek fizjoterapeuty, któremu się wydaje że wszyscy pacjenci skończyli medycynę,

  • czy też przeanalizowanie zagmatwanych porad masażystów, którzy często stawiają szybką diagnozę,

  • albo zwyczajnie, wytłumaczenie co może być przyczyną ich dolegliwości,

  jednak jak ta edukacja będzie wyglądała, a przede wszystkim jak trafi do klienta/pacjenta, to już kreujemy My.

  Musimy mieć na uwadze wrażliwość, emocje, wybory naszych klientów zanim zaczniemy np. (jak to w moim przypadku) wprowadzać rzeźnie do terapii :D .

  Nie możemy np. wprowadzać do dyskusji boga, czy religii, gdy ktoś jest niewierzący (bo wyobrażenie sobie, że czyjś terapeuta wierzy w rozmowę z płonącym krzakiem, również nie zostawi pozytywnego wrażenia).

  Itd., itp. …

   

  P.S.

  To taki mój krótki wywód, pod dyskusję oczywiście ...

  P.S.2

  Wiele osób nie ma złych zamiarów, a jednak rani ;)

 • Kolejne doświadczenie 2 lata 41 tygodni temu Fajne doświadczenie ...

  Fajne doświadczenie ... biorąc (w przenośni) kurczaka za rekwizyt, powinieneś się spytać czy przypadkiem nie są wegetariankami :-P

  Chore to jakieś, nie uważasz? Przecież żaden z nas nie ma złych zamiarów, chcemy jak najlepiej.

 • Kolejne doświadczenie 2 lata 41 tygodni temu Tłumaczyłem kiedyś problem

  Tłumaczyłem kiedyś problem dwóm miłym paniom (które właśnie wymasowałem), nie miałem ze sobą żadnych gadżetów, więc postanowiłem pobudzić ich wyobraźnie opowiadając o budowie tuszy kurczaka, którego pomyślałem że nie raz rozbierały. I tak wchodziłem w szczegóły mięśniowo-powięziowe, aż po pewnym czasie jedna z pań nie wytrzymała i zaznaczyła zniesmaczona, że od wielu lat są wegetariankami i wyobrażenie tego kurczaka obniżyło znacząco ich nastrój.

  No! To poczułem się jak kretyn, prostak, który nie ma w sobie krzty empatii i profesjonalizmu.

  Trochę złagodziłem sytuację przeprosinami i w dalszej części bardziej profesjonalnym zachowaniem, ale chyba już nie były tak zrelaksowane jak wcześniej.

   

  P.S.

  Odezwały się na szczęście po pewnym czasie prosząc o pomoc, co w tym przypadku bardzo mnie ucieszyło :)

 • Przemyślenia paranormalne związane z masażem 2 lata 42 tygodnie temu  Witaj.  Chyba każdy z nas

   Witaj.  Chyba każdy z nas zaobserwował u siebie podobne reakcje - ja bym powiedział że to to kwestia psychologiczna. Zazwyczaj reaguję takim "powójnym zmęczeniem" na pacjentów z którymi nie umiem nawiązać kontaktu w sensie swobodnej rozmowy- na szczęście zdarza się to rzadko. :) 

 • Z masażem to jak z „Kambo” 2 lata 46 tygodni temu ... i się nie zgadzam z Tobą 

  ... i się nie zgadzam z Tobą  Grzesiek! Wywiad jest formą uświadamiania. Większość pacjentów jest świadoma, ale znajdzie się wielu mniej świadomych i właśnie dla nich jest spotkanie informacyjne. Przez taki wywiad można dodatkowo przekazać informację co i jak, ja przynajmniej z pacjentem tak rozmawiam. Nie przewidzę wszystkiego, to jasne, ale wiele rzeczy zostanie w wywiadzie powiedziane i to się liczy. Im więcej wiemy o sobie nawzajem w relacji terapeuta - pacjent tym lepiej.

  Z drugiej strony masz rację, na głupotę nie ma lekarstwa ...