Udostępnij

Medycyna  jest bardzo elastyczna i to nie tylko w danej specjalizacji. Tak wywnioskowali założyciele huty szkła Farlow’s Scientific Glassblowing z Kalifornii, gdy postanowili oni rozszerzyć swoją działalność o poszczególne narządy ludzkiego ciała.

Medycyna  jest bardzo elastyczna i to nie tylko w danej specjalizacji. Tak wywnioskowali założyciele huty szkła Farlow’s Scientific Glassblowing z Kalifornii, gdy postanowili oni rozszerzyć swoją działalność o poszczególne narządy ludzkiego ciała. Przyjęte z entuzjazmem i jakże zapierającym dech w piersiach szklane naczynia krwionośne, mogą nie tylko służyć do nauki ale również pięknie zdobić nasze medyczne szafki. Jednocześnie z myślą o tym huta szkła rozpoczeła powiększać swoją ofertę o drogi oddechowe, naczynia mózgowe i wielle innych. „Tworzymy niemal każdą część ludzkiego ciała“ –  zapenia Gary Farlow, właściciel firmy. Niestety trzeba powiedzieć, że efekty pracy są oszałamiające. Każdy najmniejszy element modelu tworzony jest z osobna. Wystarczy nieduży wkład materialny, 25 000$ by móc cieszyć się pięknym porcelanowym sercem czy płucami.

Firma  Farlow’s Scientific Glassblowing z Kalifornii postanowiła nawiązać współprace z artystką pochodzącą z portland, Kate Madowel. Artystka nadaję anatomii magii i baśniowości. Kate tworzy porcelanowe hybrydy, łączy poszczególne narządy człowieka z dziką naturą. Ona sama twierdzi, że pragnie przedstawić romantyczną ideę jedności z przyrodą. Co ciekawe, formy nie są odlewane lecz rzeźbione z utwardzonego bloku. Rzeźby te zachowują doskonałość i pieczołowitość szczegółów, choć na próżno szukać tam anatomii rdem z atlasu. Nasze ciało służy artystce tylko jako podstawa do metamorfozy. Jednak czasem warto spojrzeć na nerki z nieco innej strony.
 

 


Udostępnij

Komentarze

komentarze