Blogi
Portret użytkownika dstepski84

Masazysta z Kanady i uprawnienia w polsce

Witam wszystkich, pisze do was z zapytaniem odnoscie regulaminu technik masazysty. Skonczylem szkole masazu 3000 godzin w kanadzie. W przyszlym roku przeprowadzam sie z zona do polski. Chcialbym sie dowiedziec jak wyglada sytuacja z praktykowaniem tego zawodu. Czy potrzebuje jakies specjalne dokumenty zeby muc wykonywac ta prace czy wystarczy tylko dyplom ktory mam, eweuntualnie przetlumaczony notarialnie na jezyk polski. Czy jest jakis rejestr? Czy moge otworzyc swoja prywatna klinike? Czy moge pracowac w tym zawodzie w Polsce. Dziekuje

 

Portret użytkownika Trzcina

Problem ze stażystą

Witam,

Od 3 lat prowadzę własną działalność z zakresu fizjoterapii. W gabinecie oprócz mnie pracuje jeszcze koleżanka, która zajmuje się bardziej ustalaniem wizyt z pacjentami i prowadzeniem tzw. papierków jednak jest ona w gabinecie kilka razy w tygodniu. Z racji tego, że nie mogę narzekać na brak pracy postanowiłam zatrudnić pracownika. Mój gabinet dopiero się rozwija dlatego pomyślałam nad zatrudnieniem stażysty z urzędu pracy, oczywiście po ukonczeniu kierunku związanego z fizjoterapią.

Portret użytkownika indianin

szukam pracy masazysta

Mam na imie Wojciech.
Zrobiłem kurs masażu leczniczego w 1989r.w Puławach.
Po ukończeniu kursu pracowałem ok.2 lat w szpitalu na oddziale rehabilitacji i ortopedii.
Ukończyłem Studium Niekonwencjonalnych Metod Leczenia w 2000r w Lublinie masażu:klasycznego,odchudzającego,limfatycznego , akumpresury i kinezyterapia.
Po ukończeniu Studium pracowałem od 2000-2005 r w Odnowie Biologicznej w Nałęczowie.
Od 2005-2007r pracowałem w Szpitalu Miejskim na Oddziale Rehabilitacji i Ortopedii jako masażysta.

Zniesiona lordoza szyjna RTG

- Panie Marcinie, drętwieją mi ręce, tak od czasu do czasu, środkowe palce
- Boli Panią coś?
- trochę szyja, ale raczej rzadko, między łopatkami częściej
- proszę skręcić głowę w prawo, tak, teraz w lewo – klientka kręci głową na żądanie – ograniczenia w ruchu raczej nie ma – stwierdzam i zaraz dodaję:
- jaką ma Pani wadę wzroku? – patrzę, że klientka robi wielkie oczy, ale odpowiada:
- no … minus 3, a czemu Pan pyta?
- mówiła Pani, że zrobiła RTG odcinka szyjnego, mogę zerknąć

Portret użytkownika Agatonku

Proch prochy prochy

Co myślicie o tym wywiadzie? O lekarzu z takim podejściem?

https://podyplomie.pl/medical-tribune/23888,czerwona-flaga-w-bolach-kregoslupa

Portret użytkownika Marcin Banasiński

Kolejne doświadczenie

Szkielet anatomiczny

Miałem dziś nowego pacjenta, 19 letnią dziewczynę. Przyszła z mamą. Wcale się nie dziwię, od 3 lat walczą ze skoliozą, z miernym skutkiem. Nie widziałem dziewczyny wcześniej, ale mama mówiła, że jest znacznie lepiej. Dobra mama, chce pomóc córce, uparcie dąży do celu, wie czym jest skolioza, próbuje wszystkiego. Nie wygląda to tak źle. Lewa w L, prawa w TH. Prawa łopatka wyżej, lewy staw krzyżowo-biodrowy przemieszczony, itd. W/d mojej koncepcji to lewostronny zespół przemieszczenia miednicy.